Kobieta po depilacji laserowej włosów pod pachami
©Svetlana Fedoseeva/Fotolia.com
Fleszstyle

Czy depilacja laserowa skutecznie usuwa włosy pod pachami?

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Za jej pomocą można pozbyć się m.in. owłosienia pach. Z uwagi na to, że ta partia skóry jest wyjątkowo delikatna, zabieg może być nieco bardziej bolesny niż w przypadku innych miejsc.

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Za jej pomocą można pozbyć się m.in. owłosienia pach. Z uwagi na to, że ta partia skóry jest wyjątkowo delikatna, zabieg może być nieco bardziej bolesny niż w przypadku innych miejsc.

 

Zabieg poprzedzają konsultacje lekarskie, podczas których osoba przeprowadzająca depilację poinformuje klienta o przeciwwskazaniach, zaleceniach i opisze przebieg zabiegu.

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Agnieszka poradziła sobie z rozstaniem? "Było ciężko"

Kto może poddać się depilacji laserowej pach

Depilacja laserowa pach to rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i którym zależy na gładkiej skórze pach. Polecana jest ona szczególnie tym, którzy mają ciemne, gęste i mocne włosy. Jest ona dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, kiedy włosy odrastają na tyle szybko, że inne metody, np. golenie maszynką do golenia, trzeba bardzo często powtarzać. Częste zabiegi wykonywane na delikatnej skórze pach mogą ją podrażniać. Z tego względu również osoby o delikatnej skórze zamiast golić pachy maszynką, mogą poddać się zabiegowi laserowego usunięcia owłosienia.

 

Ten rodzaj depilacji zalecany jest także w przypadku alergii na kosmetyki stosowane do golenia, np. pianki, żele, kremy i wosk. Efekt trwałej depilacji docenią również osoby, które często eksponują pachy, np. tancerze oraz sportowcy (m.in. pływacy). Depilacja laserowa zaoszczędzi im dużo czasu i zapewni idealnie gładką skórę.

 

Z zabiegiem depilacji laserowej najlepiej jest poczekać do 20. roku życia, ponieważ na stan owłosienia w dużej mierze wpływają hormony, których produkcja u młodszych osób może jeszcze być niestabilna.

Czy laserowa depilacja pach boli i czy jest szkodliwa

Stopień bólu odczuwanego przez osobę poddającą się depilacji laserowej zależy przede wszystkim od jej indywidualnych predyspozycji. Jest on także uzależniony od depilowanego obszaru. Skóra pach jest bardzo delikatna, dlatego jej depilacja może boleć bardziej niż depilacja innych miejsc ciała. Ból towarzyszący depilacji laserowej przypomina ukłucie lub punktowe oparzenie. Podczas konsultacji poprzedzających zabieg przeprowadzający go specjalista ustala, jakie parametry lasera zapewnią danej osobie skuteczną depilację i nie doprowadzą do poparzenia skóry. Wywiad przeprowadzany jest także po to, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Jeżeli w trakcie zabiegu okaże się, że mimo wszystko parametry są za wysokie, a ból jest trudny do zniesienia, należy poinformować o tym osobę przeprowadzającą zabieg. Zmieni ona ustawienia urządzenia. Czasami przed depilacją smaruje się też skórę maścią znieczulającą. Profesjonalnie przeprowadzona depilacja laserowa nie powinna mieć negatywnych konsekwencji dla osoby, która nie cierpi na żadne ze schorzeń będących przeciwwskazaniami do zabiegu.

Czy laserowa depilacja pach jest trwała

Trwałość efektów laserowej depilacji zależy od indywidualnych uwarunkowań, niemniej jest ona najbardziej skuteczną formą usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki niej można zredukować nawet 80-90% włosów. Liczba powtórzeń niezbędnych, aby osiągnąć taki efekt, również jest różna dla poszczególnych osób. Depilację laserem należy powtórzyć przynajmniej 3-4 razy w odstępach 4-6 tygodni. Cena jednego zabiegu na obie pachy wynosi na ogół ok. 200-250 zł.

Jak pielęgnować skórę pach po depilacji laserem

Po zabiegu laserowej depilacji skóra pach może być zaczerwieniona i podrażniona, mogą też pojawić się na niej pęcherzyki. Przez dwa dni po zabiegu lepiej nie brać gorących kąpieli. Nie można wówczas korzystać z antyperspirantów i kosmetyków zawierających alkohol. Podrażnioną skórę pach można pielęgnować zasypką lub kremami zapobiegającymi odparzeniom u dzieci. Na miesiąc przed zabiegiem, pomiędzy kolejnymi jego powtórzeniami i przez miesiąc po nich należy zrezygnować z opalania. Należy zapytać osobę wykonującą depilację, czy po zabiegu można korzystać z sauny i basenu.

 
Młoda kobieta leży nad brzegiem basenu.
©Natalia/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilacja laserem lub domowa (maszynka do golenia, wosk, depilator).
Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.   Depilacja laserowa jest skierowana do osób, które cierpią na podrażnienia po klasycznych metodach depilacji, takie jak zapalenie mieszków włosowych . Naturalne metody pozbywania się włosków są tańsze, jednak mniej trwałe.   Depilacja laserowa – na czym polega?   Depilacja laserowa polega na fototermolizie – niszczeniu włosków przy użyciu określonej długości fali, dzięki czemu uszkodzeniu ulegają tylko wybrane tkanki. Za pomocą lasera wytwarza się wiązkę, które dostaje się przez skórę do mieszków włosowych. Pod wpływem temperatury niszczy się powierzchniowo cebulki włosa, przy czym nie powoduje się szkody dla organizmu . Jest to zabieg stosunkowo bolesny, aczkolwiek efekty utrzymują się nawet do kilku lat.   Jak przebiega proces depilacji laserowej?   Przed zabiegiem depliacji laserowej kosmetyczka przygotowuje skórę. Następnie przykłada do ciała urządzenie, które emituje silne światło pochłaniające melaninę. Wytwarzana energia termiczna niszczy struktury włosów. Podczas zabiegu osoba czuje swędzenie, szczypanie i pieczenie. Gdy klientka jest wyjątkowo wrażliwa na ból, podaje się maść znieczulającą . Po skończonym zabiegu na skórze pozostaje obrzęk okołomieszkowy. Stosuje się też lasery diodowe , które skracają czas zabiegu i powodują mniejszy ból. Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy . Jest to najczęściej wliczone w cenę...

Kobiece nogi
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Depilacja laserowa nie dla każdego – przeciwwskazania
Depilacja laserowa pozwala pozbyć się raz na zawsze owłosienia z tych miejsc, gdzie jest ono zbędne. Jednak depilacja laserowa ma liczne przeciwwskazania – są to choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby ogólnoustrojowe. Zabiegom nie powinny poddawać się też ciężarne.

Depilacja laserowa pozwala pozbyć się raz na zawsze owłosienia z tych miejsc, gdzie jest ono zbędne. Jednak depilacja laserowa ma liczne przeciwwskazania – są to choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby ogólnoustrojowe. Zabiegom nie powinny poddawać się też ciężarne. Opalanie, peeling, jasne włosy – przeciwwskazania do depilacji laserowej Depilacja laserowa polega na niszczeniu mieszków włosowych przy pomocy światła ze specjalnego urządzenia. Zabieg nie będzie skuteczny, gdy poddadzą się mu osoby o jasnej karnacji i jasnych włosach. Im więcej melaniny, czyli barwnika, we włosach, tym skuteczność depilacji laserem jest większa. Aby depilacja laserowa była bezpieczna, muszą zostać spełnione określone warunki, w tym kondycja skóry powinna być dobra. Zabiegów nie wykonuje się u osób opalonych ani na skórze peelingowanej w ciągu tygodnia przed zabiegiem. W przeciwnym razie może to powodować podrażnienia i poparzenia. Na 30 dni przed zabiegiem trzeba też zaprzestać golenia i depilacji na własną rękę. Zbyt duża wrażliwość na światło jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej Nie wolno wykonywać zabiegów depilacji laserowej na skórze, które jest zbyt wrażliwa na światło. Może to być wrodzona skłonność do przebarwień, albo nadwrażliwość związana z przyjmowaniem retinoidów albo stosowaniem kosmetyków z retinolem. Depilacja laserowa ma też przeciwwskazania zdrowotne – do poważnego uszczerbku na zdrowiu może dojść, gdy zabiegowi podda się osoba cierpiąca na bielactwo, łuszczycę czy z zapaleniem skóry. Szczególnie należy uważać również z piciem naparów z ziół – niektóre są światłouczulające, w tym dziurawiec i nagietek. Dlatego należy odstawić je nie później niż 2 tygodnie...

philips_lumea
Mat.prasowe
Newsy
Nowoczesna forma depilacji! Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej i IPL!
Nowoczesna forma depilacji! Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej i IPL!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'nXbg7P9U.1nQgLsbtdHfGZR87FRGYcRSULgrMDiPTDX._7', 'ziilijlojj', 'gvcgmxkgmfuopxdjwlehuegumqlx']); Zbliża się lato, a my marzymy o tym, żeby nasze ciało było piękne i zadbane. Wdrażając nasz wiosenny plan przemiany, przechodzimy na diety, aktywnie ćwiczymy i stosujemy zabiegi pielęgnacyjne. Im więcej słońca, tym częściej myślimy również o depilacji. Wybieramy taką formę usuwania włosków, która zajmuje nam mało czasu, a efekt jest zadowalający. Sprawdźcie jakie rozwiązanie znalazłyśmy w tym sezonie 2019.   Czym jest depilacja laserowa i co powinnaś o niej wiedzieć? Krok pierwszy. Na czym właściwie polega depilacja laserowa? Zabieg polega na usuwaniu włosów promieniem lasera skierowanym punktowo na włos i jego cebulkę. Wiązka światła laserowego przepala włos wraz z cebulką, dzięki czemu nie odrasta, a skóra pozostaje gładka i zdrowa. Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i bardzo popularnym. Dlatego można bez żadnych obiekcji usuwać zbędne owłosienie z różnych partii ciała. Numer jeden są oczywiście nogi, ale specjaliści podkreślają że przy pomocy lasera można pozbyć się również owłosienia pod pachami, na brzuchu, czy plecach. Możliwa jest również depilacja laserowa bikini. Pamiętajmy jednak, że zabieg depilacji laserowej w salonie należy powtórzyć od dwóch do trzech razy. Światło lasera działa ma włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Szacuje się, że podczas trzeciego zabiegu usuwa się już około 90% włosków.     Kiedy depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna? Najszybsze efekty możesz zaobserwować w sytuacji kiedy masz jasną karnację i ciemne włosy. Poleca się jednak, aby przed wizytą pojawić się w salonie...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak