Louis Tomlinson

Louis Tomlinson to brytyjski wokalista, który w latach 2010-2016 r. był członkiem popularnego boysbandu One Direction. Wspólnie z kolegami z zespołu nagrał 5 płyt. Potem rozpoczął karierę solową. Louis Tomlinson śpiewa, pisze teksty piosenek i gra na instrumentach (m.in. na fortepianie i gitarze). Próbował swoich sił jako aktor m.in. w produkcjach dokumentalnych na temat grupy One Direction. Oprócz tego udziela się charytatywnie i występuje jako juror w programach typu talent show.Imiona: Louis William

Nazwisko: Tomlinson

Pseudonimy: Lou, Loulou, Tommo

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 24.12.1991 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: piosenkarz, muzyk, autor tekstów, aktor

Osoby - związki:partnerka Eleanor Calder - wokalista spotyka się z nią od 2017 r. Stara się chronić swoją prywatność, dlatego jego związek nie ma charakteru medialnego;była partnerka Briana Jungwirth - to właśnie z nią piosenkarz doczekał się syna. Próbowali stworzyć rodzinę, jednak ich burzliwa relacja nie przetrwała próby czasu. Konflikty rozwiązywali drogą sądową.

Rodzice: Johannah Poulston i Troy Austin

Dzieci: Freddie Tomlinson (ur. 2016 r.)

Rodzeństwo: siostry: Lottie Tomlinson (ur. 1998 r.), Felicite Tomlinson (ur. 2000 r.), Georgia Austin oraz siostry bliźniaczki: Daisy i Phoebe Tomlinson (ur. 2004 r.)

BIO: Louis Tomlinson to brytyjski piosenkarz, muzyk, autor tekstów i aktor. Jego dzieciństwo nie było usłane różami - rodzice rozwiedli się, gdy Louis był małym chłopcem. Dziś nie utrzymuje kontaktu z ojcem i nosi nazwisko drugiego męża swojej matki. Uczęszczał do Hayfield School oraz Hall Cross School i początkowo nic nie wskazywało na to, że zrobi tak spektakularną karierę w show-biznesie. Jako młody chłopak pracował m.in. w kinie, hotelu i na stadionie piłkarskim. Rozpoczął naukę w szkole aktorskiej i zagrał epizodyczne role w filmie "If I Had You" (2006) i w serialu "Waterloo Road" (2006). Przełomowym momentem w jego karierze był udział w castingu do siódmej edycji brytyjskiego talent show "The X-Facor" (2010). Nie zakwalifikował się jako solista, ale wraz z innymi uczestnikami stworzył grupę One Direction, z którą dotarli do finału. Trzecie miejsce zapewniło im sławę i kontrakt płytowy. Wydali łącznie 5 albumów studyjnych, a przez 5 lat działalności sprzedali przeszło 35 mln płyt. Wyruszyli w cztery trasy koncertowe, a każda z nich przynosiła zyski ok. 200 mln dolarów. W 2016 r. grupa zawiesiła swoją działalność, ale Tomlinson z sukcesem rozpoczął solową karierę. W tym samym roku wydał swój pierwszy singiel "Just Hold On". Jego album studyjny "Walls" ukazał się dopiero w 2020 r.

Znany z: przebojów grupy One Direction i własnych utworów z płyty "Walls". W 2018 r. Tomlinson znalazł się w gronie jurorów 15 edycji programu "The X Factor". Fani znają go także z filmów dokumentalnych takich jak "One Direction: This Is Us" (2013) czy "One Direction: Up Close & Personal" (2013). Oprócz tego Tomlinson jest działaczem charytatywnym. Aktywnie działa na rzecz hospicjum dla dzieci oraz wspiera fundację The Eden Dora Trust, organizując dla nich imprezy połączone ze zbiórkami pieniędzy.

Funkcja w filmie:
 • aktor w filmie "If I Had You" (2006);
 • aktor w serialu "Waterloo Road" (2006);
 • aktor w filmie dokumentalnym "One Direction: In The Making" (2011);
 • aktor w filmie dokumentalnym "One Direction: This Is Us" (2013);
 • aktor w filmie dokumentalnym "One Direction: Up Close & Personal" (2013).


 • Płyty:z grupą One Direction - "Up All Night" (2011); - "Take Me Home" (2012); - "Midnight Memories" (2013); - "Four" (2014); - "Made in the A.M." (2015);album solowy - "Walls" (2020).

  Książki: brak

  Nagrody:Europejska Nagroda Muzyczna MTV dla najlepszego brytyjskiego i irlandzkiego wykonawcy (2017);Teen Choice: Nagroda za najlepszą współpracę (2017);Teen Choice: Nagroda dla najlepszego artysty (2018);iHeartRadio Music Award za najlepszy solowy debiut (2018);Teen Choice: Najlepszy singiel (2019).

  LINK Instagram: @louist91


  Link FB: @louis.tomlinson
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index