Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci Policjantki i policjanci
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz
1/5
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Chcesz wiedzieć co dalej u bohaterów serialu "Policjantki i policjanci"? Emisja odcinków 395-399 od poniedziałku do piątku (16-20 kwietnia) o 19.00 w TV4. 

Zapała odzyska Gaję, a Emilka w stanie ciężkim trafi do szpitala. Co będzie dalej?

 

Odc. 395.

Kilka dni temu w drzwiach u Karoliny pojawił się tajemniczy mężczyzna z kwiatami. Świadkiem tego zdarzenia był Białach. Rachwał nadal unika tematu i nie chce wyjaśnić, kim jest dla niej ten człowiek. Tymczasem trwa akcja ratowania rodziny Krzysztofa Zapały. Dzięki podstępowi Krzyśka udaje się dotrzeć do miejsca, w którym jest mała Gaja. Nadal jednak nie znany jest los Emilki Drawskiej.

 

Mikołaj zastępuje Zapałę i jako patrol 06 wraz z Karoliną odbywa nocą służbę. Pierwsze wezwanie dotyczy zakłócania ciszy nocnej. Starsza kobieta twierdzi, że od sąsiada z góry dobiegają niepokojące hałasy. Na miejscu policjanci znajdują związanego człowieka. Z jakim przestępstwem mają do czynienia funkcjonariusze? Podczas nocnego dyżuru przychodzi także wezwanie do pożaru w hotelu. Na miejscu patrol nie może zlokalizować samego pożaru, jest natomiast człowiek z połamanymi nogami, który w panice wyskoczył przez okno. Dla policjantów to ciężki dzień. Nie dość, że mają naprawdę sporo pracy , to jeszcze z tyłu głowy cały czas martwią się o swoją koleżankę.

 

Zobacz także: "Policjanci i Policjantki" z nową funkcjonariuszką. Kim jest Asia Zatońska? Co jeszcze w serialu?

2/5
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 396.

Konsekwencje ostatnich przykrych wydarzeń dotknęły komendę miejską. Zapała opiekuje się Emilką, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Odczuwalne są braki kadrowe na stanowisku funkcjonariusza prawa. Komenda musi zasilić swoje szeregi i przyjąć nowych adeptów.

Zieliński będzie miał okazję jako pierwszy szkolić nową osobę. Ku zdumieniu policjanta, miał on już okazję poznać nowego towarzysza patroli.

Ta postać okaże się barwnym kompanem na służbie. Tymczasem do szpitala na Traugutta przywieziono podduszoną nastolatkę. Z relacji świadka dziewczyna była przywiązana do drzewa na działce. Podejrzenie pada na chłopaka, z którym poszkodowana niedawno zerwała. Czyżby zemsta zranionego nastolatka? Kolejne zgłoszenie dotyczy pobicia. Starsza pani zeznaje, że wnuk jest wobec niej agresywny. Cała sprawa komplikuje się w momencie gdy poszkodowana kobieta zaczyna oskarżać o pobicie swoją sąsiadkę, a na koniec samych policjantów patrolu 07. Na komendzie pojawia się matka Julii Mazurek.

3/5
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 397.

Nastał trudny czas dla Krzysztofa Zapały. Emilka w ciężkim stanie pozostaje w szpitalu, zaś w domu panuje kompletny chaos. Z pomocą przybywa mama Krzyśka. Od razu przejmuje opiekę nad Gają.

Tymczasem w zastępstwie Zapały do patrolu zgłasza się Mikołaj Białach. Choć okoliczności smutne, Karolina cieszy się, że spędzi z nim więcej czasu.

Pierwsze zgłoszenie przychodzi ze Szpitala Miejskiego, gdzie znalazł się ciężko pobity mężczyzna. Poszkodowany to ciemnoskóry obywatel Polski. Policjanci podejrzewają napaść na tle rasistowskim. W toku śledztwa okazuje się, że całe zamieszanie dotyczy relacji prywatnych. Tego dnia funkcjonariusze interweniują także w sprawie ulicznej bojki, która okaże się czymś zupełnie innym niż się wydawało. Jest jeszcze problem z bojową staruszką, która zamknęła w toalecie księdza. Starsza pani ma poważne podejrzenia, że człowiek podający się za duchownego jest oszustem i złodziejem. Czy działanie powodowane głosem intuicji w tym przypadku okaże się słuszne?

4/5
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 398.

Juliusz doświadcza porannego spięcia z nową funkcjonariuszką komendy. Policjantowi nie podoba się luźne podejście Zatońskiej do zasad panujących podczas służby.

 

Pierwsze wezwanie dla patrolu 07 w nowym składzie pochodzi z jednego z wrocławskich liceów. Doszło tam do kradzieży. Na miejscu policjanci przekonują się, że ukradziony został komputer obsługujący cały system monitoringu szkolnego. Podejrzenie pada na jednego z kłopotliwych uczniów. Szkolny chuligan zawsze jest w centrum zamieszania. Nikt nie spodziewa się, że tym razem sytuację spowodował jeden z pedagogów poszkodowanej placówki. Tego dnia dochodzi również do włamania do sklepu z biżuterią i napaści na właścicielkę. Niespodziewanie w ujęciu sprawców pomagają żony winnych.

Profos szykuje się do kolejnej randki z elegancką Krystyną. Tym razem para wybiera się do teatru. Adam ma jedynie kłopot z nieco za ciasnym garniturem. Tymczasem Zatońska wraca do domu, w którym mieszka wraz z ojcem i młodszym bratem. To ona zdaje się być głową rodziny i odpowiadać całkowicie za tych dwóch panów.

 

5/5
Policjantki i policjanci
Gosia Stasiewicz

Odc. 399

Ola Wysocka awansuje na starszego sierżanta. Koledzy z pracy gratulują jej, ale Ola jest nadal przybita niewyjaśnioną sprawą z Borysem. Na patrolu jest znowu z Białachem.

Otrzymują wezwanie od kobiety, której dom został okradziony, podczas gdy ona była na wakacjach. Gdy wróciła z urlopu zastała praktycznie puste pomieszczenia. Podejrzenie pada na dekoratorkę, która miała klucze i podczas nieobecności właścicielki miała przywieźć część dekoracji ślubnych. Rozmowa z podejrzaną zmienia całkowicie tor tego śledztwa.

Jest jeszcze sprawa błąkającego się po ulicy dziecka. Patrol 05 pomaga zagubionemu chłopcu, który jak się okazuje mieszka z rodziną zastępczą. Z pozoru nowi rodzice wydają się odpowiedzialnymi opiekunami, są również pod stałą kontrolą odpowiednich organów. Jednakże policjanci mają złe przeczucia co do tej rodziny. Czy ich intuicja tym razem okaże się słuszna? Profos zaprasza nową sympatię na randkę na komendę. Kobieta wydaje się bardzo zainteresowana pracą Adama. Po krótkim zwiedzaniu Krystyna prosi profosa o pewną przysługę.