Reklama

Power dressing to styl ubierania się jak pewna siebie kobieta sukcesu, której powodzi się w życiu zawodowym. Tego typu stroje mają na celu zbudować dystans, a także wzbudzić szacunek. Kobiety, które preferują ten styl ubierania się zwykle stawiają na klasykę: ołówkową spódnicę, sukienki o długości midi, garnitury damskie, a także – obowiązkowo buty na wysokim obcasie.

Reklama

Power dressing – styl w modzie, charakteryzujący silne, niezależne kobiety, które stawiają na rozwój zawodowy – narodził się w drugiej połowie XX w. Jego powstanie miało bezpośredni związek z rozkwitem ruchów feministycznych oraz powolnego wypierania dominacji mężczyzn na stanowiskach kierowniczych.

Power dressing – podstawowe zasady

Power dressing to styl kobiet sukcesu, które strojem chcą zakomunikować swoją pozycję zawodową, a także wzbudzić szacunek podwładnych. Stylizacje utrzymane w tym trendzie mają również na celu zbudować dystans i podkreślić aspiracje zawodowe. Power dressing to styl dla kobiet, które są niezależne, pewne siebie i świadome swojej seksualności.

Styl kobiety sukcesu – co nosić?

Power dressing to styl, który opiera się na klasycznej elegancji i minimalizmie. Kobiety, które preferują ten sposób ubierania się, najczęściej noszą ołówkowe spódnice, sukienki midi, a także eleganckie bluzki. Kobiety sukcesu chętnie noszą także żakiety, garsonki oraz garnitury. Obowiązkowym elementem stroju, utrzymanego w stylu power dressing są również buty na wysokim obcasie, które dodają pewności siebie, a także dodają kilka centymetrów. Warto podkreślić, że styl, charakterystyczny dla kobiet sukcesu odznacza się stonowaną kolorystyką. Zazwyczaj dominuje: czerń, biel, granat i szarość.

Power dressing – makijaż i fryzura

Reklama

Styl kobiety sukcesu powinien być dopełniony odpowiednim makijażem i fryzurą. Najlepiej sprawdzi się makijaż w stylu no-make-up, który jest niewidoczny na skórze, a jednocześnie maskuje wszystkie mankamenty. W podobnym tonie powinien być utrzymany również manicure. Bardzo ważnym dopełnieniem stylizacji power dressing jest także fryzura. W zależności od długości włosów można ułożyć je w koka, spleść w ciasnego warkocza lub zostawić rozpuszczone (pod warunkiem, że sięgają one maksymalnie do ramion).

Reklama
Reklama
Reklama