Kate Moss

Kate Moss bez wątpienia należy do prawdziwych ikon mody. Swoją karierę w tej branży rozpoczęła jako nastolatka. Największe sukcesy osiągała w latach 90., jednak później jej nazwisko nie odeszło w niepamięć. Poza spektakularnymi sukcesami w świecie modelingu Moss zasłynęła różnymi skandalami w życiu prywatnym.

Imię: Katherine Ann

Nazwisko: Moss

Nazwisko Panieńskie: Moss

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 16.01.1974 r.

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: modelka i osobowość medialna

Osoby - związki:partner Johny Depp (w latach 1994-1997)partner Jefferson Hack (we wczesnych latach 2000)partner Pete Doherty (w latach 2005-2007)mąż Jamie Hince (w latach 2011-2016)partner Nikolai von Bismarck (od 2015 roku)

Rodzice: pośrednik turystyczny Peter Edward Moss i Linda Rosinda Shepherd

Dzieci: córka Lila Grace Moss Hack (ur. 29.09.2002 r.)

Rodzeństwo: siostra przyrodnia Lottie Moss i brat Nick Moss

BIO: Kate Moss: brytyjska modelka urodzona w Londynie w Wielkiej Brytanii. Do świata mody weszła w wieku zaledwie 14 lat. Jej potencjał zauważyła założycielka agencji modelingowej "Storm Agency", która wypatrzyła nastolatkę na lotnisku w Nowym Jorku. Stało się to początkiem ogromnej kariery młodziutkiej Moss.Wkrótce Kate stała się prawdziwą sławą. Jej wizerunek zaczął pojawiać się na okładkach uznanych czasopism, takich jak "The Face", "Vogue" czy "Harper Collins". Brała także udział w pokazach oraz kampaniach wielu prestiżowych marek modowych.Szczyt kariery Kate Moss przypada na lata 90. XX wieku. Stała się wówczas prawdziwą modową ikoną. Popularyzowała cieszący się w tamtych latach dużą sławą styl "heroin chic", którego cechami charakterystycznym była blada skóra, podkrążone oczy, androgyniczna uroda oraz chuda sylwetka. Ze względu na ten image oraz widocznie niską wagę przez długi czas uważano, że Moss ma anoreksję.Świat mody to jednak nie wszystko - Kate Moss kilkukrotnie wystąpiła w filmach, napisała także swoją autobiografię. Ponadto jest projektantką ubrań wypuszczanych przez firmę Topshop oraz torebek od Longchamp. Jej nazwiskiem sygnowano też jeden z zapachów perfum. W 2016 roku założyła również własną agencję modelingową - Kate Moss Agency.Życie prywatne Moss przez lata było bardzo burzliwe i pełne skandali. Modelka spotykała się z popularnymi mężczyznami, m.in. z aktorem Johnnym Deppem. Była znana także z szalonych imprez pełnych alkoholu i narkotyków. Media uznały ją za niezwykle awanturniczą modelkę. Ze względu na problemy z narkotykami nadały jej nawet przydomek "kokainowa Kate".W 2002 roku Kate urodziła córkę. Jej ojcem jest Jefferson Hack.

Znana z: bycia modelką oraz współpracy z wieloma znanymi markami. Brała udział w kampaniach i pokazach takich firm jak m.in. Chanel, Dior, Louis Vitton, Balmain, Balenciaga, Versace, Burberry, Alexander Wang, Yves Saint Laurent, Levi's, Gucci, Calvin Klein, Alexander McQueen czy Rimmel.

Funkcja w filmie:aktorka w serialu "French and Saunders" (1996)
 • bohaterka filmu dokumentalnego "Models Close-up" (1998)
 • aktorka w filmie "Blackadder: Back & Forth" (1999)
 • aktorka w filmie (jako ona sama) "The Boy in the Dress" (2014)
 • aktorka w filmie (jako ona sama) "Zoolander 2" (2016)
 • aktorka w filmie promocyjnym (jako ona sama) "Love Actually 2: Red Nose Day Actually" (2017)
 • Kate Moss wystąpiła także w kilku teledyskach, m.in. do piosenki "Something About the Way You Look Tonight" Eltona Johna z 1997 roku, "I Just Don't Know What to Do with Myself" zespołu The White Stripes w 2003 roku oraz "Whie Light" George'a Michaela w 2012 roku.

  Płyta: brak

  Książki: - "Kate: The Kate Moss Book" (2012); współautorzy: Fabien Baron, Jess Hallett, Jefferson Hack

  Nagrody:nagroda dla najlepszej modelki od British Fashion Council w 2006 roku

  LINK Instagram: @katemossagency (Instagram agencji modelingowej założonej przez Kate Moss)


  Link FB: @katemoss
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index