"Ojciec Mateusz" to jeden z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej. Produkcja inspirowana włoskim "Don Matteo" o przygodach księdza-detektywa jest emitowana już od 15 lat i doczekała się aż 30 sezonów. W roli głównej widzowie mogą oglądać Artura Żmijewskiego. Ostatnio w mediach pojawiły się plotki, że ciesząca się sympatią Polaków seria zostanie zawieszona ze względu na cięcia budżetowe. Co z 30. sezonem "Ojca Mateusza"? Jest odpowiedź TVP.

Reklama

Jasny komunikat TVP w sprawie przyszłości "Ojca Mateusza"

Widzowie we wrześniu br. obejrzeli 29. sezon "Ojca Mateusza". Kolejna seria przygód sandomierskiego księdza, rozwiązującego zagadki kryminalne, miała zakończyć się dzień przed sylwestrem. Produkcja przewiduje 13 odcinków. Tymczasem w mediach pojawiły się doniesienia, że ze względu na ograniczenia budżetowe tytuł z Arturem Żmijewskim w roli głównej zostanie zawieszony. Decyzję miał podjąć prezes Mateusz Matyszokwicz.

Zobacz także: Aktorka z "Klanu" trafiła do szpitala. Podczas nagrywania serialu pękł jej tętniak w głowie

Ojciec Mateusz
Ojciec Mateusz Marzena Stoklosa/TVP/East News
Prezes TVP mówi, że trzeba szukać oszczędności, gdzie tylko się da. Ten serial ma już tyle odcinków, że czy nowe odcinki, czy stare, to ogląda się na podobnym poziomie. Ludzie już nie do końca pamiętają stare odcinki i zagadki kryminalne, których tam pełno, więc stacji bardziej opłaca się dawać powtórki, jeśli tylko jest dobra okazja i pretekst
— przekazało źródło na łamach serwisu Plotek.pl.

W odpowiedzi na zamieszanie i głosy niezadowolonych widzów wreszcie Telewizja Polska wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie, rozwiewając wszelkie wątpliwości. TVP poinformowała, że plotki o zakończeniu serialu nie mają nic wspólnego z prawdą. Średnia oglądalność pierwszych trzech odcinków produkcji w jesiennej ramówce wyniosła 1,5 mln widzów.

Ojciec Mateusz
Ojciec Mateusz Marzena Stoklosa/TVP/East News
W związku z doniesieniami medialnymi o rzekomym, przedwczesnym, podyktowanym oszczędnościami zakończeniu emisji ''Ojca Mateusza'' Telewizja Polska informuje, że produkcja i emisja serialu jest zgodna z przyjętym jeszcze na początku br. harmonogramem
— przekazała stacja.

W dalszej części oświadczenia czytamy, że nastąpiły pewne zmiany w emisji serialu, ale były spowodowane wyłącznie transmisją ważnych wydarzeń sportowych. TVP zapewniła, że widzowie będą mogli obejrzeć cały 30. sezon "Ojca Mateusza", który pojawi się na antenie także wiosną 2024 roku.

Artur Żmijewski
Artur Żmijewski Artur Zawadzki/REPORTER
Dwa odcinki z 29. sezonu serialu, które z powodu transmisji ważnych wydarzeń sportowych nie mogły zostać wyemitowane wiosną, widzowie zobaczyli 14 i 21 września na antenie TVP1. W kolejny czwartek jesiennej ramówki - 28 września, rozpoczął się nowy, 30. sezon serialu, który zakończy się w tym roku, zgodnie z planem, 23 listopada, a kolejne odcinki tego sezonu zostaną wyemitowane wiosną 2024 r.
— czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Robert Gonera wraca do "M jak miłość". Serialowy Jacek od razu nieźle namiesza

Reklama

Fani "Ojca Mateusza" mogą odetchnąć z ulgą. W ostatnim czasie dochodzi do zmian w wielu cieszących się sympatią widzów produkcjach. Przypominamy, że niedawno Małgorzata Socha poinformowała o powrocie lubianej aktorki do "Przyjaciółek". Śledzicie przygody księdza-detektywa?

Artur Żmijewski
Artur Żmijewski Artur Zawadzki/REPORTER
Artur Żmijewski
Artur Żmijewski TRICOLORS/East News
Reklama
Reklama
Reklama