Na dobre i na złe odc. 668 Na dobre i na złe odc. 668 Na dobre i na złe odc. 668 Na dobre i na złe odc. 668 Na dobre i na złe odc. 668
Na dobre i na złe odc. 668
1/8
Na dobre i na złe odc. 668

Nowy dyrektor – i nowe zasady. Czy szpital w Leśnej Górze odzyska dawną renomę? Jeśli tak – to tylko dzięki pracy Van Graafa (Redbad Klijnstra)! W 668 odcinku „Na dobre i na złe” lekarz przejmie obowiązki dyrektora i wdroży plan, dzięki któremu - małymi krokami – placówka zacznie oszczędzać i gromadzić pieniądze na spłatę długów.

 

Emisja odcinka 668 - 29 marca o 20.40 na TVP2.

 

Zobacz także: Dylemat Adama czy dalej operować i wielki strajk w Leśnej Górze! Co nowego w "Na dobre i na złe"?

2/8
Na dobre i na złe odc. 668

Holender od razu zwoła zebranie personelu, otwarcie opowie o problemach szpitala i przedstawi swoje pomysły na jego uratowanie. Zmiany czekają jednak wszystkich pracowników – także lekarzy, którzy już o poranku będą musieli wytężyć umysł i zaplanować większość badań… A to nie spodoba się Latoszkowi (Bartosz Opania).

3/8
Na dobre i na złe odc. 668

- „Wszelkie badania zlecamy pacjentom rano, do godziny 8”… A potem, co? Zamykamy fabrykę?

Nowy szef od razu jednak kolegę uspokoi – i wszystko logicznie wytłumaczy.


- Nie mówię oczywiście o stanach nagłych... Dzięki planowaniu zużyjemy na pacjenta jeden zestaw do pobierania krwi, a nie kilka.(…) Rozsądek, myślenie, przewidywanie… Nie boli i nie kosztuje!

4/8
Na dobre i na złe odc. 668

Tymczasem Lena (Anita Sokołowska) poprosi Witka, by przestał w końcu rywalizować z jej nowym partnerem – Staszkiem (Marcin Kwaśny). Bo mały Felek (Michał Wolski) widzi jego zachowanie, okazywaną rywalowi niechęć... i zaczyna go naśladować.

- Staszek kupił Felkowi gigantyczną kolejkę, Felek o niej marzył... I nawet jej nie rozpakował.
- Do mnie masz pretensje? Że Staszkowi nie udaje się go kupić? To chyba normalne, że woli tatę niż obcego pana?
- Lubił go... Rozumiesz?

5/8
Na dobre i na złe odc. 668

A Latoszek zda sobie sprawę, że jego była żona ma rację...
I przeprowadzi z synem poważną, „męską” rozmowę.

- Nie lubisz Staszka, żebym… ja się źle nie poczuł, gdybyś ty go... lubił? Felek, no co ty, dzieciaku…

6/8
Na dobre i na złe odc. 668

A co w kolejną środę spotka Adama (Grzegorz Daukszewicz)? Van Graaf - jako nowy dyrektor - postanowi, że szpital jednak zapłaci za terapię antyretrowirusową. Doktor Krzemińska (Monika Szalaty) będzie miała za to dla kolegi złą wiadomość – bo wyniki jego badań bardzo się pogorszą.

7/8
Na dobre i na złe odc. 668

Lekarka poradzi Adamowi, by zrezygnował z terapii, która może uszkodzić jego wątrobę. Krajewski jednak nie posłucha… I później wyzna Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska), że – mimo ryzyka - jest gotów walczyć z wirusem aż do końca. Czy leczenie odniesie skutek – i kolejne badanie wykaże, że organizm Adama jest wolny od wirusa?

8/8
Na dobre i na złe odc. 668

- Hepatotoksyczność... Uprzedzałam pana, że te leki są inwazyjne, miewają poważne skutki uboczne... Będzie pan musiał rozważyć potencjalne zyski i... koszty.

Ciekawych zapraszamy do TVP2!