Reklama

Malowanie rzęs to jeden z ostatnich elementów makijażu, który może zarówno podkreślić cały efekt, jak i zepsuć dotychczasowe starania. Pogrubienie, wydłużenie i podkreślenie rzęs wymaga dwóch niezbędnych czynności – wyboru odpowiedniego tuszu i właściwego wytuszowania włosków. Włoski powinno się tuszować ruchem zygzakowatym i ze szczególną starannością, aby uniknąć efektu posklejanych rzęs.

Reklama

Pierwszy krok malowania rzęs – wybór tuszu

Zanim zabierzemy się za malowanie rzęs, powinniśmy wybrać odpowiedni tusz. Należy w tym celu określić czy rzęsy potrzebują pogrubienia, podkręcenia, wydłużenia, czy wszystkich tych efektów jednocześnie. W drogeriach możemy natknąć się na tusze o różnych aplikatorach – grubszych, cienkich, wygiętych itp. Tusze z grubą szczoteczką, na której włosie osadzone jest równomiernie i ma tę samą długość, przeznaczone są dla osób, które potrzebują efektu pogrubienia. Proste cienkie szczoteczki mają wydłużyć rzęsy. Profilowane aplikatory z nieregularnymi włoskami dają efekt podkręcenia, wydłużenia i pogrubienia.

Krok drugi – tuszowanie

Malowanie rzęs to finalny element makijażu. Przed wytuszowaniem rzęs można nałożyć na nie odrobinę pudru transparentnego. W ten sposób usuniemy z rzęs ewentualny tłuszcz, który mógł pozostać z kremu lub z demakijażu oczu. Dzięki temu tusz dłużej utrzyma się na rzęsach.

1. Tuszowanie rozpoczynamy od nasady rzęs i kierujemy się ku końcówkom. Szczoteczkę przesuwamy łagodnie poruszając nią na boki. Malując rzęsy takim sposobem, zmniejszamy ryzyko posklejania i precyzyjne aplikujemy tusz.

2. Aby uzyskać większe podkreślenie, możesz wytuszować rzęsy dwukrotnie. Należy to jednak zrobić jak najszybciej, aby pierwsza, nałożona już warstwa tuszu, nie zdążyła wyschnąć.

3. Kolejną czynnością w malowaniu rzęs jest szczotkowanie. W drogeriach dostępne są specjalne szczoteczki, które z jednej strony przypominają maleńki grzebień, a z drugiej mają rząd miękkiego włosia. Za pomocą szczoteczki usuwamy z rzęs nadmiar tuszu (plastikową stroną) i rozczesujemy je (miękkim włosiem), aby włoski były rozdzielone.

4. Kiedy rzęsy na górnej powiece są już gotowe, zabieramy się za malowanie rzęs dolnej powieki. Rozpoczynamy od wewnętrznego kącika i powoli, przesuwając szczoteczkę, zmierzamy w stronę kącika zewnętrznego. Dolne rzęsy są krótsze i delikatniejsze, dlatego do ich podkreślenia wystarczy tylko jedna warstwa tuszu.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama