Katarzyna Dowbor zdradza, ile uczestnicy płacą za remont domu
East News/Pawel Wodzynski
TV-Show

"Nasz Nowy Dom": Katarzyna Dowbor zdradziła, czy bohaterzy muszą płacić za remont

Katarzyna Dowbor, która od lat jest prowadzącą program "Nasz Nowy Dom" zdradziła, kto pokrywa wszystkie koszty związane z gruntownymi remontami. Ile muszą zapłacić bohaterowie show!

"Nasz Nowy Dom" to uwielbiany przez Polaków program, który podbił serca widzów już od pierwszego odcinka, który pojawił się na antenie. Od początku prowadzi go Katarzyna Dowbor, która idealnie sprawdza się w tej roli. Dziennikarka jednak nigdy nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących show. Tym razem zdecydowała się odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje fanów od wielu lat - kto płaci za gruntowny remont uczestników domów i mieszkań zgłaszających się do programu rodzin. Sprawdźcie! 

Rusza nowy sezon "Nasz nowy dom"! Komu Katarzyna Dowbor i jej ekipa znów odmienią życie?

"Nasz Nowy Dom": Katarzyna Dowbor zdradziła, kto pokrywa koszty remontu

"Nasz nowy dom" to program, który daje nadzieję na lepsze jutro. Do reality show zgłasza się mnóstwo rodzin, które są skrajnie ubogie i nie stać ich na remont, czy choćby kilka najpotrzebniejszych napraw. Produkcja dokładnie sprawdza każde zgłoszenie i kontaktuje się z wybranymi bohaterami. Rodziny muszą jednak spełnić kilka wymogów, bez których nie mają szans na pomoc Katarzyny Dowbor oraz ekipy remontowej. Każdy uczestnik musi udowodnić, że w domu nie jest stosowana przemoc, domownicy nie nadużywają alkoholu, a także najważniejsze - rodzina musi podzielić się swoją historią z milionami widzów przed telewizorem.

Remonty zazwyczaj przypominają pole bitewne, a ekipa uwija się, aby zdążyć w wyznaczonym terminie. Bohaterowie mogą liczyć na piękne wnętrza, nowe meble oraz drogi sprzęt AGD. Dodatkowo w czasie prac remontowych cała rodzina wyjeżdża na wymarzone wakacje do luksusowych hoteli. Widzowie od lat zastanawiają się, kto ponosi koszty. W rozmowie z portalem Pomponik.pl Katarzyna Dowbor zdradziła wszystkie szczegóły. 

Rodziny w ogóle nie partycypują w kosztach. Taki remont nie kosztuje ich ani złotówki. Staramy się, żeby spędziły te pięć dni cudownie. Są jeszcze prezenty. Oni kompletnie nie czują tego, że jest kryzys. My czasami to odczuwamy, ale dajemy radę – przyznała Katarzyna Dowbor. 

Zobacz także: "Nasz nowy dom": Artur Witkowski zabrał głos w sprawie choroby. Na co choruje? 

Ekipa programu Nasz Nowy Dom
East News/Pawel Wodzynski

Katarzyna Dowbor zdradziła również, że Telewizja Polsat pokrywa wszelkie koszty związane ze wzbogaceniem się uczestników. Okazuje się, że rodziny nie muszą się o nic martwić. 

Podatek płaci Telewizja Polsat. Także rodzina absolutnie nie płaci tego podatku. Rodzina dostaje nowy dom i nie kosztuje jej ani złotówki - powiedziała Katarzyna Dowbor w rozmowie z dziennikarzami Pomponik.pl 

Zobacz także: "Nasz nowy dom". Zawiść i donosy na planie! Szokująca rozmowa z Katarzyną Dowbor: "Nie będzie pani wybaczone"

Nasz nowy dom - Katarzyna Dowbor
East News/VIPHOTO

Widzowie programu od dawna czekali na takie szczegóły, jednak ani Katarzyna Dowbor, ani nikt z ekipy do tej pory nie zdecydował się zabrać głosu. Trzeba przyznać, że bohaterowie "Nasz Nowy Dom" mogą liczyć na kompleksową pomoc - remont, wakacje, vouchery na rehabilitacje bądź kursy doszkalające. Nic dziwnego, że program mimo tylu lat na antenie, wciąż cieszy się ogromną oglądalnością. 

Architekci programu Nasz Nowy Dom
East News/Pawel Wodzynski

Katarzyna Dowbor
East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zdradza tajemnicę programu. Chodzi o decyzje o remoncie. Czar prysł? 
Zaskakujące wyznanie gwiazdy Polsatu! Katarzyna Dowbor uchyliła rąbka tajemnicy w sprawie programu

Kto decyduje o tym, czyj dom wyremontuje ekipa "Naszego nowego domu" i jakie warunki muszą spełniać rodziny, które poznajemy w programie? Katarzyna Dowbor w najnowszym wywiadzie odpowiedziała na pytania, które z pewnością zadaje sobie wiele widzów hitu Polsatu. Prowadząca "Nasz nowy dom" w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" zdradziła kulisy programu! Jakich domów nie remontuje ekipa "Naszego nowego domu"? "Nasz nowy dom" już od kilku lat jest jednym z największych hitów Polsatu. Premiera programu odbyła się we wrześniu 2013 roku i od samego początku prowadzi go Katarzyna Dowbor. Do tej pory ekipa hitu Polsatu wyremontowała już ponad 200 domów, ale- jak sama prowadząca przyznaje- pomocy potrzebuje jeszcze wiele rodzin.  Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Dziennika Łódzkiego" zdradziła, kto decyduje o tym, czy dom danej rodziny zostanie wyremontowany. To wcale nie prowadząca podejmuje tak ważną decyzję! Często są to budynki, które się do tego nie nadają. Jedyne co można zrobić, to je zburzyć. W komisji, która jedzie do rodziny, jest szef ekipy budowlanej. Musi potwierdzić, że dom można remontować, choć potem wychodzą w trakcie różne rzeczy... Poza tym rodzina musi mieć uregulowane sprawy własnościowe. Nie możemy remontować domu gminie czy kwaterunkowi. Nie mamy bowiem pewności, czy taki dom lub mieszkanie zostanie przy rodzinie- przyznała gwiazda Polsatu. Prowadząca "Nasz nowy dom" zdradziła przy okazji, jakich domów nie mogą wyremontować i jakie warunki musi spełnić rodzina, której chcą pomóc.  Musimy też sprawdzić, czy w takim domu nie ma alkoholu czy innej patologii. Trudno remontować rodzinie, która to wszystko zaprzepaści. Wiadomo, że choroba alkoholowa jest straszna. Ale...

Katarzyna Dowbor o śmierci uczestnika Nasz Nowy Dom
East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor odwiedziła byłych bohaterów i doznała szoku: "Nie godzę się na takie rzeczy"
Katarzyna Dowbor nie kryła oburzenia, gdy odwiedziła byłych uczestników programu "Nasz nowy dom". Dziennikarka postanowiła opowiedzieć o tym, co się wydarzyło.

Program "Nasz nowy dom" ma za sobą już 8 lat. Czy Katarzyna Dowbor dogląda swoich bohaterów i sprawdza, czy ich domy są odpowiednio zadbane? Okazuje się, że dziennikarka rzadko decyduje się na taki krok. Kiedyś jednak przez przypadek wróciła do jednej z rodzin i obraz, jaki tam zastała mocno ją wzburzył. Umawiała się z właścicielami przecież na coś innego!  "Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zszokowana zachowaniem byłych uczestników show Katarzyna Dowbor bardzo ufa swoim bohaterom i nie zdarza się, żeby sprawdzała, czy dom, który od niej otrzymali, jest w należytym stanie. Wybór rodziny do programu nie jest też taki łatwy, produkcja dba, żeby to byli ludzie w potrzebie, a w rodzinie nie było żadnego alkoholizmu czy patologii. Jak się okazuje, większość bohaterów podchodzi na poważnie do swojego prezentu: Czasem internauci pytają po programie "dlaczego nie pojedziecie do rodziny i nie sprawdzicie, czy dba o dom?". To są dorośli ludzie, nie możemy zakłócać ich miru domowego. Nie chcemy kontrolować rodzin i narzucać się ze swoją obecnością, ale z tego co wiemy, każda rodzina dba o swój nowy dom - powiedziała Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Natemat.pl" Jak przyznaje Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Natemat", tylko raz zdarzyło jej się odwiedzić swoich byłych bohaterów. To, co zobaczyła, w ogóle jej się nie spodobało: Raz zdarzyło mi się przyjechać do bohaterów jednego z wcześniejszych odcinków, bo byłam z ekipą w okolicy. Jeśli chodzi o dom, nie można było powiedzieć złego słowa, natomiast nie podobało mi się traktowanie psa. To był duży i łagodny pies trzymany na łańcuchu i nigdy niewyprowadzany. Przed remontem umawialiśmy się, że będzie miał lepsze warunki, kupiliśmy mu budę. Okazało się...

Katarzyna Dowbor pożegnała czworonożnego przyjaciela
TRICOLORS/East News
TV-Show
"Nasz nowy dom". Zawiść i donosy na planie! Szokująca rozmowa z Katarzyną Dowbor: "Nie będzie pani wybaczone"
"Nasz nowy dom" kojarzy się z pięknymi emocjami. Przez lata Katarzyna Dowbor i jej ekipa pomogła już tysiącom osób. Ale ich praca ma też mroczne strony...

Program "Nasz nowy dom" od ponad 8 lat zmienia życie najbardziej potrzebujących Polaków. W każdym z odcinków ekipa, z Katarzyną Dowbor na czele, odremontowuje, a nawet totalnie przebudowuje domy rodzin w różnych częściach naszego kraju. W ten sposób, przez 17 sezonów programu "Nasz nowy dom" nakręcono już ponad 250 odcinków, spełniając marzenia rodzin, które znalazły się w szczególnie trudnym położeniu życiowym. Jak się jednak okazuje, nie zawsze wszystkim podoba się to, co robią. Wiele jest przykładów zazdrości, czy wręcz zawiści! Zobaczcie, co spotkało Katarzynę Dowbor przy jednym z remontów. Zawiść i donosy na planie "Nasz nowy dom" O sytuacjach, gdy sąsiedzi próbowali zniechęcić ekipę do remontu i zdjęć mówiła jakiś czas temu na youtube'owym kanale "Mistrzowie Drugiego Planu" Olga Toporowska, producentka "Nasz nowy dom". Jak wyglądają kulisy ich pracy ? Jak wyznała, czasem jeszcze nie zdążą rozpocząć na dobre prac, a już w redakcji mają e-maile z donosami. Każdy ma swoje zdanie. Ocena tego komu się należy, a komu nie, zawsze będzie subiektywna. I każdy uważa, że on ma gorzej i powinien dostać. Z reguły na ońcu tego donosu jest informacja, że jest inna rodzina, która bardziej potrzebuje - mówiła Olga Toporowska. Zobacz także:   "Nasz Nowy Dom": Spłonął dom uczestniczki, a ekipa programu nie może pomóc! Jest komentarz Katarzyny Dowbor! Czasem dochodzi jednak wręcz do osobistych interwencji. O jednej opowiedziała sama prowadząca show Katarzyna Dowbor. Pani wybiegła z mieszkania i mówi do mnie: "Pani Kasiu, co pani robi?". Ja odpowiadam, że remontujemy dom, a ona: "Ale komu, tej...". Popatrzyłam na tą panią i mówię do niej, że...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik