Hotel Taj Lake Palace w Udajpur w Indiach Hotel Ciragan Palace Kempinski w Stambule w Turcji Hotel Aman At Summer Palace w Pekinie w Chinach Hotel La Posta Vecchia Hotel w Ladispoli we Włoszech Hotel Tivoli Palacio de Seteais w Sintra w Portugalii
Hotel Taj Lake Palace w Udajpur w Indiach
Materiały prasowe
1/6
Hotel Taj Lake Palace w Udajpur w Indiach
Materiały prasowe

Wakacje coraz bliżej! I znowu pojawia się pytanie, jaki hotel wybrać? Czy ten najnowocześniejszy, w którym jeszcze czuć zapach świeżej farby? A może ten z barwną przeszłością? Naszym zdaniem ten drugi pomysł nie jest wcale taki zły. W ostatnich latach wielką karierę robią właśnie hotele mieszące się w dawnych pałacach. Można w nich znaleźć wszystkie wygody, a zapewniają dodatkowo coś, czego brakuje innym hotelom - wyjątkową atmosferę. Czasem romantyczną, czasem odrobinę tajemniczą. Wśród licznych zalet hotele-pałace mają też jednak jedną wyraźną wadę. Nie da się ukryć, że są wyjątkowo kosztowne… Chcecie poczuć się po królewsku? Zobaczcie najwspanialsze hotele-pałace z całego świata! Zapraszamy do naszej pałacowej galerii!

 

1. Taj Lake Palace, Udajpur, Indie (na zdjęciu)
Ten położony na jeziorze Pichola w indyjskim stanie Radżastan pałac uchodzi za najbardziej romantyczny hotel na świecie. Nic dziwnego, że pokochali go filmowcy. Tu między innymi mieszkał James Bond w filmie „Ośmiorniczka”. Tylko pozazdrościć!
www.taj.tajhotels.com/en-in/taj-lake-palace-udaipur

 

Polecamy też: Tego jeszcze nie było! Zobaczcie szczerozłoty bar w jedynym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelu w Dubaju!

2/6
Hotel Ciragan Palace Kempinski w Stambule w Turcji
Materiały prasowe

2. Ciragan Palace Kempinski, Stambuł, Turcja
Ten pięciogwiazdkowy hotel mieści się w osmańskim pałacu z XIX wieku. Do dyspozycji gości oddaje aż 300 pokoi i basen, z którego roztacza się wyjątkowy widok na cieśninę Bosfor. Budynek otacza jeden ze wspanialszych ogrodów, jakie można znaleźć w Turcji.

www.kempinski.com/tr/istanbul/ciragan-palace

 

Polecamy też: Dom mody Fendi otworzył luksusowy hotel w Rzymie. Zaglądamy do jego niezwykłych wnętrz

3/6
Hotel Aman At Summer Palace w Pekinie w Chinach
Materiały prasowe

3. Aman At Summer Palace, Pekin, Chiny
Po pierwsze, wyjątkowa lokalizacja. Ten zbudowany w 1750 roku budynek leży w pobliżu pekińskiego Pałacu Letniego. Znajdziemy w nim 18 pokoi i 33 apartamenty. Choć na zewnątrz jest tyle do zwiedzania, z tego hotelu nie chce się wychodzić. Oferuje spa, trzy restauracje i prywatne kino.
www.aman.com/resorts/aman-summer-palace

 

Polecamy też: Marzysz, by pomieszkać w pałacu w Wersalu? Niebawem stanie się to możliwe. Warunek: karta kredytowa bez limitu

4/6
Hotel La Posta Vecchia Hotel w Ladispoli we Włoszech
Materiały prasowe

4. La Posta Vecchia Hotel, Ladispoli, Włochy
Zbudowany przez rodzinę Orsini pałac La Posta Vecchia położony jest nadmorskim mieście Ladispoli, godzinę od Rzymu. Wnętrza pałacu utrzymane są w oryginalnym renesansowym stylu. Atrakcją miejsca jest także restauracja The Cesar szczycąca się gwiazdką Michelina.

www.lapostavecchia.com

 

Polecamy też: Gorące źródła, dyskretne wyjścia i bary na dachu. Oto najbardziej wyczekiwane hotele w 2016 roku

5/6
Hotel Tivoli Palacio de Seteais w Sintra w Portugalii
Materiały prasowe

5. Tivoli Palacio de Seteais, Sintra, Portugalia
Położony na wzgórzu w portugalskim mieście Sintra hotel oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki. Znajdziemy tu także kort tenisowy i zewnętrzny basen, a także fenomenalną restaurację.

www.tivoli-palacio-de-seteais.h-rez.com

 

Polecamy też: Majówka w wersji de luxe! Zobaczcie sześć rajskich wysp, które można… wynająć!

6/6
Hotel  Pałac Kamieniec w Kamieńcu w Polsce
Materiały prasowe

6. Pałac Kamieniec, Kamieniec, Polska
Z polskich pałacowych hoteli wybraliśmy kameralny obiekt położony w sercu malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Dlaczego? Widok jego oświetlonych okien po zmierzchu naprawdę nie ma sobie równych!

www.palackamieniec.pl

 

Polecamy też: Surfowanie wśród skał, rowerowe wycieczki, wino w lokalnych knajpach. Wakacje marzeń w Alpach!

Więcej na temat podróże hotele