Internet

Znasz największy hit w Telewizji Polskiej? To serial, ale wcale nie polski! Nawet nie amerykański...

Internet

Turecki serial "Wspaniałe stulecie" jest wielkim hitem Telewizji Polskiej! Jak podały dzisiaj Wirtualne Media, serial jest liderem rynku telewizyjnego w swoim czasie emisji i kosi konkurencję. Średnio oglądają go codziennie 2 miliony osób!

A o czym jest?

To historia o sułtanie Sulejmanie Wspaniałym (najdłużej panującym władcy Imperium Ottomańskiego za czasów XVI-wiecznej Turcji) i jego perypetiach miłosno-rodzinno-wojennych.

O czym jest serial Wspaniałe stulecie?

Ale nie tylko w Polsce historia Sulejmana budzi takie zainteresowanie. Prawa do tureckiej historycznej telenoweli zostały sprzedane w ponad pięćdziesięciu krajach świata i wszędzie ulice pustoszeją, gdy jest nadawany.

Czym przyciąga "Wspaniałe stulecie"? Wspaniałymi strojami, pełną przepychu scenografią, intrygami i historią miłosną.  Bo cały scenariusz oparty jest na gorącej miłości wielkiego wodza do jednej z niewolnic z jego haremu - Hurrem. A potem walce o to, żeby rządy w państwie przejęły jej dzieci z Sulejmanem, a nie jego potomstwo z innymi żonami.

W obsadzie serialu znalazły się wielkie tureckie gwiazdy: Halit Ergenc jako sułtan, Meryem Uzerli niemiecka aktorka w roli Hurrem, Nebahat Cehre, Selma Egrec, Nur Aysan czy Okan Yalabik.

Wspaniałe stulecie i protesty

Ale w samej Turcji nie obyło się bez kontrowersji, gdy serial trafił na ekrany. Konserwatywna część społeczeństwa pisała skargi, że historia sułtana w serialu jest niezgodna z prawdą. Przeszkadzał także sposób, w jaki został przedstawiony sułtan, dla którego najważniejszą wartością w życiu jest tylko jego szczęście i zadowolenie. Podobno nawet premier Turcji stwierdził, że serial "Wspaniałe stulecie" negatywnie wpływa na wizerunek kraju i stawia w złym świetle najdłużej panującego władcę Imperium Ottomańskiego.

A Wy lubicie ten serial? W telewizji właśnie leci trzeci (z czterech) sezon serialu.
 

Plakaty z serialu Wspaniałe stulecie:

Internet

 

Wspaniałe stulecie kadr z serialu:

 

 

 

 

Więcej na temat serial Wspaniałe stulecie
Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22