Katarzyna Dowbor, "Nasz nowy dom"
East News
TV-Show

„Nasz nowy dom”: Jak dostać się do programu? Katarzyna Dowbor zdradza kulisy!

W programie "Nasz nowy dom" w ciągu 8 lat udało się wyremontować 240 domów! Jak wybierane są rodziny, którym pomaga Katarzyna Dowbor i jej ekipa?

„Nasz nowy dom” to w polskiej telewizji zjawisko niewykłe. Kultowy już program z Katarzyną Dowbor w roli prowadzącej pomógł setkom rodzin dając im życiową bazę - dach nad głową. Gwiazda udzieliła właśnie wywiadu portalowi NaTemat.pl, gdzie zdradza kulisy tej popularnej produkcji Polsatu.

Prowadząca i jej ekipa podejmują się czasem rzeczy bardzo trudnych. Domy, które remontują to często miejsca nie nadające się właściwie do zamieszkania. Jak przyznaje w wywiadzie Dowbor, zgłoszeń jest ogrom. Jak więc wybierane są domy do remontu, czy rodziny, którym zostanie udzielona pomoc? Zobaczcie, co powiedziała prowadząca „Nasz nowy dom”.

Zobacz także: "Nasz nowy dom" prowadzony przez Katarzynę Dowbor znika z anteny Polsatu! W zamian nowy program z Anną Guzik

Rusza nowy sezon "Nasz nowy dom"! Komu Katarzyna Dowbor i jej ekipa znów odmienią życie?

Katarzyna Dowbor - jak wybierane są domy do remontu w „Nasz nowy dom”

Jak mówiła w wywiadzie Katarzyna Dowbor, producenci otrzymują mnóstwo zgłoszeń od rodzin, które chciałyby wystąpić w programie.

Przed tym programem nie widziałam aż takiej biedy i tak ogromnych problemów ludzkich. Nie znałam ludzi, którzy nie mają toalety i myją się w miskach. Przez te prawie 8 lat dotknęliśmy rzeczywistości, której normalnie byśmy nie doświadczyli - mówi Dowbor w wywiadzie dla NaTemat.pl.

Nie wszystkie zgłoszenia jednak mogą przyjąć. 

Nie jesteśmy na przykład w stanie – finansowo i czasowo – remontować domu, który ma więcej niż 200 metrów kwadratowych. Mamy określony budżet na remont, więc nie możemy wybrać domu, w którym wszystko wydamy na podłogi i dach. 

Katarzyna Dowbor
East News

Jak podkreśla Dowbor w wywiadzie, droga do programu jest jedna - trzeba wysłać zgłoszenie poprzez zakładkę "Nasz nowy dom" na stronie Polsatu. Co dzieje się dalej? Każde zgłoszenie jest weryfikowane - najpierw dom odwiedzają kierownik budowy, architekt i producent. Robią niezbędną dokumentację, a także wywiad w rodzinie. Ale to jeszcze nie wszystko...

"Nasz nowy dom" - staranna kwalifikacja uczestników

Patrzymy, czy w rodzinie nie ma alkoholu albo patologii, sprawdzamy MOPSy, szkoły, pracodawców. Chcemy pomóc ludziom, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Musimy kierować się tym, czy bohaterowie uszanują to, co otrzymają i nie rozprzedadzą wszystkiego na alkohol - opowiada Dowbor.

Zdarza się, że producencji decydują się na remont domu ze względu na dzieci, bo - jak zauważa prowadząca - nie można karać dzieci za zachowanie czy problemy rodziców. 

Zgłoszeń jest ogrom, ale niestety nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. 240 domów przez 8 lat to i tak dobry wynik, a kolejne przed nami - mówi gwiazda.

Facebook

Jak dodaje, nagranie odcinka nie kończy myślenia o rodzinie, której pomogli. 

Czy im się uda? Czy dzieci będą miały godniejsze życie? Może mogliśmy zrobić coś lepiej? Bardzo się staramy, więc cały czas główkujemy - mówi gwiazda.

Jak się okazuje, remont każdego, nawet najbardziej zniszczonego domu czy mieszkania naprawdę trwa tylko pięć dni. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik.

Katarzyna Dowbor w fotelu
Instagram

Katarzyna Dowbor
East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zdradza tajemnicę programu. Chodzi o decyzje o remoncie. Czar prysł? 
Zaskakujące wyznanie gwiazdy Polsatu! Katarzyna Dowbor uchyliła rąbka tajemnicy w sprawie programu

Kto decyduje o tym, czyj dom wyremontuje ekipa "Naszego nowego domu" i jakie warunki muszą spełniać rodziny, które poznajemy w programie? Katarzyna Dowbor w najnowszym wywiadzie odpowiedziała na pytania, które z pewnością zadaje sobie wiele widzów hitu Polsatu. Prowadząca "Nasz nowy dom" w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" zdradziła kulisy programu! Jakich domów nie remontuje ekipa "Naszego nowego domu"? "Nasz nowy dom" już od kilku lat jest jednym z największych hitów Polsatu. Premiera programu odbyła się we wrześniu 2013 roku i od samego początku prowadzi go Katarzyna Dowbor. Do tej pory ekipa hitu Polsatu wyremontowała już ponad 200 domów, ale- jak sama prowadząca przyznaje- pomocy potrzebuje jeszcze wiele rodzin.  Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Dziennika Łódzkiego" zdradziła, kto decyduje o tym, czy dom danej rodziny zostanie wyremontowany. To wcale nie prowadząca podejmuje tak ważną decyzję! Często są to budynki, które się do tego nie nadają. Jedyne co można zrobić, to je zburzyć. W komisji, która jedzie do rodziny, jest szef ekipy budowlanej. Musi potwierdzić, że dom można remontować, choć potem wychodzą w trakcie różne rzeczy... Poza tym rodzina musi mieć uregulowane sprawy własnościowe. Nie możemy remontować domu gminie czy kwaterunkowi. Nie mamy bowiem pewności, czy taki dom lub mieszkanie zostanie przy rodzinie- przyznała gwiazda Polsatu. Prowadząca "Nasz nowy dom" zdradziła przy okazji, jakich domów nie mogą wyremontować i jakie warunki musi spełnić rodzina, której chcą pomóc.  Musimy też sprawdzić, czy w takim domu nie ma alkoholu czy innej patologii. Trudno remontować rodzinie, która to wszystko zaprzepaści. Wiadomo, że choroba alkoholowa jest straszna. Ale...

Katarzyna Dowbor
East News
Newsy
Katarzyna Dowbor i producenci programu "Nasz nowy dom" chcą pomóc pani Beacie, która straciła dom w pożarze. To będzie ogromne wyzwanie
Katarzyna Dowbor i producenci programu "Nasz nowy dom" chcą pomóc pani Beacie, która straciła dom w pożarze. To będzie ogromne wyzwanie

Pani Beata i jej dwóch synów byli bohaterami programu "Nasz nowy dom". Niestety w wyniku pożaru, który powstał na skutek podpalenia, ta wspaniała rodzina straciła dach nad głową. Na tą tragedię nie pozostali obojętni producenci programu "Nasz nowy dom" oraz jego prowadząca, Katarzyna Dowbor . Jak wyznała prezenterka w rozmowie z portalem plotek.pl, cała ekipa bardzo chce pomóc pani Beacie i jej dzieciom. Podjęli już ku temu pierwsze kroki. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Spłonął dom bohaterki programu "Nasz nowy dom"! Pani Beata i jej dwóch synów stracili dach nad głową Katarzyna Dowbor i producenci programu "Nasz nowy dom" chcą pomóc pani Beacie, która straciła dom w pożarze. Podjęli już pierwsze kroki Ogromna tragedia, która dotknęła panią Beatę i jej synów, wstrząsnęła całą Polską. Dom tej rodziny, który został wyremontowany w 2017 roku przez ekipę programu "Nasz nowy dom" został podpalony przez znajomego, który przychodził pomagać kobiecie w przydomowych pracach. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty - przyznał się do winy. Niestety w wyniku tej tragedii rodzina straciła cały dobytek życia. Dom nie nadaje się już do remontu - spłonął doszczętnie.  Prowadząca program "Nasz nowy dom", Katarzyna Dowbor, kilka dni temu zamieściła wpis na Instagramie, w którym obiecała, że nie zostawi tej rodziny w potrzebie. Teraz w rozmowie z portalem plotek.pl prezenterka przyznała, że stacja Polsat i producenci programu już podjęli pierwsze kroki, aby pomóc pani Beacie i jej synom. To będzie jednak ogromne wyzwanie, bowiem dom trzeba przecież wybudować na nowo, a nie tylko wyremontować.  To jest jeszcze dosyć świeża sprawa i my pewnych decyzji nie możemy...

Katarzyna Dowbor o śmierci uczestnika Nasz Nowy Dom
East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor odwiedziła byłych bohaterów i doznała szoku: "Nie godzę się na takie rzeczy"
Katarzyna Dowbor nie kryła oburzenia, gdy odwiedziła byłych uczestników programu "Nasz nowy dom". Dziennikarka postanowiła opowiedzieć o tym, co się wydarzyło.

Program "Nasz nowy dom" ma za sobą już 8 lat. Czy Katarzyna Dowbor dogląda swoich bohaterów i sprawdza, czy ich domy są odpowiednio zadbane? Okazuje się, że dziennikarka rzadko decyduje się na taki krok. Kiedyś jednak przez przypadek wróciła do jednej z rodzin i obraz, jaki tam zastała mocno ją wzburzył. Umawiała się z właścicielami przecież na coś innego!  "Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zszokowana zachowaniem byłych uczestników show Katarzyna Dowbor bardzo ufa swoim bohaterom i nie zdarza się, żeby sprawdzała, czy dom, który od niej otrzymali, jest w należytym stanie. Wybór rodziny do programu nie jest też taki łatwy, produkcja dba, żeby to byli ludzie w potrzebie, a w rodzinie nie było żadnego alkoholizmu czy patologii. Jak się okazuje, większość bohaterów podchodzi na poważnie do swojego prezentu: Czasem internauci pytają po programie "dlaczego nie pojedziecie do rodziny i nie sprawdzicie, czy dba o dom?". To są dorośli ludzie, nie możemy zakłócać ich miru domowego. Nie chcemy kontrolować rodzin i narzucać się ze swoją obecnością, ale z tego co wiemy, każda rodzina dba o swój nowy dom - powiedziała Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Natemat.pl" Jak przyznaje Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Natemat", tylko raz zdarzyło jej się odwiedzić swoich byłych bohaterów. To, co zobaczyła, w ogóle jej się nie spodobało: Raz zdarzyło mi się przyjechać do bohaterów jednego z wcześniejszych odcinków, bo byłam z ekipą w okolicy. Jeśli chodzi o dom, nie można było powiedzieć złego słowa, natomiast nie podobało mi się traktowanie psa. To był duży i łagodny pies trzymany na łańcuchu i nigdy niewyprowadzany. Przed remontem umawialiśmy się, że będzie miał lepsze warunki, kupiliśmy mu budę. Okazało się...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik