Aleksander Chmielewski - początkujący aktor, instruktor tenisa, syn Katarzyny Figury

Aleksander Chmielewski to syn znanej aktorki Katarzyny Figury z jej pierwszego małżeństwa z przedsiębiorcą Janem Chmielewskim. Jest początkującym aktorem, choć matka nigdy nie sugerowała mu, aby szedł w jej ślady. Widzowie znają go z niewielkich ról w serialach, takich jak "Komisarz Alex" czy "Diagnoza". Oprócz aktorstwa Chmielewski zawodowo zajmuje się tenisem, pracuje na korcie jako instruktor. Sprawdź, jakie relacje łączą go ze sławną mamą.Imię: Aleksander

Nazwisko: Chmielewski

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1987 r. (dokładna data nie jest podawana)

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: początkujący aktor, instruktor tenisa

Osoby - związki: brak

informacji

Rodzice: przedsiębiorca Jan Chmielewski i aktorka Katarzyna Figura - początkujący aktor jest jej pierwszym dzieckiem. Przyszedł na świat w momencie, kiedy jego mama zaczynała odnosić spektakularne sukcesy, m.in. dzięki roli w filmie "Kingsajz". Rodzice Aleksandra rozstali się, gdy chłopiec miał dwa lata.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: przyrodnia siostra Koko Claire (ur. 2002) i przyrodnia siostra Kaszmir Amber (ur. 2005), obie ze związku Katarzyny Figury z producentem filmowym Kaiem Schoenhalsem.

BIO: Aleksander Chmielewski: początkujący aktor, instruktor tenisa, syn aktorki Katarzyny Figury. Rok jego urodzenia zbiegł się w czasie z okresem, gdy matka wzbiła się na szczyt kariery zawodowej i stała się rozpoznawalną i lubianą aktorką. W 1987 r. miały miejsce dwie wielkie premiery - komedii pt. "Pociąg do Hollywood", gdzie Figura zagrała pierwszoplanową rolę, i filmu "Kingsajz", dzięki któremu zaczęto postrzegać ją jako seksbombę. Aby utrzymać wypracowany status, Katarzyna Figura nie mogła spędzać z synem tyle czasu, ile chciała. Przez pierwsze lata Aleksandrem opiekowali się przeważnie dziadkowie i ojciec, z którym - mimo rozwodu rodziców - łączyły go serdeczne relacje. Chmielewski ukończył szkołę średnią, po której bardzo długo szukał najlepszej dla siebie ścieżki rozwoju. Studiował europeistykę, jednak szybko doszedł do wniosku, że takie przedmioty jak prawo czy finanse to nie jego bajka. Szukał więc dalej i spróbował sił na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, na którym spędził dwa lata. Uczył się również w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia. Ostatecznie został studentem aktorstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy. Aleksander Chmielewski zadebiutował na szklanym ekranie w 2011 r. epizodyczną rolą w popularnym serialu TVP "Komisarz Alex". Kilka lat później zagrał w produkcji stacji TVN "Diagnoza", a w 2020 r. pojawił się w serialu "Ludzie i bogowie". Przez pewien czas media podawały informacje o przewidzianej dla niego roli w serialu "M jak miłość", jednak współpraca nie doszła do skutku. Artysta i sportowiec wciąż czeka na przełomowy moment w swojej karierze zawodowej. Aleksander Chmielewski dobrze czuje się nie tylko na scenie. Jest wielkim pasjonatem sportu, a jedną z jego ulubionych dyscyplin okazuje się tenis. Aktor zdobył uprawnienia instruktora tenisa i od tej pory pojawia się na kortach w roli nauczyciela. Jak sam przyznaje, sport jest dla niego idealnym sposobem na wyładowanie emocji.

Znany ze: swoich rodzinnych powiązań. Jako syn Katarzyny Figury automatycznie stał się osobą publiczną. Od lat budzi zainteresowanie dziennikarzy, którzy przeważnie zadają pytania na temat jego rodziny. Chmielewski przyznaje, że tęsknił za matką, kiedy ta wyjeżdżała do pracy na długie tygodnie. Dziś łączą go z nią serdeczne relacje - dużo ze sobą rozmawiają, dzielą się swoimi doświadczeniami. Sławna matka nigdy nie sugerowała mu, aby poszedł w jej ślady, lecz szanowała jego wolność i wspierała w poszukiwaniu właściwej ścieżki kariery. Aleksander dobrze czuje się w swojej "włoskiej rodzinie", w której nie brakuje konfliktów, ale jest przede wszystkim dużo miłości.

Funkcja w filmie: - aktor w serialu "Komisarz Alex" (2011); - aktor w serialu "Diagnoza" (2018); - aktor w serialu "Ludzie i bogowie"__(2020).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

LINK Instagram: brak

Link FB: brak
Komunia córki Katarzyny Figury Kaszmir Amber. Komunia w Gdyni 1 maja
Katarzyna Figura
Aleksander Chmielewski
Kai Shoenchals

Spotkanie na szczycie: Kasia Figura i Kai Schoenhals na komunii córki [PAPARAZZI]

Spotkanie na szczycie: Kasia Figura i Kai Schoenhals na komunii córki [PAPARAZZI]
chimera
Katarzyna Figura
Aleksander Chmielewski

Figura pomaga zaistnieć swojemu synowi

"Szykujemy z Aleksem kilka wspólnych projektów"-przyznaje gwiazda
Katarzyna Figura i Aleksander Chmielewski
Katarzyna Figura
Aleksander Chmielewski

Katarzyna Figura i Aleksander Chmielewski: "Widzę Cię teraz na nowo"

Dziś po raz pierwszy Katarzyna Figura pokazuje w mediach swojego pierworodnego syna Aleksandra. On pyta, ona odpowiada.
Viva!
Katarzyna Figura i Aleksander Chmielewski
Katarzyna Figura
Aleksander Chmielewski

Katarzyna Figura i Aleksander Chmielewski

Katarzyna Figura i Aleksander Chmielewski
Viva!
Katarzyna Figura
dzieci gwiazd
Aleksander Chmielewski

Kasia Figura pokazała syna na okładce "Vivy"

Przystojny?
kb
Nasze akcje
Douglas
Lifestyle
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa