Kram z filtrem na opalanie
© verona_studio/Fotolia.com
Fleszstyle

Nieskuteczna ochrona przeciwsłoneczna: krem z filtrem z poprzedniego sezonu, w małych ilościach i jedynie na słońcu

Krem z filtrem najlepiej nałożyć około 30 minut przed wyjściem na słońce. Faktor powinien być dobrany do stopnia nasłonecznienia. Kosmetykiem należy dokładnie posmarować wszystkie miejsca wystawiane na słońce.

Krem z filtrem najlepiej nałożyć około 30 minut przed wyjściem na słońce. Faktor powinien być dobrany do stopnia nasłonecznienia. Kosmetykiem należy dokładnie posmarować wszystkie miejsca wystawiane na słońce.

 

Preparaty z filtrem chronią skórę przed poparzeniami. Smarowanie ciała to oczywistość, warto jednak pamiętać także o zabezpieczeniu ust balsamem lub pomadką z filtrem. Należy też chronić skórę głowy, np. używając nakrycia głowy lub smarując przedziałek kremem ochronnym.

"Rolnik szuka żony" 8: Elżbieta komentuje relację Marty Manowskiej z Robertem Bodziannym. "Zasługuje jak mało kto"

Nieodpowiednio dobrany faktor kremu z filtrem

Podczas zakupu kremu z filtrem należy zwrócić uwagę na faktor, czyli cyfrę umieszczoną na opakowaniu, która oznacza wysokość ochrony przeciwsłonecznej. Wyższe filtry nakłada się przy dużym nasłonecznieniu. Wybór kosmetyku zależy także od rodzaju karnacji – im jaśniejsza, tym mocniejszy faktor jest niezbędny.

Użycie kremu z filtrem dopiero na plaży

Kolejny błąd popełniany przy używaniu kremu z filtrem to nakładanie go dopiero przed samym opalaniem. Powinno się to robić około 30 minut przed wyjściem na słońce. Najlepiej zabezpieczyć skórę znajdując się jeszcze w domu. Wyjątek to filtry mineralne, które chronią skórę od razu po posmarowaniu nimi.

Nakładanie zbyt małej ilości kremu

Bardzo ważna jest ilość kosmetyku, którą się stosuje. Należy dokładnie posmarować wszystkie miejsca, które będą wystawione na słońce. Zbyt mała ilość zapewnia niższą ochronę niż ta przedstawiona na etykiecie opakowania. Przykładowo, na twarz najlepiej stosować 1-1,25 ml krem (można sprawdzić ile to jest, np. używając strzykawki). Trzeba wiedzieć, że kosmetyk z filtrem stosowany na makijaż nie zapewni oczekiwanej ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

Jednorazowa aplikacja kosmetyków z filtrem

Warto pamiętać, że jednorazowe nałożenie kremu z filtrem nie jest wystarczająco skuteczne. Pot zmniejsza ochronę przeciwsłoneczną. Podobnie dzieje się podczas zakładania ubrań, kiedy kosmetyk ściera się z powierzchni skóry. Dobrze jest ponawiać aplikację co 2-4 godziny.

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej tylko w upalne dni

Krem z filtrem należy stosować nie tylko w gorące dni i w trakcie opalania. Promieniowanie UVA oraz UVB działa także w pochmurne dni.

Używanie kremu z filtrem z poprzedniego sezonu

Kosmetyki przeciwsłoneczne mają trwałość około 12 miesięcy. Jeśli zostały otwarte, najlepiej jednak zużyć je w ciągu 3 miesięcy. Warto wiedzieć, że po zostawieniu krem z filtrem na słońcu przez dłuższy czas ochrona może być niższa. Dobrze jest wtedy sięgnąć po nowe opakowanie kosmetyku.

Osoby z ciemną karnacją i opalone też potrzebują kosmetyków z filtrem

Nie wszyscy wiedzą, że opalenizna i ciemna karnacja nie chronią przed promieniowaniem słonecznym. Krem z filtrem przyda się każdemu.

Odrobina luksusu latem? Proszę bardzo! Oto puder z filtrem ochronnym w jednym
EastNews
Strefa luksusu
Odrobina luksusu latem? Proszę bardzo! Oto puder z filtrem ochronnym w jednym, który będzie hitem wakacji
Odrobina luksusu latem? Proszę bardzo! Oto puder z filtrem ochronnym w jednym, który będzie hitem wakacji

Masa kosmetyków, podkład, puder, rozświetlacz i na to jeszcze kosmetyk, który będzie chronił cię przez promieniowaniem słonecznym... Trochę dużo, zgadza się? Marka ZO Skin Health, pod kierunkiem Dr. Obagi, stworzyła linię ochrony przeciwsłonecznej, która odpowiada za prawidłowe zabezpieczenie skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem słonecznym, która jednocześnie działa jak kosmetyk! Jak to możliwe? Ochrona przeciwsłoneczna stanowi kluczowy, ostatni krok w każdym protokole pielęgnacyjnym ZO Skin Health. Preparaty skutecznie chronią naszą skórę przed promieniowaniem, a składniki antyoksydacyjne zmniejszają szkodliwy wpływ wolnych rodników. SUNSCREEN+POWDER BROAD-SPECTRUM SPF 30 (299 zł)  to innowacyjny produkt – puder z filtrem ochronnym. Zawiera filtry fizyczne o faktorze SPF 30 oraz składniki aktywne o działaniu antyoksydacyjnym. Zapewnia absorpcję sebum z powierzchni skóry, minimalizując przy tym efekt świecenia. Może być nakładany na makijaż. Jest to produkt ochronny, który służy do ponawiania aplikacji filtra SPF co 2 godziny. Dodatkowo minerały odbijające światło nadają skórze świetlistego blasku - czyli nie potrzebujesz już rozświetlacza! JAK APLIKOWAĆ? Puder należy rozprowadzić na skórzę przy pomocy załączonego pędzla, okrężnymi ruchami - jako ostatni krok pielęgnacji/makijażu. Aplikację powtarzać co 2 godziny.

Kram z filtrem na opalanie
© verona_studio/Fotolia.com
Fleszstyle
Filtry przeciwsłoneczne - wszystkie niezbędne informacje. Co oznaczają skróty SPF, UVA i UVB?
Filtry przeciwsłoneczne - wszystkie niezbędne informacje. Co oznaczają skróty SPF, UVA i UVB?

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest niezwykle ważna, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i estetycznym. Fale UVA i UVB przyczyniają się do starzenia się skóry oraz chorób nowotworowych. Zbytnia ekspozycja na słońce skutkuje oparzeniami i plamami na skórze. Jak jednak dobrać produkty odpowiednie do swoich potrzeb? Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje dotyczące ochrony przeciwsłonecznej: stopnie ochrony słonecznej SPF , różnice między promieniowaniem UVA i UVB oraz pomoc w doborze odpowiedniego filtra. Wskaźnik ochrony słonecznej SPF - co oznacza? SPF to Sun Protection Factor , który określa o ile dłużej możemy przebywać na słońcu po aplikacji kremu przeciwsłonecznego. Teoretycznie jeśli u jakiejś osoby  rumień słoneczny pojawia się już po 10 minutach, to po aplikacji kremu 5 SPF czas ten wydłuży się do 50 minut. Czas bezpiecznego przebywania na słońcu przemnaża się przez znacznik SPF nakładanego produktu. Stopnie ochrony przeciwsłonecznej według wskaźnika SPF: do 10 SPF - niska ochrona 15-20 SPF - średnia ochrona 30 SPF - wysoka ochrona 50 SPF i więcej - bardzo wysoka ochrona Jest jednak jeszcze druga kwestia. Filtr nie ochrania nas całkowicie przed promieniowaniem . Czym niższy wskaźnik SPF, tym więcej przepuszczonych promieni słonecznych. Przyjmuje się, że w przybliżeniu filtry chronią przed następującą ilością promieni słonecznych : 2  SPF  –  25-30 % 4-6 SPF  – 50% 10 SPF – 85% 15 SPF  – 93-96 %  25 SPF  – 96% 30-50 SPF  – 98 % 60 SPF i więcej – 98,5 % Warto również wybierać produkty, które będą nas chronić zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB . Promieniowanie...

Ochrona skóry podczas opalania
© paultarasenko/Fotolia.com
Fleszstyle
Ochrona przeciwsłoneczna – jak ochronić skórę przed działaniem szkodliwego promieniowania?
Oparzenia słoneczne są efektem długotrwałej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Towarzyszy im ból, pieczenie, zaczerwienienie skóry, a po kilku dniach również jej złuszczanie. W celu uniknięcia przykrych dolegliwości związanych z oparzeniami słonecznymi, warto im zawczasu zapobiegać, stosując kremy z filtrem dostosowanym do fototypu skóry.

Oparzenia słoneczne są efektem długotrwałej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Towarzyszy im ból, pieczenie, zaczerwienienie skóry, a po kilku dniach również jej złuszczanie. W celu uniknięcia przykrych dolegliwości związanych z oparzeniami słonecznymi, warto im zawczasu zapobiegać, stosując kremy z filtrem dostosowanym do fototypu skóry.   Konsekwencją długotrwałej ekspozycji na słońce mogą być nie tylko oparzenia słoneczne, ale również udar cieplny , który jest wynikiem przegrzania organizmu. W grupie ryzyka znajdują się osoby, zmagające się z cukrzycą, otyłością oraz przyjmujące leki przeciwhistaminowe i antydepresyjne. Takie osoby powinny w szczególności unikać ekspozycji na słońce. Ochrona przeciwsłoneczna - w jakich godzinach się opalać? Oparzenia słoneczne są częstym skutkiem nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, zwłaszcza w okresie letnim, pełnym wakacyjnych wycieczek nad jezioro. Naturalną konsekwencją oparzeń słonecznych jest reakcja zapalna , która cechuje się zaczerwienieniem skóry. Bardzo często towarzyszy jej ból, bąble, pieczenie, a po kilku dniach od wystąpienia pierwszych objawów, pojawia się również złuszczanie martwego naskórka. Podstawą w zapobieganiu oparzeniom słonecznym jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Ponadto zaleca się unikać opalania w czasie największej aktywności słońca, a więc pomiędzy godziną 11 a 15. Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym Oprócz unikania nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe najlepszym sposobem na zapobieganie oparzeniom słonecznym jest stosowanie kosmetyków z filtrem . Najoptymalniejszym rozwiązaniem jest wybór preparatów, chroniących zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Pierwsze z wymienionych typów...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner