Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz
1/6
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Co się wydarzy w nowych odcinkach "Policjantek i policjantów"? U Asi Zatońskiej w domu pojawia się wychowawczyni jej młodszego brata. Okazuje się, że nastolatek od dłuższego czasu urządza sobie wagary. Nauczycielka podejrzewa, że chłopak zaczął się obracać w złym towarzystwie. Na patrolu Zatońska i Zieliński dostają zgłoszenie od wystraszonej opiekunki, która twierdzi, że staruszka którą się zajmuje właśnie umiera. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzają czynności ratunkowe, jednak ta sprawa na pierwszy rzut oka nie kwalifikuje się do kryminalnych. W krótce okazuje się, że intuicja zawiodła Asię i Szymona, bo w tym przypadku doszło do przestępstwa.

Kolejna interwencja dotyczy pobitego chłopaka, którego patrol 07 zauważa na ulicy. Nastolatek nie chce zdradzić szczegółów zajścia. Dopiero podczas dalszych przesłuchań  policjanci poznają nazwisko domniemanego sprawcy. Jednak już wkrótce okazuje się, że to oskarżony od jakiegoś czasu jest ofiarą nękania i zastraszania. Tymczasem profos jest w kiepskim nastroju - ostatnie doświadczenia randkowe nie skończyły się dobrze. Adam ponownie zwątpił w szanse na prawdziwą miłość.

 

Emisja odc. 401-405 od poniedziałku do piątku 23-27 kwietnia w Czwórce - 19.00. 

 

Zobacz także: "Policjanci i Policjantki" z nową funkcjonariuszką. Kim jest Asia Zatońska? Co jeszcze w serialu?

2/6
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Odc. 402

Drawska wraca do pracy. Na komendzie czeka ją ciepłe powitanie. Mikołaj wypytuje Karolinę o byłego narzeczonego. Policjant jest zazdrosny o Kamila, który nagle przypomniał o swoim istnieniu i ponownie zabiega o względy Rachwał. Tymczasem na patrolu z Olą Wysocką Białach musi się zająć sprawą zaginięcia nastolatki. Podejrzenie pada na ojca dziewczyny, mężczyznę zamieszanego w handel narkotykami. Pomocni w tej sprawie okażą się funkcjonariusze wydziału narkotykowego. Śledztwo nabierze tempa, gdy policjanci odkryją, że porwana była dzieckiem adoptowanym. Kolejne zgłoszenie dotyczy celowego poparzenia ciała. Ofiara to człowiek zajmujący się naturalnymi sposobami leczenia. Mężczyzna obawia się, że jeden z przeciwników jego metod może próbować się mścić. Po rozmowie z podejrzanym o przestępstwo lekarzem, policjanci odkrywają nieznane dotąd aspekty tego śledztwa. Na komendzie Jaskowska przez cały dzień jest rozkojarzona. Drawska zauważa problem szefowej i ma pewne podejrzenia, co do przyczyny tego stanu.

3/6
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Odc. 403

Komendant Jaskowska nie pojawia się na porannej odprawie. Obowiązek rozplanowania patroli na nadchodzący tydzień spada na dyżurnego Jacka. W tym zamieszaniu pojawia się pierwsze wezwanie – dzwoni recepcjonistka ze szkoły jogi, gdzie jakiś mężczyzna niszczy wnętrze szkoły i wyzywa właścicielkę. Na miejscu okazuje się, że sprawcą całego zamieszania jest mąż jednej z klientek. Oskarża on instruktorkę o to, że manipuluje jego żoną. Emilka i Krzysiek nie mają z kim zostawić Tośka, który niespodziewanie kończy wcześniej szkołę. Z pomocą przybywa Juliusz, zapewniając o swoim doświadczeniu w opiece nad dziećmi. Tymczasem na komendzie pojawia się roztrzęsiona kobieta z listem od porywaczy jej nastoletniej córki.

Patrol 06 ma pewne podejrzenia co do tego listu. Literki w nim powycinane są z magazynów dla nastolatków. To nasuwa pewne skojarzenia i wyznacza kierunek śledztwa. Rachwał dostaje kolejny prezent od Kamila. Tym razem jest to sentymentalna pamiątka, która uruchamia wspomnienia z przeszłości. Karolina jest coraz bardziej rozdarta.

4/6
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Odc. 404

Ginie cenny koń wyścigowy. Właściciel ogiera oskarża stajennego, który w ciągu dnia sprawuje opiekę na zwierzętami. Rozpoczyna się śledztwo, w którego toku  policjanci staną przed moralnym dylematem, zaś sam poszkodowany straci wiarygodność w oczach funkcjonariuszy. Na komendzie dyżurny Jacek Nowak nadal zajmuje się odprawami pod nieobecność Jaskowskiej. Nowak prosi Zielińskiego, by podczas patrolu pojechał do pani komendant sprawdzić w jakim jest stanie. Ta wizyta nie będzie należała do udanych.

Szymon przekona się, że kobieta jest w rozsypce. Tymczasem trzeba się zająć kolejnym zgłoszeniem. Zieliński i Zatońska jadą na wezwanie kobiety, która twierdzi, że została pobita przez swojego męża. Problem w tym, że sam oskarżony podczas owego zajścia przebywał prawdopodobnie w delegacji. Co tak naprawdę wydarzyło się w tym mieszkaniu?

Joanna proponuje swojemu patrolowemu partnerowi, by wpadł do niej do domu. Szymon z przyjemnością przyjmuje to zaproszenie.

5/6
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Na komendzie odbywa się ważne spotkanie. Dyżurny Jacek przejmuje obowiązki nieobecnej Jaskowskiej. Policjanci dowiadują się, że jeśli zwolnienie pani komendant się przedłuży, na jej stanowisko może zostać przysłany ktoś z zewnątrz.

Białacha bardziej pochłaniają jednak jego własne problemy – nie daje mu spokoju sytuacja z byłym narzeczonym Karoliny. Od kiedy Kamil się pojawił i coraz śmielej sobie poczyna, Mikołaj czuje niepokój związany z jego pozycją w związku z Rachwał. Uspokoić go próbuje Ola Wysocka. Tymczasem dostają wezwanie do kobiety, która zgłosiła swojej współlokatorki. 

6/6
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

 

Patrolowi 05 w niedługim czasie udaje się namierzyć zaginioną. Nic nie wskazuje, że została uprowadzona. Kobieta zapewnia, że to dobrowolny urlop. Wkrótce jednak sprawa powraca, i to z wątkiem kryminalnym. Tego dnia Wysocka i Białach zajmują się też małym chłopcem błąkającym się po parku. Trafiając do jego rodziny, przekonują się że patologiczni rodzice nie przejmują się losem swojego dziecka.

Czy ta interwencja ma szanse na szczęśliwe zakończenie?