Agnieszka Krukówna - aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna

Agnieszka Krukówna to polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Co ciekawe, jej kariera rozpoczęła się bardzo wcześnie. Pierwszy kontakt z kamerą miała już w wieku 12 lat. Podczas studiów zagrała w filmie "Lista Schindlera". W kolejnych latach zaczęła pojawiać się w popularnych polskich produkcjach. Na pewien czas zniknęła z show-biznesu ze względu na problemy prywatne związane z depresją.Imię: Agnieszka

Nazwisko: Krukówna

Nazwisko Panieńskie: Kruk

Pseudonim: brak

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 20.03.1971 r.

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: aktorka

Osoby - związki:
 • Mąż Radosław Fleischer (od 2003) - związek niedługo później zakończył się rozwodem.


 • Rodzice: ojciec Zbigniew Kruk

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: brak

  BIO: Agnieszka Krukówna urodziła się 20 marca 1971 roku w Chorzowie. Swoją przygodę z aktorstwem zaczęła już w wieku 12 lat. To wtedy pojawiła się na dużym ekranie w serialu "Janka" w reżyserii Janusza Łęskiego i Adama Iwińskiego. Aktorka zagrała wtedy główną rolę. Wkrótce zaczęła otrzymywać kolejne role - m.in. w kultowym filmie obyczajowym Andrzeja Barańskiego "Kramarz" czy "Korczaku" Andrzeja Wajdy. W 1995 roku Krukówna skończyła PWST w Warszawie. Już podczas studiów pojawiała się w docenianych przez krytyków i widzów filmach oraz serialach, takich jak "Życie za życie. Maksymilian Kolbe", "Dama kameliowa", "Kolejność uczuć" czy "Szwadron". Jej kariera nabrała zawrotnego tempa. Agnieszka Krukówna szybko zyskała miano topowej i utalentowanej aktorki. U schyłku XX wieku straciła radość z grania i na jakiś czas przerwała wszelkie współprace. W 2007 roku ponownie wróciła na duży ekran oraz na deski teatru, gdzie pojawiła się m.in. w spektaklach "Mój pierwszy raz", "Plotka" czy "Dogville". W 2020 roku wystąpiła w głośnym filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka.

  Znana z: Największą sławę przyniosła jej rola w filmie Stevena Spielberga "Lista Schindlera". Pojawiła się także jako Nanine w "Damie kameliowej" w reżyserii Jerzego Antczaka. Grała w polskiej komedii "Kolejność uczuć" Radosława Piwowarskiego, filmie "Farba" Michała Rosy w roli tytułowej Farby oraz filmie biograficznym "Korczak" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Jej kreacje w "Farbie" oraz "Fuksie" Macieja Dutkiewicza zostały docenione i nagrodzone Złotą Kaczką oraz Orłem.

  Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "_Panny"_ (1984) - aktorka w serialu "_Urwisy z doliny Młynów"_ (1985) - aktorka w serialu_"Klementynka i Klemens - gęsi z Doliny Młynów"_(1986) - aktorka w_serialu "Ucieczka z miejsc ukochanych"_(1987) - aktorka w serialu "_Janka"_ (1989, 1990) - aktorka w filmie "_Kramarz"_ (1990) - aktorka w filmie "_Korczak"_ (1990) - aktorka w serialu "_W piątą stronę świata"_(1990) - aktorka w filmie_"Życie za życie. Maksymilian Kolbe"_ (1990) - aktorka w filmie "_Szwadron"_(1992) - aktorka w filmie "_Lista Schindlera"_(1993) - aktorka w filmie "_Kolejność uczuć"_(1993) - aktorka w filmie "_Dama kameliowa"_(1994) - aktorka w filmie "_Pestka"_(1995) - aktorka w filmie "_Farba"_(1997) - aktorka w filmie "_Łóżko Wierszynina"_(1997) - aktorka w serialu "_Boża podszewka"_(1997) - aktorka w filmie "_Czas zdrady"_(1997) - aktorka w filmie "_Ogniem i mieczem"_(1999, 2000) - aktorka w filmie "_Fuks"_(1999) - aktorka w serialu "_Na dobre i na złe"_(2003) - aktorka w serialu "_Męskie_-_żeńskie"_ (2003) - aktorka w serialu "_Na Wspólnej"_(2003-2004) - aktorka w serialu "_Defekt"_(2003) - aktorka w serialu "_Kosmici"_(2004) - aktorka w filmie "_Rozdroże Café"_(2005) - aktorka w serialu "_Klinika samotnych serc"_(2005) - aktorka w serialu "_Niania"_(2006) - aktorka w serialu "_Rezydencja"_(2011) - aktorka w filmie "_Psubrat"_(2013) - aktorka w serialu "_Na dobre i na złe"_(2014-2015) - aktorka w filmie "_25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"_ (2020)

  Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody:Polska Nagroda Filmowa Orzeł w kategorii najlepsza główna rola kobieca w filmie "Farba" (1999)Złota Kaczka w kategorii najlepsza aktorka za główną rolę w filmie "Farba" (1999)Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepsza aktorka w filmie "Psubrat" (2015)

  LINK Instagram: brak

  LINK Facebook: @agnieszkakrukowna
  Agnieszka Krukówna trudne życie
  Agnieszka Krukówna

  Agnieszka Krukówna po latach wróciła na scenę. Życie aktorki nie było łatwe: depresja, narkotyki, alkohol

  Agnieszka Krukówna karierę aktorską zaczęła jako dziecko, ale jej życie nie było łatwe. Gwiazda zmagała się z wieloma nałogami, a niedawno znów wróciła na scenę!
  Milena Tuzimek
  Najgorsze stylizacje gwiazd w tym tygodniu: Naomi Campbell, Ilona Felicjańska, Katy Perry, Agnieszka Krukówna
  Ilona Felicjańska
  Maja Hyży
  Katy Perry

  Kto nie popisał się stylizacją: Campbell, Felicjańska, a może Hyży? Wybieramy WPADKĘ tygodnia!

  Kto nie popisał się stylizacją: Campbell, Felicjańska, a może Hyży? Wybieramy WPADKĘ tygodnia!
  Ibiza
  Agnieszka Krukówna w makijażu z czerwoną szminką i lokach
  Agnieszka Krukówna

  WPADKA! Agnieszka Krukówna na premierze filmu nie popisała się stylizacją! ZDJĘCIA

  WPADKA! Agnieszka Krukówna na premierze filmu nie popisała się stylizacją! ZDJĘCIA
  OM
  Gwiazdy na premierze filmu "Letnie przesilenie"
  Katarzyna Warnke
  Piotr Stramowski
  Joanna Brodzik

  Gwiazdy na premierze filmu "Letnie przesilenie". Brodzik, Wilczak, Warnke i... Agnieszka Krukówna!

  Gwiazdy na premierze filmu "Letnie przesilenie". Brodzik, Wilczak, Warnke i... Agnieszka Krukówna!
  KK
  Gwiazdy na pikniku Teatru Powszechnego w Warszawie
  teatr
  Edyta Olszówka
  Paulina Holtz

  Gwiazdy teatru na rodzinnym pikniku [FOTO]

  Gwiazdy teatru na rodzinnym pikniku [FOTO]
  Hades
  Agnieszka Krukówna

  Co się stało z Agnieszką Krukówną

  W poruszającym wywiadzie-spowiedzi Agnieszka Krukówna opowiada o rozwodzie, tęsknocie za miłością, narkotykach i o tym, co tak naprawdę z nią się dzieje
  Krystyna Pytlakowska / Viva
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa