Bardzo smutne informacje właśnie dotarły do mediów. Nie żyje wybitny aktor Stanisław Wolski, który wystąpił w wielu znanych polskich produkcjach, między innymi "Pierwsza miłość", "Warto kochać", czy "Świat według Kiepskich". O śmierci artysty poinformował Edwin Film, na swoim Facebooku.

Reklama

Stanisław Wolski.
25 lutego 2021 r odszedł nasz wspaniały Aktor, a przede wszystkim Wielki Przyjaciel, człowiek radosny, hedonista, zawsze życzliwy, niosący nam radość, zapewniając uśmiech i pogodę ducha.
Stasiu, jak Ci się tam "ćwierka" w niebie?? Do zobaczenia!
(Aktor i animator kultury, autor piosenek, przedstawień ulicznych i happeningów, założyciel teatru alternatywnego " Theatrum 70", współtwórca Kabaretu "Gralak Marian", aktor Teatru Kalambur we Wrocławiu (1974-82) - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Edwin Film.

Zobacz także: Nie żyje Ewa Żarska, dziennikarka Polsatu. Jakie są przyczyny śmierci? Sprawę bada prokuratura

Stanisław Wolski nie żyje. Aktor miał 72 lata

Stanisław Wolski był nie tylko aktorem i animatorem kultury, ale także autorem piosenek, ulicznych przedstawień i happeningów. Był założycielem alternatywnego teatru "Theatrum 70", współtworzył również kabaret "Gralak Marian". Widzowie na pewno pamiętają Stanisława Wolskiego z popularnych polskich seriali. Zawsze tryskał energią i miał ogromne poczucie humoru.

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie - czytamy w komunikacie Teatru Kalambur.

Aktor wystąpił między innymi w serialu "Świat według Kiepskich". Niestety w ostatnich miesiącach pożegnaliśmy kilku innych wybitnych artystów, którzy zagrali w tej produkcji - Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa. Kilka lat wcześniej zmarł również Bohdan Smoleń, który w serialu wcielał się w rolę Edzia listonosza, a w 2007 roku, pożegnaliśmy Krystynę Feldman, czyli serialową babkę Kiepską.

Rodzinie i najbliższym Stanisława Wolskiego, składamy wyrazy współczucia.

Zobacz także

Wrocławski aktor zmarł w wieku 72 lat.

Niedawno pożegnaliśmy również Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, którzy z serialem "Świat według Kiepskich" byli związani przez ponad 20 lat.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama