W przygotowanym przez nas rankingu polskich seriali o lekarzach nie zabraknie ukazanych w sposób satyryczny perypetii służby zdrowia w „Daleko od noszy” czy historii fachowych medyków w produkcji „Lekarze”.

Reklama

Spis treści:

  1. „Lekarze na start” – serial o absolwentach medycyny
  2. „Diagnoza” – polski serial o lekarzach
  3. „Lekarze” – historia personelu z toruńskiego szpitala
  4. „Na sygnale” – serial twórców „Na dobre i na złe”
  5. „Daleko od noszy” – komediowy serial o lekarzach
  6. „Na dobre i na złe” – perypetie lekarzy z Leśnej Góry
  7. Pozostałe polskie seriale o lekarzach

„Lekarze na start” – serial o absolwentach medycyny

Ranking polskich seriali o medykach zaczniemy od propozycji „Lekarze na start”. Produkcja na Filmwebie może się pochwalić notą 7,3 na 10.

Daga, Zuza, Marta, Łukasz oraz Piotr to absolwenci medycyny. Wszyscy trafiają na staż do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Młodzi lekarze starają się tam o rezydenturę na oddziale chirurgii. Ponadto będą mieli okazję stawiać swoje pierwsze diagnozy oraz uczyć się przeprowadzać poważne zabiegi pod okiem specjalistów. Nie obędzie się bez ratowania oraz tracenia pierwszych pacjentów.

Na ekranie zobaczyć możesz Kamila Szeptyckiego znanego z filmu „Czarna owca” czy Zuzannę Grabowską występującą w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”.

Zobacz także

„Diagnoza” – polski serial o lekarzach

Drugą propozycją polskiego serialu o lekarzach jest „Diagnoza”. Jest zdobywcą nagrody Telekamery z 2018 roku za najlepszy serial oraz dostał nominację Telekamery 25-lecia. Dodatkowo zdobył nominację do Orłów, za najlepszy serial fabularny.

Anna Nowak pewnego dnia budzi się w rybnickim szpitalu, po obrażeniach jakich doznała podczas wypadku samochodowego. Kobieta doznaje amnezji i każdego dnia poznaje nowe fakty o swojej przeszłości. Bohaterka będzie musiała nauczyć się żyć na nowo. W tej walce wspierać ją będą zaprzyjaźniony z nią przez ten czas personel medyczny, czyli chirurdzy Michał Wolski oraz Jan Artman, a także neuropsycholog Marta, która zrobi co w swojej mocy, by główna bohaterka odzyskała pamięć. Ponadto Anna będzie miała wsparcie również w pielęgniarce Wandzie Jureczko oraz szefie oddziału ratunkowego, Piotrze Sadziku.

W głównych rolach występują Maja Ostaszewska („Klangor”, „Teściowie”), Maciej Zakościelny („Gierek”, „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”) oraz Adam Woronowicz („Skazana”, „Mayday”). Ten polski serial o lekarzach na Filmwebie zdobył 7,2 gwiazdki na 10.

„Lekarze” – historia personelu z toruńskiego szpitala

Kolejną propozycją polskiego serialu są „Lekarze”. Produkcja dostała 3 nominacje do Telekamer za najlepszy serial oraz najlepszy serial cotygodniowy, a także dla najlepszego aktora – Pawła Małaszyńskiego.

Historia opowiada o losach chirurgów toruńskiego szpitala. Alicja Szymańska jest młodą i ambitną lekarką stawiającą swoje pierwsze kroki w wymarzonym zawodzie. Uważa, że ma poukładane życie wraz ze swoim partnerem Krzysztofem oraz dokładnie zaplanowaną ścieżkę kariery. Los ma na nią jednak inny plan. Okazuje się, że została przyjęta na specjalizację z transplantologii, lecz ukochany kobiety inaczej widzi ich wspólną przyszłość. Alicja postanawia rozpocząć nowy rozdział. Porzuca swoje dotychczasowe życie w Warszawie, zrywa zaręczyny i wyjeżdża do Torunia. W nowym miejscu Alicja poznaje ludzi, którzy na co dzień z pasją walczą ze swoimi słabościami oraz ze śmiercią i własnymi problemami.

Pierwotnie produkcja miała nosić nazwę „Szpital Alicji”, lecz twórcy tego polskiego serialu o lekarzach zostali przy innej nazwie. Na Filmwebie zdobył 6,7 gwiazdki na 10.

„Na sygnale” – serial twórców „Na dobre i na złe”

„Na sygnale” to kolejny polski serial o lekarzach. Zdobył dwukrotnie Telekamery za: najlepszy serial paradokumentalny oraz jedną Telekamerę za najlepszy serial fabularno-dokumentalny. Dodatkowo produkcja zdobyła Złotą Telekamerę.

Główni bohaterowie serialu to czteroosobowa załoga karetki. Zmaga się ona z wieloma wyzwaniami każdego dnia. Ekipa musi stawić czoła wyzwaniom związanym z pracą ratownika medycznego. Bohaterowie muszą pomóc osobom, które znajdują się w sytuacji zagrożenia życia bądź zdrowia.

Szpital, który jest zarazem bazą ratowników, znajduje się w fikcyjnej miejscowości, Leśnej Górze, czyli w tym samym miejscu, w którym dzieje się akcja serialu „Na dobre i na złe”. „Na sygnale” na Filmwebie uplasował się z notą 6,4 na 10.

„Daleko od noszy” – komediowy serial o lekarzach

Przedostatnią propozycją polskiego serialu o lekarzach jest „Daleko od noszy”, który w zabawny sposób ukazuje historie w polskich szpitalach. Produkcja dostała dwie nominacje do Telekamer za najlepszy serial komediowy oraz dla najlepszego aktora – Piotra Gąsowskiego.

Fabuła opowiada w prześmiewczy sposób o szpitalnych realiach oraz o relacjach, jakie towarzyszą w zespole medycznym. W produkcji ukazany jest także satyryczny stosunek pracowników do pacjentów. Ordynator Łubicz wraz ze swoim personelem prezentują stosunki w polskiej służbie zdrowia przez krzywe zwierciadło. Przez przerysowanie postaci, produkcja jest komediowa i pokazuje stereotypowe podejście.

„Daleko od noszy” to kontynuacja sitcomu „Szpitalu na perypetiach”, który wyprodukowany był w latach 2001-2003. Produkcja na Filmwebie posiada notę 5,4 na 10.

„Na dobre i na złe” – historia lekarzy z Leśnej Góry

Ostatnią z propozycji jest „Na dobre i złe”. Produkcja zdobyła 7 Telekamer oraz 9 nominacji do nich. Pierwszy odcinek miał swoją premierę w 1999 roku.

Akcja rozgrywa się w szpitalu w Leśnej Górze pod Warszawą. Produkcja przedstawia losy trzech przyjaciół: chirurgów Brunona Walickiego i Jakuba Burskiego oraz Zofii Stankiewicz, zdolnej anestezjolog. Pierwszy z mężczyzn jest ordynatorem oddziału chirurgicznego w szpitalu. Do pomocy zatrudnia dwójkę swoich przyjaciół. Ich losy oraz wiele prywatnych rozterek z czasem będą się przeplatać z perypetiami innych bohaterów produkcji.

Ten polski serial o lekarzach na Filmwebie zdobył notę w wysokości 5,2 na 10.

Pozostałe polskie seriale o lekarzach

Do dyspozycji mamy jeszcze kilka ciekawych tytułów polskich seriali o lekarzach, do których obejrzenia również cię zachęcamy:

  • „Szpital na perypetiach” – historie pracowników szpitala, którzy traktują pacjentów w sposób specyficzny,
  • „Lekarze po godzinach” – krótka kontynuacja po serialu „Lekarze”,
  • „Lekarze nocą” – krótka kontynuacja po serialu „Lekarze”,
  • „Sortownia” – historia, która dzieje się w warszawskim szpitalu na oddziale ratunkowym,
  • „Szpital” – serial paradokumentalny o tematyce medycznej.

Jeśli chcesz poszerzyć wiedzę na temat produkcji medycznych, zachęcamy cię również do zapoznania się z rankingiem seriali o lekarzach na Netflixie.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama