Rafał Brzozowski śpiewa

Czy Rafał Brzozowski poradzi sobie w programie „Koło Fortuny”? Zapytaliśmy jego dawnych kolegów...

Rafał Brzozowski śpiewa

Plotkowano, że ma zastąpić Roberta Janowskiego w „Jaka to melodia?”. Ale Rafał Brzozowski dostał własny program – poprowadzi „Koło fortuny”! Kultowy teleturniej, po ośmiu latach przerwy, wraca jesienią na antenę TVP2.

W latach 90., gdy gospodarzem był Wojciech Pijanowski, a kołem kręciła Magda Masny, bił rekordy popularności. Przed telewizorami zasiadało 10 mln widzów! Telewizja liczy, że w tym sezonie program znowu będzie przebojem. Koło fortuny dostało więc najlepszy czas antenowy (od poniedziałku do piątku o godz. 18), a w roli prowadzącego jednego z najpopularniejszych artystów pop. To właśnie Brzozowski ma być największym atutem teleturnieju.

Poszedłem na casting na kompletnym luzie i wydaje mi się, że wygrałem, bo nie miałem „ciśnienia” i, bo potrafię śpiewać – mówi „Fleszowi”.

Znany program ma bowiem mieć nową formułę. Pomiędzy kręceniem kołem i odgadywaniem haseł pojawią się śpiewane przerywniki. Czy Brzozowski, który nie ma doświadczenia w prowadzeniu teleturniejów, poradzi sobie z wyzwaniem?

Jego przyjaciel Tomasz Puzon, karateka, wspomina z tego okresu wieczór w jednym z klubów w Sopocie, kiedy Brzozowski spontanicznie usiadł do pianina i zaczął śpiewać:

Bawiliśmy się wtedy z Anną Przybylską, Liroyem i Radkiem Majdanem. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni" - mówi Puzon. 

Podobne wspomnienia ma też Marek Kościkiewicz, który zwerbował Brzozowskiego do zespołu De Mono.

Pamiętam, że kiedy po koncertach szliśmy do knajpy, byłem pod wrażeniem jego nieprawdopodobnej pamięci muzycznej. Wystarczy, że chwilę posłuchał utworu, i już przypominał sobie słowa i melodię. W zasadzie potrafił zagrać i zaśpiewać wszystko – opowiada Kościkiewicz.

 

To niesamowicie pozytywny, dowcipny i bezproblemowy gość. Odważnie realizuje swoje marzenia i wspaniale mu to wychodzi – mówi Barbara Kurdej-Szatan, która zaśpiewała w duecie z Brzozowskim w Opolu.

Więcej w magazynie "Flesz".

 

ZOBACZ: Brzozowski chciał wygryźć Janowskiego z "Jakiej to melodii?": "Co roku "w tajemnicy" zgłaszał swoją kandydaturę..."

 

Izabella Krzan razem z Rafałem Brzozowskim poprowadzi "Koło Fortuny"

Izabella Krzan razem z Rafałem Brzozowskim poprowadzi
mat. prasowe

Więcej na temat Rafał Brzozowski Koło fortuny
Przeładuj

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

zobacz 01:36