Marta Chodorowska - aktorka filmowa, serialowa, teatralna

Marta Chodorowska to aktorka kojarzona przede wszystkim z postacią Klaudii Kozioł, w jaką wcielała się przez 10 lat w serialu "Ranczo". Wystąpiła w takich produkcjach, jak: "Emilka płacze", "Zero\_jeden\_zero" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Prowadzi bloga o podróżowaniu. Prywatnie jest mamą Władka i pozostaje w wieloletnim związku małżeńskim.Imię: Marta

Nazwisko: Chodorowska

Nazwisko panieńskie: Chodorowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 163 cm

Data urodzenia: 1.11.1981

r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: aktorka filmowa, serialowa, teatralna

Osoby - związki: Aktorka wyszła za mąż po urodzeniu syna w 2014 r. Niewiele wiadomo o wybranku jej serca. Jest on właścicielem agencji reklamowej. Ślub był dyskretny i kameralny, wzięła w nim udział tylko najbliższa rodzina.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: Aktorka

18.07.2014 r. urodziła syna. Dała mu na imię Władysław.

BIO: Marta Chodorowska

urodziła się w 1981 r. w miejscowości Sztum. Uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Iławie. Ukończyła policealne Lart Studio w Krakowie. W 2005 r. została absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2003 r. w filmie „Powiedz to, Gabi” w reżyserii Rolanda Rowińskiego, wcielając się w główną postać – Gabi. Aktorka współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie czy Teatrem Kamienica w Warszawie. Prowadzi bloga „Pastelarnia”, na którym dzieli się wrażeniami z podróży (http://martachodorowska.blogspot.com/). Wiadomo, że jest mamą kilkuletniego Władysława.


Znana z: Marta Chodorowska ma na swoim koncie wiele ciekawych ról. Jednym z bardziej znanych jej występów na deskach teatru była kreacja rozżalonej i zbuntowanej Anny, pragnącej ustalić, kto jest jej ojcem, w "Testamencie cnotliwego rozpustnika". W ostatnim czasie aktorka wystąpiła w przedstawieniu "Tresowany mężczyzna" jako przebojowa Helena. Podziwiać ją można w spektaklu "Kobieta, która ugotowała męża" w reżyserii Tomasza Obary, gdzie gra Lurę. Wzięła udział w kilku spektaklach telewizyjnych, w tym m.in. "Ince 1946" i "Kosmosie". Chodorowska zagrała w wielu serialach. Bez wątpienia najbardziej kojarzona jest z roli Klaudii - córki wójta w "Ranczu". Wystąpiła również w "Koronie królów" jako Hanka z Korczyna, "Pierwszej miłości" jako Marzena, była dziewczyna Kaśki, czy "Klinice samotnych serc" jako Magda Kubicz. Na dużym ekranie dała się poznać zwłaszcza w roli Marty w "Zero\_jeden\_zero" oraz Emilki w "Emilka płacze". Wystąpiła również w radiowym słuchowisku "W Jezioranach", gdzie wcieliła się w rolę Agaty Czuby.

Funkcja w telewizji: Oto wybrane produkcje, w jakich wystąpiła Marta Chodorowska: - aktorka w filmie "Powiedz to, Gabi" (2003 r.); - aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" (2004-2005); - aktorka w serialu "Klinika samotnych serc" (2005 r.); - aktorka w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" (2006 r.); - aktorka w serialu "Ranczo" (2006-2016); - aktorka w filmie "Emilka płacze" (2006 r.); - aktorka w filmie "Ranczo Wilkowyje" (2007 r.); - aktorka w serialu "Tylko miłość" (2008 r.); - aktorka w filmie "Zero\_jeden\_zero" (2008 r.); - aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2009-2012); - aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2012 r.); - aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2016 r.); - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (od 2017 r.); - aktorka w filmie "7 uczuć" (2018 r.); - aktorka w serialu "Korona królów" (2020 r.).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: Marta Chodorowska otrzymała w 2007 r. Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii "Najlepsza aktorka" za "Emilka płacze". Dwa lata później była nominowana do Złotej Kaczki w kategorii "Najlepsza rola kobieca sezonu 2008/2009" za "Zero\_jeden\_zero".

Link na Instagram: @marta.chodorowska.official

Link FB: @marta.chodorowska.official
Marta Chodorowska w odważnym ujęciu - komentarz Cezarego Żaka! 
Marta Chodorowska
Cezary Żak

"Ranczo": Marta Chodorowska na bardzo odważnym zdjęciu! Cezary Żak: "Córciu, na rany Boga..."

Serialowa Klaudia z "Rancza", czyli Marta Chodorowska, zaskoczyła fanów seksownym zdjęciem z sesji. Reakcja Cezarego Żaka podbija sieć.
Angelika Bielska
Marta Chodorowska na planie serialu Ranczo
Marta Chodorowska
Ranczo

Serialowa Klaudia pokazała zdjęcie z planu "Rancza"! W komentarzu rozwiała wątpliwości w sprawie powrotu hitu TVP

Serialowa Klaudia pokazała zdjęcie z planu "Rancza"! W komentarzu rozwiała wątpliwości w sprawie powrotu hitu TVP
Karolina Błaszkiewicz
Marta Chodorowska w serialu "Ranczo"
Marta Chodorowska
Ranczo

W serialu "Ranczo" wcielała się w postać Klaudii. Jak wygląda teraz Marta Chodorowska?

W serialu "Ranczo" wcielała się w postać Klaudii. Jak wygląda teraz Marta Chodorowska?
Joanna Murawska
Marta Chodorowska została mamą
gwiazdy w ciąży
Marta Chodorowska
Ranczo

Poród za porodem... Gwiazda "Rancza" urodziła! Pokazała zdjęcie dziecka

Świeżo upieczona mama
BuFi
Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa