Na dobre i na złe odc. 667
1/7
Na dobre i na złe odc. 667

Zapraszamy na 667 odcinek „Na dobre i na złe”. Co tym razem zobaczymy w serialu? (Emisja 22 marca o 20.40 w TVP2).

 

W kolejną środę w Leśnej Górze gościnnie pojawi się Anastazja Pazura. Młoda gwiazda z początku nie chciała pójść w ślady ojca – aktora Cezarego Pazury - i studiowała w Anglii architekturę wnętrz. W końcu jednak przeniosła się do Warszawskiej Szkoły Filmowej i zaczęła karierę przed kamerą. A w „Na dobre i na złe” zagra Dagmarę – pacjentkę, która trafi pod opiekę doktora Latoszka (Bartosz Opania).

 

Zobacz także: Córka Cezarego Pazury - Anastazja w Leśnej Górze! Kogo zagra w "Na dobre i na złe"? ZDJĘCIA

2/7
Na dobre i na złe odc. 667

Co jeszcze wydarzy się w odcinku numer 667?

Adam (Grzegorz Daukszewicz) odkryje, że jednak mógł zarazić się HIV, bo pacjent, którego operował, jest nosicielem wirusa. I wyzna Lenie (Anita Sokołowska), że waha się, czy powinien nadal pracować jako chirurg - ze względu na bezpieczeństwo chorych. 

- Ryzyko przeniesienia na pacjentów zakażenia… jeżeli jesteś zakażony… jest minimalne. Po rozpoczęciu terapii możesz przeprowadzać inwazyjne procedury chirurgiczne... 

- Mogę operować... ale czy powinienem?

3/7
Na dobre i na złe odc. 667

Krajewski od razu zgłosi się do specjalistki i otwarcie zapyta o swoje szanse.

- Czy miała już pani podobny przypadek? Lekarz się zakuł, przyjął pełną kurację... a w badaniach wyszło, że nie zwalczył wirusa i jest nosicielem?
- Pan wie, że ulubione komórki HIV to limfocyty T-pomocnicze, stanowiące podstawę systemu immunologicznego człowieka, a …
- Unika pani odpowiedzi.
- Tak. Miałam. Ale to nie musi być pana przypadek...

4/7
Na dobre i na złe odc. 667

Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) - gdy pozna wyniki badań – zrobi za to wszystko, by ukochanego wspierać. 

- Adam, podejdźmy do tego racjonalnie! Od początku dostałeś leki antyretrowirusowe… 

5/7
Na dobre i na złe odc. 667

Tymczasem Stanisławski (Marek Ślosarski) oznajmi, że szpital nie przedłużył umowy z ośrodkiem zakaźnym i... nie zapłaci za leki, które dla Adama są jedyną szansą na odzyskanie zdrowia! Młody chirurg zostanie ze swoim problemem sam, ale mimo to się nie załamie. A przy okazji odkryje, że dyrektor nie wykupił dla placówki ubezpieczenia OC. Krajewski od razu przekaże złą nowinę kolegom.

6/7
Na dobre i na złe odc. 667

I w efekcie kilka godzin później w Leśnej Górze wybuchnie strajk! A na czele ”buntowników” staną Tretter (Piotr Garlicki) oraz Van Graaf (Redbad Klinstra). 

7/7
Na dobre i na złe odc. 667

Czy wspólnie zdołają Stanisławskiego pokonać – i usunąć ze szpitala? Ciekawych zapraszamy przed telewizory…