Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Brafitting to dobór właściwego rozmiaru biustonosza
© anetlanda/Fotolia.com
Fleszstyle

Brafitterka – indywidualny doradca w zakresie perfekcyjnego doboru biustonosza

Brafitterka to indywidualny doradca, który zajmuje się właściwym dopasowaniem biustonosza do rozmiaru i sylwetki kobiet. Prawidłowo dobrana bielizna sprawia, że biust dobrze się układa i naturalnie wygląda. Odpowiednie dopasowanie biustonosza możliwe jest dzięki pobraniu dokładnej miary z obwodu i miseczki piersi.

Brafitterka to indywidualny doradca, który zajmuje się właściwym dopasowaniem biustonosza do rozmiaru i sylwetki kobiet. Prawidłowo dobrana bielizna sprawia, że biust dobrze się układa i naturalnie wygląda. Odpowiednie dopasowanie biustonosza możliwe jest dzięki pobraniu dokładnej miary z obwodu i miseczki piersi.

 

Blisko 85% kobiet nosi niewłaściwie dopasowany biustonosz. Złe dobranie jest skutkiem braku znajomości podstawowych zasad brafittingu i ograniczonego asortymentu dostępnego w sklepach z bielizną.

Bieliźniane wpadki Górniak, Krupy, Sadowskiej... Tego im na pewno nie zapomnimy! ;)

Braffiting – sztuka perfekcyjnego dopasowania biustonosza

Brafitting to sztuka indywidualnego dobrania biustonosza odpowiadająca na potrzeby kobiet i ich sylwetek. Prawidłowo dopasowana bielizna podtrzymuje piersi, modeluje je i sprawia, że równomiernie układają się w miseczkach. W klasycznych sklepach z bielizną dostępne są zwykle rozmiary od A do D, w profesjonalnych sklepach, w których praktycznych porad udzielają brafitterki lub brafitterzy, można znaleźć rozmiary miseczki od A do K i blisko 60 różnych obwodów.

Miara obwodu i miseczki, czyli jak wygląda praca brafitterki

Porady brafitterek zyskują na popularności. Kobiety przełamują barierę wstydu i chętnie udają się po praktyczne wsparcie dotyczące doboru idealnej bielizny, co nie tylko poprawia wygląd i proporcje ciała, ale też podnosi komfort codziennego życia i korzystnie wpływa na samopoczucie. Praca brafitterki z klientką polega na ustaleniu obwodu pod biustem. Miara pobierana jest na wydechu, a uzyskany wynik obniżany jest zwykle o 5 cm, tak aby biustonosz ciasno przylegał do ciała, dzięki czemu nie będzie się przesuwać podczas wykonywania ruchów. Prawidłowe podtrzymanie biustu w 80% zależy od właściwego obwodu stanika, ramiączka pełnią jedynie funkcję pomocniczą. Zły dobór biustonosza w obwodzie to jeden z najczęściej popełnianych przez kobiety błędów. Następnie brafitterka określa rozmiar miseczki, co możliwe jest dzięki zmierzeniu obwodu biustu na wysokości brodawek. Podczas pomiaru piersi powinny być lekko, luźno i naturalnie ułożone, a nie ściśnięte i sztucznie przybliżone do siebie. Miseczki stanika powinny zakrywać cały biust a fiszbina powinna okalać całą pierś, układając się w naturalnych zagłębieniach ciała. Ostatnim, ważnym elementem perfekcyjnego dopasowania biustonosza jest zwrócenie uwagi na ramiączka i zapięcie. Ramiączka powinny być równolegle do siebie ułożone. Mogą lekko układać się w kształt litery „V”. Zapięcie prawidłowo dobranego biustonosza układa się pod łopatkami, idealnie na linii biustu.

Born2Be rabat to doskonała okazja, aby kupić sobie idealnie dobrany stanik, niczym od braffiterki!

Właściwe ułożenie biustonosza na ciele – główne zasady

Dobrze dopasowany biustonosz powinien układać się w naturalnych zagłębieniach ciała. Z przodu środek stanika (łącznik pomiędzy miseczkami) ma ciasno przylegać do mostka. Zakończenia fiszbin powinny być zlokalizowane w kierunku pachy a ramiączka delikatnie przylegać do ciała. Z tyłu, w dobrze dopasowanym biustonoszu, obwód układa się równo na jednej równej linii i nie przesuwa się do góry.

kobieta z centymetrem mierząca obwód biustu
©Connor Evans/Fotolia
Fleszstyle
Właściwy rozmiar stanika – jak dobierać push-up?
Stanik push-up ma przede wszystkim wyeksponować i podkreślić biust. Dokładny pomiar powinien być zawsze punktem wyjścia przed zakupem stanika. Konsekwencje źle dobranego biustonosza to oprócz dyskomfortu na co dzień, również duże ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń.

Stanik push-up ma przede wszystkim wyeksponować i podkreślić biust. Dokładny pomiar powinien być zawsze punktem wyjścia przed zakupem stanika. Konsekwencje źle dobranego biustonosza to oprócz dyskomfortu na co dzień, również duże ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń. Stanik push-up – konsekwencje źle dobranego biustonosza Problem z doborem odpowiednio dopasowanego biustonosza ma około 85% kobiet na całym świecie. Ź le dobrany stanik uciska lub spada, często powoduje wady kręgosłupa , a nawet prowadzi do zatoru lub wylewu. Ciasne ramiączko czy wbijające się w ciało fiszbiny mogą prowadzić do bólów głowy poprzez ugniatanie mięśnia trapezowego. Są nawet prowadzone badania, które mają potwierdzić tezę, że źle dobrana miseczka biustonosza powoduje raka! Stanik push-up – jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza – mierzenie obwodu Przy dobrze dobranym obwodzie biustonosza podtrzymuje on 90% ciężaru piersi, 10% pracy wykonują ramiączka. Aby właściwie dokonać pomiaru należy zmierzyć obwód pod biustem podczas wydechu. Od uzyskanego wyniku odjąć 5 cm. Przykład: zmierzony obwód to 82 cm minus 5 daje 77 cm, należy pamiętać też o zaokrągleniu pomiaru w dół do pełnej piątki, czyli uzyskany rozmiar w tym przypadku wynosi 75 cm. Właściwie dobrany biustonosz nie powinien sprawiać bólu, zbytnio uciskać ani utrudniać oddychania. Powinien za to pewnie przylegać do ciała. Stanik push-up – jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza – pomiar miseczki Warunkiem koniecznym do idealnego dopasowania stanika jest też odpowiedni pomiar miseczki. Mierzenie obwodu biustu należy wykonać bez ściskania piersi. Miarkę prowadzi się poziomo, z przodu - wzdłuż sutków i na tej samej wysokości również na plecach. Jeżeli dokonuje się pomiaru na piersiach, które nie są idealnie jędrne wówczas można zmierzyć je w nieusztywnianym staniku, pod warunkiem, że nie...

Kobieta w bieliźnie sportowej ćwiczy.
©improvisor/Fotolia
Styl życia
Stanik sportowy – modeluje, ogranicza ruch i zapobiega deformacji
Biustonosz sportowy zapobiega deformacji, utracie jędrności i uszkodzeniom piersi podczas treningu. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru piersi i mieć miękkie i gładkie szwy. Dobrze, aby mocno przylegał do ciała i nie przesuwał się w trakcie wykonywanych ćwiczeń.

Biustonosz sportowy zapobiega deformacji, utracie jędrności i uszkodzeniom piersi podczas treningu. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru piersi i mieć miękkie i gładkie szwy. Dobrze, aby mocno przylegał do ciała i nie przesuwał się w trakcie wykonywanych ćwiczeń.   W trakcie biegu, przy każdym kroku, piersi poruszają się o ok. 9 cm. Piersi zbudowane są z gruczołów, więzadeł Coopera (sieć pasm tkanki łącznej) oraz skóry. Nie ma w nich mięśni, które mogłyby chronić biust przed wysiłkiem związanym z unoszeniem się i opadaniem. Funkcje staników sportowych – usztywnienie i unieruchomienie Biustonosz do treningów ogranicza ruch i unieruchamia biust . Staniki amortyzują drgania piersi , dzięki czemu zredukowane jest ryzyko wstrząsów i przesileń. Odpowiednie potrzymanie biustu zapobiega utracie jędrności . Stabilizuje i nadaje właściwy kształt. Ułatwia prawidłowe ułożenie i absorbuje wilgoć ze skóry. Pomimo grubego materiału, staniki sportowe dobrze przepuszczają powietrze i zmniejszają ryzyko powstawania otarć i odparzeń. Jak wybrać biustonosz do treningu? Stanik do biegania, fitnessu i treningów powinien odpowiadać rozmiarowi biustu . Biustonosz sportowy powinien bardziej przylegać do ciała niż tradycyjny stanik. Aby ustalić rozmiar obwodu pod biustem, należy ciasno zmierzyć obwód, liczbę zaokrąglić w dół i odjąć od niej 5 cm. Przykładowo – jeśli obwód pod piersiami wynosi 78 cm, liczbę tę zaokrąglamy do 75 cm i odejmujemy jeszcze 5 cm. Obwód pod biustem wynosi wówczas 70 cm. Pas biustonosza nie może być jednak zbyt ciasny – tył stanika nie powinien przesuwać się do góry . Najlepiej sprawdzić to unosząc ręce. Jeżeli biustonosz nie zmienia swojego położenia – rozmiar jest właściwy. W miseczce stanika sportowego powinna mieścić się cała pierś. Warto też zwrócić uwagę na szwy, aby było ich mało i były...

biustonosz samonośny
©ratana_k/Fotolia.com
Fleszstyle
Silikonowy stanik samonośny, ramiączka i wkładki do biustonosza z silikonu – jak zakładać, do czego go nosić?
Biustonosz samonośny, czyli miseczki samoprzylepne, to dobre rozwiązanie dla pań z małym biustem. Bielizna idealnie pasuje do kreacji odsłaniających plecy i ramiona. Na specjalne wyjścia sprawdzają się także staniki z ramiączkami silikonowymi oraz modele optycznie powiększające biust, czyli push upy z wkładkami w miseczkach.

Biustonosz samonośny, czyli miseczki samoprzylepne, to dobre rozwiązanie dla pań z małym biustem. Bielizna idealnie pasuje do kreacji odsłaniających plecy i ramiona. Na specjalne wyjścia sprawdzają się także staniki z ramiączkami silikonowymi oraz modele optycznie powiększające biust, czyli push upy z wkładkami w miseczkach. Trwałość stanika samonośnego przedłuży przechowywanie go w pudełku, w którym został kupiony. Po umyciu, bielizny nie należy wycierać ręcznikiem – może to uszkodzić jej delikatną silikonową strukturę. Jak wygląda silikonowy biustonosz i do czego go nosić? Stanik samonośny składa się z dwóch samoprzylepnych miseczek silikonowych. Biustonosz idealnie przylega do ciała i lekko podnosi biust. To idealne rozwiązanie dla pań z mniejszymi piersiami . Biustonosz może nie utrzymać dużego biustu w rozmiarze D lub większym. Silikonowy stanik doskonale sprawdza się do noszenia kreacji z okrytymi plecami, śmiałymi wycięciami w okolicach biustu lub gołymi ramionami. Taka bielizna to dobre rozwiązanie głównie na specjalne okazje. Noszenie samonośnego biustonosza na co dzień może być po prostu niewygodne. Bielizna samonośna dostępna jest w cielistych odcieniach, co sprawia, że stanik jest praktycznie niewidoczny, nawet w lekko przezroczystych kreacjach. Biustonosze można też kupić w kolorach czarnym i białym. Jak założyć stanik samonośny? Zakładanie stanika jest bardzo proste. Wystarczy przyłożyć miseczki do piersi i delikatnie docisnąć, uważając, aby przykleić je na równej wysokości. Biustonosz samonośny będzie lepiej przylegał do ciała, jeśli nie będzie ono posmarowane balsamem ani oliwką. Silikonowe biustonosze a pranie bielizny Miseczek silikonowych nie należy prać w pralce. Do czyszczenia bielizny wystarczy odrobina mydła lub żelu do kąpieli oraz bieżąca woda. Po umyciu biustonosz...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner