Poiret

Tej wiosny rządzić będą kolory - pastelowe na oczach i intensywne na ustach. A wśród nasyconych najważniejsze będą czerwone! Wiemy, jak je nosić, by wyglądać superstylowo - inspiracje zaczerpnęliśmy z najlepszych światowych wybiegów!

Czerwone usta: mat & błysk

Mocnym makijażem ust rządzą trzy zasady: perfekcyjny kontur, wyraziste wykończenie - matowe albo lśniące - oraz wibrujący, żywy jednolity albo cieniowany odcień. Na czasie są też odcienie czerwieni: oranż, koralowy i malinowy. Noszone z nagą twarzą lub pełnym makijażem, nawet mocnym, oczu! A może mocne usta i  make up wykonanym brązerem? Twarz będzie wyglądała świeżo i energetycznie. Najbardziej stylowe przykłady znajdziesz w naszej galerii.

1/5
Chanel

Chanel

Matowa czerwień, wyraziste smoky eye, blada cera - czysta perfekcja w dawnym stylu? Nie, bo cera jest dość matowa, a nie wieczorowo rozświetlona, a kontur ust, niby precyzyjny, gdzieniegdzie się rozmywa. Celowo! Bo to elegancja w stylu rebel. Bardzo świeża!

2/5
Naeem Khan

Naeem Khan

A tu pełen błysk. Usta pociągnięte pomadką tak lśniącą, że aż dającą "szklany" efekt. Do tego z drobinkami. W komplecie połyskuje także cera, nawet róż do policzków przejął rolę rozświetlacza. Włosy, oczywiście, również nabłyszczone, podobnie jak… ramiona. Szalenie elegancko.

3/5
Kylie Jenner.

Kylie Jenner

Inspirują nas nie tylko wybiegi. To oficjalny walentynkowy look Kylie Jenner, który stworzyła na potrzeby swojej marki makijażowej. Pokazujemy go, bo zachwyca nas połączenie wibrujących, matowych czerwonych ust i wyzłoconego oka. Zwróć uwagę na spójność palety: usta są malinowe, włosy w odcieniu bakłażana, a złoto na powiekach - opalizujące na różowo.

 

4/5
Poiret

Poiret

A tu czerwień na co dzień. Wykończenie tym razem gdzieś pośrodku - ani nie lśniące, ani nie matowe. Satynowa, kremowa pomadka nie jest ostatnim krzykiem mody, ale w połączeniu z nieumalowaną twarzą i naturalnymi włosami oraz codziennym strojem robi piorunujące wrażenie. To już postanowione - tak będziemy malować się do pracy!

5/5
Calvin Luo

Calvin Luo

Była malina, czas na czerwień z nutą pomarańczu. To nieprawda, że pasuje tylko rudym kobietom, choć rzeczywiście, to one wyglądają w nim najbardziej intrygująco. Tu patent na makijaż jest podobny, jak na pokazie Poiret - usta grają główną rolę - ale cera jest bardziej wyrównana i lekko rozświetlona. Wersja dla kobiet mniej odważnych lub… dojrzalszych.

 

Zobacz także: Gwiazdy kochają różowy…makijaz oczu. Zobacz, jak go noszą!

Więcej na temat makijaż Make-Up Trendy szminka