Wielkie kłamstewka - zdjęcia z planu serialu
HBO

Cztery Złote Globy, osiem nagród Emmy i to w najważniejszych kategoriach: najlepszy serial, najlepsza aktorka dla Nicole Kidman i najlepszy aktor drugoplanowany dla  Alexandera Skarsgarda. “Wielkie kłamstewka” to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat wyprodukowanych przez HBO. Sukces temu serialowi zagwarantowała gwiazdorska obsada z Nicole Kidman i Reese Witherspoon na czele oraz scenariusz na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Liane Moriarty.

Kiedy premiera 2. sezonu serialu “Wielkie kłamstewka”?

Pierwszy sezon serialu emitowany był na początku 2017 roku i przyciągnął przed ekrany telewizorów miliony widzów. Początkowo mówiło się, że nie ma szans na drugi sezon, bowiem fabuła książki została wykorzystana do napisania scenariusza pierwszego sezonu, ale po spektakularnym sukcesie serialu, stacja HBO pod koniec 2017 roku zamówiła drugi sezon. Już od kilku miesięcy aktorki chwalą się zdjęciami z drugiego sezonu, na planie którego pojawiła się Meryl Streep. Na kiedy planowana jest premiera 2. sezonu serialu?

Zobacz także: Powstanie drugi sezon hitowego serialu Netflixa! Kiedy premiera "Sex Education"?

1/5
Wielkie kłamstewka - zdjęcia z planu serialu
HBO

O serialu "Wielkie kłamstewka" zrobiło się głośno jeszcze przed premierą 1. sezonu w 2017, a to za sprawą gwiazdorskiej obsady. Już dawno na planie serialu nie spotkało się tak wiele sław, jak to było w przypadku "Big Little Lies". W obsadzie serialu znaleźli się: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgard, Laura Dern czy Adam Scott. Krytycy docenili grę aktorską w serialu, bowiem podczas Złotych Globów triumfowali Kidman, Dern i Skarsgard, a nominacje dostały Witherspoon i Woodley. W 2. sezonie do obsady dołącza Meryl Streep, której gra zapewne również zostanie doceniona przez krytyków. Kogo zagra?

Zobacz także: Jodie Foster pojawiła się na Oscarach o kulach! "To przez Meryl Streep!" Zobacz reakcję aktorki!

2/5
Wielkie kłamstewka - zdjęcia z planu serialu
HBO

Meryl Streep w serialu Wielkie kłamstewka

Meryl Streep wcieli się w Mary Louise Wright, matkę Perry'ego, którego w pierwszym sezonie grał Alexander Skarsgard. Jak Celeste Wright, którą gra Nicole Kidman, będzie dogadywać się z teściową? Tego dowiemy się już niedługo, bowiem HBO ogłosiło, że drugi sezon "Wielkich kłamstewek" wraca już w czerwcu! Nowy sezon serialu będzie składał się z 7. odcinków, do których zdjęcia rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Scenariusz do 2. sezonu serialu napisał David E. Kelley. 

- Mam przyjemność ogłosić powrót "Wielkich kłamstewek". David Kelley napisał piękne scenariusze, a Reese i Nicole były, raz jeszcze, siłą, z którą trzeba się liczyć. To one ponownie zebrały obsadę i zwerbowały utalentowaną Andreę Arnold do reżyserowania - powiedział Casey Bloys, dyrektor programowy HBO.

O czym będzie 2. sezon serialu?

 

3/5
Wielkie kłamstewka - zdjęcia z planu serialu
HBO

O czym będzie 2. sezon serialu Wielkie kłamstewka?

Scenarzysta serialu "Wielkie kłamstewka" David E. Kelley ma trudne zadanie, bowiem 1. sezon był w całości oparty na pomysłach Liane Moriarty, autorki książki "Big Little Lies". Teraz z pomocą pisarki tworzył scenariusz 2. sezonu, w którym pojawią się nowe wątki. Autorka książki w wywiadach mówiła, że z chęcią rozwinęłaby wątek przeszłości Bonnie i jej ojca, który był wycięty z serialu.

Niewykluczone, że do serialu w jakimś stopniu wróci jednak Alexander Skarsgard, grający Perry'ego! Do tego będziemy obserwować losy mieszkanek Monterey, które połączy to, co wydarzyło się w finałowym odcinku 1. sezonu serialu. Czy zostaną przyjaciółkami, a może nadal będą ze sobą rywalizować? I jak po wielkiej tragedii poradzi sobie Celeste? Czy skupi się na rodzinie i budowaniu relacji z teściową? A może w jej życiu pojawi się ktoś nowy? Tego dowiemy się już w czerwcu!

4/5
Wielkie kłamstewka dostały Złote Globy
East News

O czym jest 1. sezon serialu Wielkie kłamstewka?

Bohaterkami serialu "Wielkie kłamstewka" są matki dzieci chodzących do tej samej szkoły: Celeste (Nicole Kidman), Madeline (Reese Witherspoon) i Jane (Shailene Woodley). Pod powierzchnią ich pozornie idealnego życia w zamożnej społeczności małego miasteczka czai się coś złowieszczego. Kiedy dochodzi do morderstwa, w ich życie wkradają się zamęt i chaos, a każdy mieszkaniec chętnie wskaże winnych.

5/5

Zwiastun serialu "Wielkie kłamstewka"