Finaliści Mam talent 14
mat. prasowe
TV-Show

"Mam talent 14": Dziś finał! Oni powalczą o zwycięstwo i czek na 300 tysięcy złotych

Oto finaliści 14. edycji "Mam talent" - poznajcie ich bliżej! Wśród nich Paula Biskup, Martyna Stawowy czy Paweł Haczkur. Kto ma największe szanse na wygraną?

Już dziś, w sobotę, o 20:00 w TVN, finał 14. edycji "Mam talent"! O zwycięstwo i czek na 300 tysięcy złotych powalczy aż 10 finalistów. Wśród nich wokaliści, tancerze, sportowcy oraz muzycy. O werdykcie zadecydują głosy widzów, choć w studiu pojawią się oczywiście jurorzy: Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak oraz Jan Kliment. Zobaczcie, kto pojawi się na scenie!

"Mam talent": Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnikowi. To nowy hit YouTube'a! 

"Mam talent 14": Kto wygra? Oto finaliści: Paula Biskup faworytką?

Poniżej sylwetki 10 finalistów programu "Mam talent", którzy powalczą o zwycięstwo w 14. edycji programu. Kto okaże się najlepszy? Rywalizacja od samego początku była zacięta, a poziom uczestników bardzo wysoki. Wśród nich znalazła się m.in. 16-letnia Paula Biskup, który otrzymała "złoty przycisk"

Jest uczennicą liceum – 1 klasa przygotowująca do matury międzynarodowej. Gdy była mała, chodziła do Szkoły Muzycznej na lekcje gry na wiolonczeli. Śpiewa, odkąd miała kilka lat. Będąc w przedszkolu uczestniczyła w wielu konkursach piosenki, co kontynuowała w szkole podstawowej, przygotowując się pod okiem instruktorki śpiewu. W międzyczasie śpiewała w domu, czasem nagrywając covery i wstawiając je na swój kanał na YouTube, który prowadzi do dzisiaj. Kilka lat temu zrezygnowała z konkursów i zaczęła pisać własne piosenki. Nie zna nut, więc gra ze słuchu i z pamięci. Tata nagrywa ją czasem na dyktafon, żeby nie zapisane na papierze utwory nigdzie nie zginęły. Teraz zaczyna dzielić się nimi ze światem - czytamy o Pauli. 

Paula Biskup w Mam talent 14
mat. prasowe

Waldek Kukurowski w finale "Mam talent"

Waldek ma 20 lat i pochodzi z Auguścina w Wielkopolsce. Z wykształcenia jest technikiem-rolnikiem co dzień również zajmuje się rolnictwem, ale jego pasją są rowery.  Stunt rowerowy (jedna z odmian kolarstwa) trenuje nieprzerwanie od 2014 roku. Waldek jest samoukiem, trenuje głównie na drodze asfaltowej w rodzinnej wsi oraz w różnych miastach na placach o równej i utwardzonej nawierzchni. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi drugi miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2017, pierwsze miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2018/19/21 oraz  drugie miejsce w MTBnet Stunt Championship 2018/19/20. 

Waldek Kukurowski w Mam talent 14
mat. prasowe

Jadwiga Krowiak i Sara Kreis w "Mam talent 14"

Jadwiga i Sara to trenerki akrobatyki powietrznej. 35-letnia Jadwiga po ukończeniu studiów nie wiedziała, jak zacząć żyć z tańca, ale na Śląsku (skąd pochodzi) otworzyła się wtedy szkółka akrobatyczno-cyrkowa z zajęciami z szarf i kół. W październiku 2016 poznała tam 19-letnią Sarę. W ogóle nie było wtedy sekcji dla dorosłych i chodziła na zajęcia z grupą dzieci - stąd ta różnica wieku w duecie. Jadwiga jest poczwórną mistrzynią świata w akrobatyce powietrznej 2018 i 2019 (w kategorii na szarfie solo, w duecie na kole i w trio na cube).

Jadwiga Krowiak i Sara Kreis w Mam talent 14
mat. prasowe

Miłosz Bachonko w "Mam talent 14"

13-letni Miłosz to wirtuoz z prawdziwego zdarzenia, a jego talentem jest gra na akordeonie. W 2019 roku wziął udział w Konkursie Młodych Kompozytorów w ramach XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Filharmonii Lubelskiej, gdzie jego „Suita na akordeon” zdobyła II miejsce, przy czym był tam jedynym 9-latkiem, pozostali uczestnicy mieli powyżej 17 lat. Miłosz ma na swoim koncie ponad 60 koncertów krajowych i zagranicznych. Z tatą często muzykują, a nawet muzycznie rywalizują w graniu na akordeonie oraz w tworzeniu muzyki. Miłosz uczęszcza do Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie. 

Miłosz Bachonko w Mam talent 14
mat. prasowe

Laura Florentyna Dziąba w "Mam talent 14"

Laura ma 21 lat, pochodzi z Tczewa, ale obecnie studiuje malarstwo w Toruniu, dlatego też przeniosła się tam razem z mamą. Jej talent to śpiew. Ze względu na jej niepełnosprawność fizyczną znalezienie nauczyciela, który podjąłby się rozwijania talentu Laury nie było takie proste. Została więc samoukiem.

Dopiero w szkol średniej rozpoczęła naukę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy, gdzie uczyła się klasycznych arii i pieśni. Brała udział w konkursach wokalnych, zdobywając nagrody. Występowała na wielu koncertach i festiwalach w kraju i zagranicą m.in.: miała recital w ramach wystawy własnych prac w Ambasadzie Polski w Tokio czy na koncercie dla Polonii w Nowym Jorku. Laura ma bardzo wiele innych zainteresowań: uwielbia sztuki plastyczne, szkicuje węglem, kredkami i ołówkiem, pisze i recytuje wiersze, za co zdobywała nagrody w konkursach. Oprócz tego jest zafascynowana modą, designem, podróżami i gotowaniem. Chciałaby zwiedzić cały świat.

Laura Florentyna Dziąba w Mam talent 14
mat. prasowe

Sztuka Ciała w "Mam talent 14" 

„Teatr Sztuka Ciała”, czyli komedia ciał z elementami klaunady i pantomimy. Trio, które wystąpiło na castingu jest częścią 12-osobowego zespołu. Pochodzą z Warszawy. Przygodę z teatrem ruchu rozpoczynali w 2005/2006 r. w Studio Pantomimy przy warszawskim Teatrze na Woli. Zafascynowani i z ochotą na więcej, założyli fundację Sztuka Ciała, aby móc realizować własne scenariusze - w tej formie działają już niemal 15 lat.

Sztuka Ciała w Mam talent 14
mat. prasowe

Martyna Stawowy w "Mam talent 14"

Od kwietnia 2021 roku trenuje taniec – modern jazz. Mieszka w Bałwardzie Górnym (gmina Kalwaria Zebrzydowska). Ma starszego brata Mateusza, który trenuje taniec towarzyski i to właśnie on rozbudził w niej pasję do tańca.

Martyna Stawowy w Mam talent 14
mat. prasowe

Daria Umańska w "Mam talent 14"

Daria Umańska od 6. roku życia trenuje taniec klasyczny. Gimnastykę powietrzną zaczęła trenować w wieku 10 lat. Jest wielokrotną mistrzynią Ukrainy oraz dwukrotną mistrzynią Europy w gimnastyce (2018, 2019). Miała reprezentować Ukrainę na mistrzostwach Świata, jednak z powodu pandemii mistrzostwa się nie odbyły i nie doszło do startu. Obecnie ćwiczy w Cyrku Zodiak w Szczecinie. W powietrzu potrafi okiełznać każdy rekwizyt: koło, szarfę, linę, hamak. W przyszłości chciałaby zostać artystką „Cirque Du Soleil”.

Daria Umańska w Mam talent 14
mat. prasowe

Paweł Haczkur w "Mam talent 14" 

Paweł Haczkuk już od ponad 5 lat zajmuje się tańcem na drążku pionowym (pole dance). Jego fascynacja tą dyscypliną zaczęła się jednak znacznie wcześniej. W Polsce nie mógł znaleźć kursu przewidzianego dla mężczyzn. Na swoje pierwsze zajęcia poszedł w Szwecji, gdzie mieszkał 1,5 roku. Po roku ćwiczeń został instruktorem, po 2-3 latach zaczął prowadzić warsztaty w Polsce i za granicą (np. w Dubaju, w Kairze, w Oslo). Po latach otworzył swoją pierwsza szkołę Pole Dance. W tym roku startuje w mistrzostwach Polski, a później w mistrzostwach Świata. Będą to jego pierwsze mistrzostwa, wcześniej występował tylko w tanecznych zawodach lokalnych. Jego marzeniem jest otworzenie klubu ze striptizem dla kobiet.

Paweł Haczkur w Mam talent 14
mat. prasowe

Vanessa Kujawiak w "Mam talent 14" 

Vanessa ma 12 lat i mieszka w Kaliszu. Urodziła się w Międzynarodowy Dzień Tańca. Tańczy od kiedy pamięta. Jej specjalizacja to streetdance (hip hop i popping), a że tworzy wszystko praktycznie sama, jest „freestylowcem.” Trenuje online. Jest multimedalistką polskich konkursów tanecznych, na których otrzymała w branży tanecznej przydomek „Power”. Stworzyła własne show „Dream Camp - 4 żywioły Vanessy Power”.

Komu będziecie kibicować najbardziej?

Zobacz także: Sara James nie jest zadowolona z występu w "America's Got Talent"?! "Dramat. Naprawdę"

Vanessa Kujawiak w Mam talent 14
mat. prasowe

Miłosz Bachonko wygrał 14. edycję Mam talent
VIPHOTO/East News
Newsy
"Mam talent 14": Znamy zwycięzcę! Kto tym razem podbił serca widzów?
Właśnie zakończyła się 14. edycja "Mam talent". Ostatni odcinek dostarczył widzom wiele emocji, co nie ułatwiło wyboru. Kto zgarnął czek na 300 tysięcy złotych?

Zapowiadając finałowy odcinek "Mam talent", Marcin Prokop przypomniał o zwycięstwie reprezentacji Polski na mundialu w Katarze. Czy zakończenie 14. edycji programu dostarczyło widzom równie wiele emocji, co mecz z Arabią Saudyjską? Warto przypomnieć, że dzisiaj to fani show decydowali o tym, kto odejdzie ze studia z czekiem na 300 tysięcy złotych. Jurorzy byli jedynie pomocnikami. "Mam talent 14": Widzowie zdecydowali! Kto wygrał? Dziś odbył się finał "Mam talent" , który wyłonił ulubieńca widzów. W ostatnim odcinku zobaczyliśmy Pawła Haczkura, Paulę Biskup, Vanessę Power Kujawiak, Waldka Kukurowskiego, Jadwigę Krowiak i Sarę Kreis, Miłosza Bachonko, Laurę Florentynę Dziąbę, Martynę Stawowy, Teatr Sztuka Ciała oraz Darię Umańską. Zobacz także:   Lenka Klimentowa nie ochrzci dziecka. Zdradziła dlaczego! Po dzisiejszym jakże wygranym meczu z Arabią Saudyjską piłkarze zbliżyli się do tego, co ich być może czeka już 18 grudnia, a my przeżyjemy to już dziś na scenie - zażartował Marcin Prokop. Największe emocje wywołały występy Darii Umańskiej, Pawła Haczkura oraz Pauli Biskup. Jurorzy nie kryli poruszenia, oglądając uczestników na scenie, ale ich serce skradł Miłosz Bachonko. Chłopak otrzymał owacje na stojąco. Uczestnik, którego marzeniem jest zagrać na akordeonie na otwarcie mundialu, zachwycił również widzów. To właśnie 12-latek został zwycięzcą 14. edycji "Mam talent" ! Jestem w szoku, że tak się stało. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. (...) Jestem niesamowicie szczęśliwy. Dziękuję bardzo, cieszę się - powiedział Miłosz Bachonko po ogłoszeniu wyników. Zobacz także:   Sara James nie jest zadowolona z występu w "America's Got Talent"?! "Dramat. Naprawdę" Zgadzacie się z werdyktem?...

Sara James nie jest pierwszą Polka w amerykańskim Mam Talent
YouTube America's Got Talent
TV-Show
"America's Got Talent": Sara James nie jest pierwszą Polką, która zachwyciła Amerykę! 
Sara James zdobyła "złoty przycisk" w 17. sezonie "America's Got Talent", jednak wcześniej inna Polka powaliła jury na kolana!

Świat właśnie poznał talent 14-letniej Sary James z Polski. Zwyciężczyni "The Voice Kids 4" wystąpiła w 17. sezonie "America's Got Talent" zdobywając "złoty przycisk" od Simona Cowella. Jednak Sara James nie jest pierwszą Polką, która prezentowała swój talent na scenie amerykańskiego talent show! Pamiętacie Duo Destiny? "America's Got Talent": Nie tylko Sara James zachwyciła. Kto jeszcze z Polski? Sara James zapisała się w historii amerykańskiego "Mam Talent". 14-letnia Sara James zdobyła "złoty przycisk" od Simona Cowella . Już niedługo wraz z innymi uczestnikami zmierzy się w półfinałach "America's Got Talent". James nie jest jedyną nastolatką, która zdobyła "złoty przycisk w 17. sezonie. Wyborem Howie'go Mandela była 11-letnia Madison Tylor Baez, którą widzowie kojarzą z serialu "Selena. The Series", gdzie wcieliła się w rolę zamordowanej przez fankę Seleny Quintanilli. Madison Tylor Baez grała młodą Selenę.  Występ Sary James w "America's Got Talent" jest dziś komentowany w mediach na całym świecie. Zdolna nastolatka z sukcesami takimi jak wygrana w "The Voice Kids " oraz 2. miejsce na Eurowizji Junior, nie jest jednak pierwszą Polką, która zachwyciła amerykańską publiczność w tamtejszym "Mam Talent". W amerykańskiej wersji swoich sił próbują nie tylko rodacy ale również uzdolnieni ludzie z całego świata. W 2020 roku w drugiej odsłonie "America's Got Talent: The Champions" pojawił się duet akrobatyczny Duo Destiny, który tworzą Kinga Grześków z Polski oraz Goncalo Roque z Portugalii.         Wyświetl ten post na Instagramie            ...

Kolejna Polka po Sarze James zachwyciła w zagranicznym Mam Talent
AKPA Podlewski
TV-Show
Nie tylko Sara James. Kolejna Polka zachwyciła w zagranicznym "Mam Talent". WIDEO
Alicja Marta Kowalska zachwyciła jury indonezyjskiego "Mam Talent". Odniesie sukces na miarę Sary James? Mamy wideo z jej występu.

Już niedługo Sara James zaprezentuje się w półfinałach "America's Got Talent", dzięki "złotemu przyciskowi" zdobytemu od Simona Cowella. Okazuje się, że nie ona jedyna podbiła zagraniczne "Mam Talent". W sieci właśnie pojawiło się nagranie z indonezyjskiego "Mam Talent", gdzie Alicja Marta Kowalska wraz z grupą koleżanek zachwyciła jurorów pokazem akrobatycznym. Musicie to zobaczyć.  Alicja Marta Kowalska zachwyciła w indonezyjskim "Mam Talent" Alicja Marta Kowalska z grupą "Girls in the Clouds" wystąpiła w indonezyjskim "Mam Talent". Akrobatyczny pokaz dziewczynek zachwycił jurorów, którzy postanowili przepuścić je do kolejnego etapu. Show zaprezentowane przez dziewczynki w formie akrobatyki powietrznej na kole przypadło również do gustu zgromadzonej publiczności, która nagrodziła je aplauzem.  Zobacz także:  Sara James zdobyła "złoty przycisk" od Simona Cowella w amerykańskim "Mam Talent"! Sukcesem Alicji Marty Kowalskiej, która zachwyciła w indonezyjskim "Mam Talent" w sieci pochwaliła się jej mama Lidia Zalewska:  To opowieść o pasji, wytrwałości, wychodzeniu ze strefy komfortu i podążaniu za wielkimi marzeniami — inspiracja dla wszystkich. Od nieśmiałego introwertyka nasza córka @alicja.marta.kowalska w ciągu 2 lat otworzyła się na performerkę na scenie. Chce pokazać, że każdy może to zrobić! Znalazła niesamowitych nauczycieli z @bali.circus.academy. Razem z jej niesamowitymi koleżankami stworzyła grupę performatywną: Girls in the Clouds i teraz razem tworzą magię. To dla nas bardzo wzruszająca historia. Przed dziewczynkami jeszcze sporo pracy, jednak jurorzy trzymają za nie kciuki w drodze do finału.         ...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik