Miażdżące recenzje, WPADKI historyczne... A jaka była oglądalność "Korony Królów"?!
Miażdżące recenzje, WPADKI historyczne... A jaka była oglądalność "Korony Królów"?!
Obejrzeliście pierwsze odcinki?
1 z 9
Pierwsze dwa odcinki najbardziej wyczekiwanego serialu 2018 roku "Korona Królów" za nami. Jak przyjęli go widzowie? Oglądalność serialu jest świetna, bo - jak pochwalił się Prezes TVP Jacek Kurski - wyniosła ona według danych TVP średnio 4,1 miliona widzów.
Wielu osobom się podoba, słychać jednak słowa krytyki za nudę, złą charakteryzację, kostiumy. Niektórzy widzowie skupili się też na faktach historycznych, a głównie na wpadkach!
"Korona Królów" to serial kostiumowy, którego akcja toczy się za czasów Króla Łokietka i dynastii Piastów.
Zobacz: Ciekawe miejsca w Polsce – mało znane lecz piękne regiony turystyczne
Internauci krytykują kiepsko doczepione brody bohaterów, począwszy do króla po rycerzy. Złe techniki walki, złe naczynia na których jedzą czy drętwe dialogi. Ale są też poważne błędy faktograficzne. Jakie? Chodzi o modlitwę "Zdrowaś Mario".
W #koronakrolow Zdrowaś Maryjo. Modlitwa powstała 200 lat PO opisywanych w serialu wydarzeniach - cztamy na Twitterze.
Dostało się też tytułowej koronie!
Obejrzałem pierwsze 10 minut. Modlitwa z innej epoki, stroje i zbroje wymieszane z kilku różnych epok, a przede wszystkim sama korona - ZA ŁOKIETKA NIE SZLIFOWANO KAMIENI SZLACHETNYCH, do końca XV w. były dostępne co najwyżej kaboszony i powierzchniowy szlif wyrównujący nieruchomości, zapraszam do skarbca na Wawelu w celach edukacyjnych. I z daleka widać że ta korona to plastik, w zabawkowym widziałem bardziej wiarygodne - czytamy komentarz na Facebooku "Korony Królów".
Jakie jeszcze błędy wytykają Internauci serialowi "Korona Królów"?
Zobacz także: Są nowe zdjęcia z serialu "Korona Królów". Kiedy pierwszy odcinek? "To arcyambitne przedsięwzięcie!"
2 z 9
Internauci wychwycili też zły styl ubierania się. Mężczyźni w tamtych czasach zaczynali nosić obcisłe stroje przy sobie.
Tkaniny dobre, ale krój to gwiezdne wojny albo inna fantastyka. Przecież można to było skonsultować... - czytamy komentarz na Twitterze.
3 z 9
Stroje do walk też zostały skrytykowane, jako niezgodne z epoką.
Drugi odcinek ma trochę lepszą scenografię. Przynajmniej pojawiła się kolczuga zamiast zbroi lamelkowej a la samuraj, jeszcze żeby rycerz na turnieju nie nosił hełmu z nosalem a la wiking to byłoby do wytrzymania. Czekam w którym odcinku zacznie się jakaś akcja, i czemu wszyscy grają jak kukły z wosku. Podobne tanie ekranizacje historyczne - polecam francuski cykl królów przeklętych. Zrobione chyba taniej a o ile lepiej - czytamy komentarz na Facebooku "Korony Królów".
4 z 9
Widzowie nie dowierzają, że w tamtych czasach piekło się baby wielkanocne i to w odpowiednim kształcie.
skąd w średniowieczu mieli skrętne formy do babki ....?antycypacja?
5 z 9
I najważniejszy zarzut - w Średniowieczu nie było tak czysto i kolorowo.
Serial #KoronaKrólów jest prawdopodobnie sponsorowany przez producentów proszków do prania, past do zębów, mydła i żelazek. Czekam na lokowanie produktów. XIV wiek - stulecie zdrowych zębów i czystych rąk:))) - czytamy wpis na Twitterze.
6 z 9
Internauci zarzucają, że serial nawet nie jest podobny do tureckiej telenoweli "Wspaniałe stulecie", który bronił się wspaniałymi strojami.
Serial jest nazywany teraz średniowiecznym "Kac Wawa" czy " Światem według Piastów". I daleko im do "Krzyżaków"' Czarnych Chmur", czy "Królowej Bony" - seriali z dawnych lat.
Powstało kilka memów po emisji odcinków obrazujący jak bardzo nie podoba się nowy serial TVP1. Zobaczcie je w dalszej galerii.
7 z 9
8 z 9
9 z 9