Malowanie rzęs to jeden z ostatnich elementów makijażu, który może zarówno podkreślić cały efekt, jak i zepsuć dotychczasowe starania. Pogrubienie, wydłużenie i podkreślenie rzęs wymaga dwóch niezbędnych czynności – wyboru odpowiedniego tuszu i właściwego wytuszowania włosków. Włoski powinno się tuszować ruchem zygzakowatym i ze szczególną starannością, aby uniknąć efektu posklejanych rzęs.

Reklama

Pierwszy krok malowania rzęs – wybór tuszu

Zanim zabierzemy się za malowanie rzęs, powinniśmy wybrać odpowiedni tusz. Należy w tym celu określić czy rzęsy potrzebują pogrubienia, podkręcenia, wydłużenia, czy wszystkich tych efektów jednocześnie. W drogeriach możemy natknąć się na tusze o różnych aplikatorach – grubszych, cienkich, wygiętych itp. Tusze z grubą szczoteczką, na której włosie osadzone jest równomiernie i ma tę samą długość, przeznaczone są dla osób, które potrzebują efektu pogrubienia. Proste cienkie szczoteczki mają wydłużyć rzęsy. Profilowane aplikatory z nieregularnymi włoskami dają efekt podkręcenia, wydłużenia i pogrubienia.

Krok drugi – tuszowanie

Malowanie rzęs to finalny element makijażu. Przed wytuszowaniem rzęs można nałożyć na nie odrobinę pudru transparentnego. W ten sposób usuniemy z rzęs ewentualny tłuszcz, który mógł pozostać z kremu lub z demakijażu oczu. Dzięki temu tusz dłużej utrzyma się na rzęsach.

1. Tuszowanie rozpoczynamy od nasady rzęs i kierujemy się ku końcówkom. Szczoteczkę przesuwamy łagodnie poruszając nią na boki. Malując rzęsy takim sposobem, zmniejszamy ryzyko posklejania i precyzyjne aplikujemy tusz.

Zobacz także

2. Aby uzyskać większe podkreślenie, możesz wytuszować rzęsy dwukrotnie. Należy to jednak zrobić jak najszybciej, aby pierwsza, nałożona już warstwa tuszu, nie zdążyła wyschnąć.

3. Kolejną czynnością w malowaniu rzęs jest szczotkowanie. W drogeriach dostępne są specjalne szczoteczki, które z jednej strony przypominają maleńki grzebień, a z drugiej mają rząd miękkiego włosia. Za pomocą szczoteczki usuwamy z rzęs nadmiar tuszu (plastikową stroną) i rozczesujemy je (miękkim włosiem), aby włoski były rozdzielone.

4. Kiedy rzęsy na górnej powiece są już gotowe, zabieramy się za malowanie rzęs dolnej powieki. Rozpoczynamy od wewnętrznego kącika i powoli, przesuwając szczoteczkę, zmierzamy w stronę kącika zewnętrznego. Dolne rzęsy są krótsze i delikatniejsze, dlatego do ich podkreślenia wystarczy tylko jedna warstwa tuszu.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama