Escada
East News

Możesz go lubić lub nie, ale balejaż powrócił! Od jesieni stawał się coraz bardziej modny, a teraz wiosną… będzie rządzić! A ponieważ ma kiepską prasę, chcemy go odczarować - może być szalenie stylowy, dodawać włosom objętości, a nawet (tak!) poprawiać proporcje twarzy, jeśli jaśniejsze pasemka fryzjer kolorysta rozrzuci wokół twarzy, np. przy skroniach lub kościach policzkowych.

 

Czy tylko blond?

Nie! Balejaż nie wymaga rozjaśniania włosów do platynowego blond. Pasemka mogą rozświetlać także włosy brunetek. Co ważne teraz, nie mogą być za jasne - to zbyt duży kontrast pomiędzy bazowym kolorem włosów a rozjaśnianymi pasmami powoduje, że całość wygląda nienaturalnie.  A zbyt regularne umieszczenie jaśniejszych pasm na głowie (brrr…) to przepis na katastrofę. Bo dobry balejaż wygląda, jakby zrobiło go słońce. Idealnie sprawdzi się przy najmodniejszej fryzurze sezonu - warkoczu. W naszej galerii zobaczysz najbardziej stylowe przykłady balejażu dla blondynek i brunetek - za chwilę wszystko będzie jasne!

 

1/7
Chanel
East News

Chanel

Na początek propozycja dla naturalnych blondynek. Jeśli masz jasne włosy o niezbyt równym i niezbyt jasnym kolorze, słoneczny balejaż ładnie rozświetli okolice twarzy. Poproś fryzjera o pasemka od czubka głowy, najjaśniejsze z przodu i - uwaga - od spodu włosów przy uszach. Dzięki temu całość będzie wyglądać naturalnie.

2/7
Etro
East News

Etro

Dobrze zapamiętaj - balejaż równa się pasemka cieniutkie jak babie lato. Żadnej "zebry" na głowie! Modny i stylowy jest nieregularny do tego stopnia, że włosy rozjaśnia się tylko na części ich długości.

3/7
Escada
East News

Escada

Uwaga, szatynki i brunetki! Wasz balejaż - przykro nam - nie może być blond, niezależnie od tego, jak bardzo masz na to ochotę. Wybierzcie kolor o kilka tonów jaśniejszy, i rozrzućcie go w postaci bardzo cienkich pasm po całej głowie. Tylko wtedy będzie wyglądał naturalnie - jasne pasma wśród ciemnych włosów to straszliwy obciach!

4/7
Giorgio Armani
East News

Giorgio Armani

A blondynki dzięki balejażowi mogą być… jeszcze bardziej blond! Jaśniejsze refleksy dodadzą włosom objętości. Co więcej, jasne pasma pięknie podkreślą skręt włosów, jeśli natura obdarzyła cię burzą loków (szczęściaro!).

 

5/7
Anna Sui
East News

Anna Sui

Ta nieco awangradowa (dziwaczna?) fryzura będzie jednym z hitów wiosny. Tu, u Gigi Hadid, dobrze na niej widać, o jak bardzo subtelny efekt chodzi, gdy mowa o najmodniejszym balejażu. Pasma cienkie jak pojedyncze włosy, o ton-dwa jaśniejsze od naturalnych wlosów. Delikatnie!

6/7
House of Holland
East News

House of Holland

Sugestia dla dziewczyn o krótkich włosach - też mogą nosić balejaż! Kontrast jaśniejszych końcówek lub pasm i włosów ciemniejszych u nasady doda fryzurze miękkości i lekkości, a włosom objętości. I mniej się napracujesz przy czesaniu - dzięki grze kolorami "ułoży się" sama!

7/7
Oscar de la Renta
East News

Oscar de la Renta

A tak wygląda balejaż przy spiętych włosach - to dobra okazja, by przykrzeć się, jak kolor nałożony jest na włosy. Nie od samej skóry! Wtedy za chwilę widać by było fatalny odrost. Jaśniejszy odcień zaczyna się kilka centymetrów od skóry i jest nierównomierny, ale nieco bardziej wraźny przy twarzy. Podręcznikowo!

Zobacz także: Nowy kolor włosów u Małgorzaty Rozenek - nie zgadniesz, jaki!

 

Więcej na temat fryzury blond włosy