Jessica Alba z dziećmi na spacerze Jessica Alba w czarnej stylizacji z dzieckiem w nosidełku
1/6

Trudno jest być mamą, kucharką, gosposią, pracującą kobietą z ambicjami, a do tego modną, ufryzowaną i świetnie ubraną? Umówmy się: „gonitwa z wózkiem, w szpilkach’’ za bohaterkami z filmów ogarniającymi cały wszechświat jest NIErealna! Obserwując uginające się obcasy Kim Kardashian noszącej jednocześnie dziecko na rękach zastanawiam się: „Jak?!’’ - chociaż w jej przypadku to pytanie zadaję sobie w wielu kontekstach.

Jednak zmęczenie, nadmiar zajęć oraz brak czasu jest do opanowania! I choć modny look nie jest rzeczą priorytetową, to może dać nam dobre samopoczucie i wrażenie, że jesteśmy sobą: modne, powabne, szczęśliwe :) Stąd moje krótka podpowiedź sprawdzonych z autopsji rozwiązań dla zabieganych modnych mam. Zajrzyjcie do galerii!

 

Na zdjęciu: Alessandra Ambrosio z dziećmi

 

Zobacz: Kaja Śródka: One wiedzą, jak nosić czerń i biel! Najlepsze stylizacje na pokazie Łukasza Jemioła

2/6
Jessica Alba z dziećmi na spacerze
Bulls

1. Szpilki plus dziecko to trochę jak założyć szczudła nad przepaścią - podziwiam Victorię Beckham, ale nie aż tak... Zainwestuj w fajne trampki, kolorowe Converse'y, buty sportowe w optymistycznym kolorze lub skórzane biker boots, które zawsze świetnie łączą się z jeansami.

 

Na zdjęciu: Jessica Alba 

3/6

2. Obuwie sportowe to jedno, ale nie może iść za nim dres! Nie ma on nic wspólnego z fajnym dress codem. Postuluję o nie traktowanie dresu jako wygodnego ubioru na każdą okazję - on rujnuje naszą kobiecość i związki! Dobrze dopasowane jeansy - taką parę każda z nas musi mieć! Nie zbyt obcisłe, z niskim stanem, odsłaniające boczki, nie za szerokie pogrubiające łydki, ani dzwony (dzwony bez obcasów to katastrofa, która nas skraca i pogrubia). Po prostu dobry rozmiar i długość to podstawa!

 

Na zdjęciu: Kate Moss

4/6

3. Zwykły biały t-shirt - na pozór banalna sprawa... Ale ważne jest to, by niezależnie od marki był on po prostu gładki, jednobarwny, bez printów i uprzstrzeń - wówczas świetnie połączy się z kolorowymi trampkami i prostymi jeansami nie tworząc obrazka „kolorowych jarmarków’’. Minimalizm jesienią przy niepogodzie jest w modzie!

 

Na zdjęciu: Gwyneth Paltrow

5/6
Jessica Alba w czarnej stylizacji z dzieckiem w nosidełku
Bulls

4. Dodatki: potrafią ubarwić najprostszy zestaw (pt. jeansy i t-shirt). Ciekawy kapelusz zamiast nudnej czapki, duże okulary przeciwsłoneczne, wielki szal zamieniający się w ponczo... Od razu robi się ciekawie!

 

Na zdjęciu:  Jessica Alba

6/6
Miranda Kerr z dzieckiem na rękach na ulicy
Bulls

5. Wymieniamy czarny/szary, nudny płaszcz na skórzaną ramoneskę; można ocieplaą ja kamizelką na wierzchu lub swetrem pod spód. Jest zadziorna, łączy casual z elegancją i dodaje charakteru każdej stylizacji.

 

Na zdjęciu: Miranda Kerr