Internet

Turecki serial "Wspaniałe stulecie" jest wielkim hitem Telewizji Polskiej! Jak podały dzisiaj Wirtualne Media, serial jest liderem rynku telewizyjnego w swoim czasie emisji i kosi konkurencję. Średnio oglądają go codziennie 2 miliony osób!

A o czym jest?

To historia o sułtanie Sulejmanie Wspaniałym (najdłużej panującym władcy Imperium Ottomańskiego za czasów XVI-wiecznej Turcji) i jego perypetiach miłosno-rodzinno-wojennych.

O czym jest serial Wspaniałe stulecie?

Ale nie tylko w Polsce historia Sulejmana budzi takie zainteresowanie. Prawa do tureckiej historycznej telenoweli zostały sprzedane w ponad pięćdziesięciu krajach świata i wszędzie ulice pustoszeją, gdy jest nadawany.

Czym przyciąga "Wspaniałe stulecie"? Wspaniałymi strojami, pełną przepychu scenografią, intrygami i historią miłosną.  Bo cały scenariusz oparty jest na gorącej miłości wielkiego wodza do jednej z niewolnic z jego haremu - Hurrem. A potem walce o to, żeby rządy w państwie przejęły jej dzieci z Sulejmanem, a nie jego potomstwo z innymi żonami.

W obsadzie serialu znalazły się wielkie tureckie gwiazdy: Halit Ergenc jako sułtan, Meryem Uzerli niemiecka aktorka w roli Hurrem, Nebahat Cehre, Selma Egrec, Nur Aysan czy Okan Yalabik.

Wspaniałe stulecie i protesty

Ale w samej Turcji nie obyło się bez kontrowersji, gdy serial trafił na ekrany. Konserwatywna część społeczeństwa pisała skargi, że historia sułtana w serialu jest niezgodna z prawdą. Przeszkadzał także sposób, w jaki został przedstawiony sułtan, dla którego najważniejszą wartością w życiu jest tylko jego szczęście i zadowolenie. Podobno nawet premier Turcji stwierdził, że serial "Wspaniałe stulecie" negatywnie wpływa na wizerunek kraju i stawia w złym świetle najdłużej panującego władcę Imperium Ottomańskiego.

A Wy lubicie ten serial? W telewizji właśnie leci trzeci (z czterech) sezon serialu.
 

Plakaty z serialu Wspaniałe stulecie:

Internet

 

Wspaniałe stulecie kadr z serialu:

 

 

 

 

Więcej na temat serial Wspaniałe stulecie