Nogi
Pixabay/Pezibear/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

Depilacja woskiem na zimno – szybka i skuteczna metoda

Depilacja woskiem na zimno w domu to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków nawet na kilka tygodni.

Depilacja woskiem na zimno w domu to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków nawet na kilka tygodni.

 

W drogeriach dostępnych jest wiele rodzajów plastrów do depilacji na zimno, różnią się jedynie składem zawartych w nich substancji, ewentualnie zawartością preparatów do pielęgnacji po depilacji.

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Agnieszka poradziła sobie z rozstaniem? "Było ciężko"

Przygotowanie skóry do depilacji na zimno

Konieczne jest zapuszczenie włosków, aby depilacja była skuteczna muszą one mieć minimum 0,5 cm, krótszych po prostu wosk nie „złapie”. Dzień przed zabiegiem nie należy stosować balsamów ani żadnych środków natłuszczających skórę (włączając żel pod prysznic z oliwką). Zalecane jest wykonanie peelingu wieczorem w celu złuszczenia martwego naskórka. Pamiętajmy o przeczytaniu instrukcji dołączonej do zestawu i stosujmy się do zawartych w niej zaleceń.

Depilacja woskiem na zimno jak to się robi?

Krok 1: Odtłuszczamy i odkażamy skórę przecierając ją wacikiem nasączonym wodą utlenioną. Aby dodatkowo ułatwić przyleganie wosku do włosków można wetrzeć w depilowaną skórę talk kosmetyczny lub zasypkę dla dzieci.

 

Krok 2: Rozgrzewamy plaster w dłoniach (na opakowaniu podany jest dokładny czas, najczęściej są to 2-3 minuty), zrywamy folię zabezpieczającą, i szybko, żeby wosk nie ostygł, przyklejamy plaster do depilowanego miejsca, zwracając uwagę, by dobrze przylegał do skóry,

 

Krok 3: Czekamy aż wosk dokładnie oblepi każdy włosek, trwa to około 3 minut, po czym szybkim ruchem zrywamy plaster – w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, inne zerwanie plastra może skutkować połamaniem włosków.

 

Krok 3: Po wydepilowaniu wszystkich włosków z depilowanej okolicy usuwamy pozostały na skórze wosk wacikiem nasączonym oliwką lub dołączoną do zestawu specjalną chusteczką.

Jeżeli jakieś miejsce pominęliśmy, albo nie wszystkie włoski zostały wyrwane, nie poprawiajmy przykładając ponownie plaster z woskiem. Spowoduje to dodatkowy ból i podrażnienia. Najlepiej odczekać jeden dzień i ponownie wykonać depilację, ewentualnie pozostałe włoski ogolić maszynką.

Jak pielęgnować skórę po depilacji woskiem na zimno?

Skóra po depilacji woskiem jest podrażniona przez kilka godzin, dlatego usuwanie pozostałego wosku należy wykonać bardzo delikatnie. Możemy wziąć chłodny prysznic i umyć depilowane miejsca delikatnym mydłem lub żelem do higieny intymnej, który złagodzi podrażnienia. Przez około 2 dni nie należy korzystać z basenów oraz wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, ponieważ może dojść do zakażenia. Aby ukoić ból możemy zastosować preparaty łagodzące – dostępna jest cała gama balsamów i żeli po depilacji zawierająca łagodzący pantenol oraz mocznik, który dodatkowo zapobiega wrastaniu włosków. Depilacja woskiem nie jest zalecana dla osób, które maja bardzo wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę. Zdarza się, że oprócz zaczerwienienia na skórze pojawiają się ropiejące czerwone krostki, co może być objawem okołomieszkowego zapalenia skóry. Wówczas należy udać się do dermatologa.

 
Baletnica
Pixabay/Foundry/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat domowej depilacji woskiem na ciepło
Depilacja woskiem na ciepło w domu to tańsza alternatywna depilacji wykonanej w salonie. Efekty są porównywalne jeżeli jest wykonana prawidłowo i bezpiecznie.

Depilacja woskiem na ciepło w domu to tańsza alternatywna depilacji wykonanej w salonie. Efekty są porównywalne jeżeli jest wykonana prawidłowo i bezpiecznie.   Mimo że jest bolesna, to depilacja woskiem na ciepło cieszy się dużą popularnością ze względu na długotrwały efekt gładkiej skóry, który może się utrzymywać od 3 do 6 tygodni. Ten rodzaj depilacji nie jest polecany osobom z podrażnieniami, uszkodzeniami skóry, wypryskami oraz chorym na cukrzycę. Przybory niezbędne do depilacji woskiem na ciepło Do depilacji na gorąco potrzebne są: wosk, garnek z wodą do podgrzania wosku, jeżeli w zestaw nie zawiera pasków do depilacji, to będzie nam potrzebna bawełniana lub fizelinowa tkanina pocięta w paski o wymiarach około 5 cm x 25 cm – na nogi (około 8 sztuk) i 5 cm x 15 cm do okolic bikini i pach (około 8 sztuk), drewniana szpatułka do nakładania wosku, jeżeli nie została dołączona do opakowania wówczas można wykorzystać drewniany patyczek po lodach lub kupić specjalną szpatułkę w drogerii, waciki kosmetyczne i oliwka – tylko nią da się zmyć wosk, zasypka dla niemowląt lub talk kosmetyczny – zapobiegający podrażnieniom, woda utleniona do dezynfekcji skóry przed depilacją, łagodzący krem po depilacji. Przygotowanie do depilacji woskiem Przed przystąpieniem do depilacji najpierw przeczytajmy dokładnie instrukcję załączoną do opakowania i stosujmy się do jej zaleceń.   Zapuszczenie włosków w miejscu, które zamierzamy depilować jest niezbędne. Ich długość musi wynosić minimum 0,5 cm. Dzień przed zabiegiem nie należy używać balsamów, ani żadnych środków natłuszczających. Wskazane jest wykonanie peelingu skóry przed depilacją, aby usunąć martwy naskórek, co znacznie ułatwi usuwanie...

kobiety w bikini
Flickr/Butz.2013/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Jak usunąć włosy w okolicach bikini? Rodzaje depilacji woskiem
Depilacja bikini, czyli całościowa depilacja brazylijska i częściowa depilacja francuska. Wybierz swój sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia.

Depilacja bikini, czyli całościowa depilacja brazylijska i częściowa depilacja francuska. Wybierz swój sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia.   Woski do depilacji zwykle występują w trzech rodzajach: kremowej, twardej i w paskach. Najłatwiejsze w użyciu są woski w paskach . Wystarczy je ogrzać pocierając dłońmi i przykleić w miejscu, które chcemy depilować. Po chwili zdecydowanym ruchem zrywamy plaster. Nie jest to jednak metoda w pełni skuteczna. Wiele włosków pozostaje w stanie nienaruszonym, a inne są jedynie połamane. Paski woskowe można kupić w każdej drogerii lub aptece. Woski stosowane na ciepło (kremowe i twarde) różnią się temperaturą nakładania i konsystencją. Wosk kremowy jest przeznaczony do użycia w domu i w salonie. Należy podgrzać go do ok. 36º C, dzięki tej temperaturze ciało nie jest narażone na poparzenia. Wosk nakładamy szpatułką na włoski (w kierunku ich wzrostu) i przykrywamy cienką warstwą flizeliny (delikatnego materiału). Czekamy, aż wosk zastygnie i zrywamy pasek w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Wosk kremowy jest powszechnie dostępny w drogeriach. Wosk twardy występuje zwykle w postaci granulek lub kostek. Rozpuszcza się w wyższej temperaturze ok. 42ºC. Ze względu na większe ryzyko poparzeń zaleca się stosowanie go tylko w gabinetach kosmetycznych. Wybór wosku zależy od rodzaju owłosienia. Wosk kremowy jest łagodniejszy (polecany dla osób o wrażliwej skórze), a wosk twardy usuwa większą liczbę włosków. Na czym polega depilacja brazylijska Depilacja brazylijska to jedna z najpopularniejszych metod depilacji bikini. Polega na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych (depilowane jest krocze oraz okolice odbytu) lub pozostawieniu jedynie wąskiego paska, ciągnącego się wzdłuż wzgórka łonowego. Depilacja brazylijska zwykle wykonywana jest...

Młoda kobieta leży nad brzegiem basenu.
©Natalia/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilacja laserem lub domowa (maszynka do golenia, wosk, depilator).
Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.   Depilacja laserowa jest skierowana do osób, które cierpią na podrażnienia po klasycznych metodach depilacji, takie jak zapalenie mieszków włosowych . Naturalne metody pozbywania się włosków są tańsze, jednak mniej trwałe.   Depilacja laserowa – na czym polega?   Depilacja laserowa polega na fototermolizie – niszczeniu włosków przy użyciu określonej długości fali, dzięki czemu uszkodzeniu ulegają tylko wybrane tkanki. Za pomocą lasera wytwarza się wiązkę, które dostaje się przez skórę do mieszków włosowych. Pod wpływem temperatury niszczy się powierzchniowo cebulki włosa, przy czym nie powoduje się szkody dla organizmu . Jest to zabieg stosunkowo bolesny, aczkolwiek efekty utrzymują się nawet do kilku lat.   Jak przebiega proces depilacji laserowej?   Przed zabiegiem depliacji laserowej kosmetyczka przygotowuje skórę. Następnie przykłada do ciała urządzenie, które emituje silne światło pochłaniające melaninę. Wytwarzana energia termiczna niszczy struktury włosów. Podczas zabiegu osoba czuje swędzenie, szczypanie i pieczenie. Gdy klientka jest wyjątkowo wrażliwa na ból, podaje się maść znieczulającą . Po skończonym zabiegu na skórze pozostaje obrzęk okołomieszkowy. Stosuje się też lasery diodowe , które skracają czas zabiegu i powodują mniejszy ból. Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy . Jest to najczęściej wliczone w cenę...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak