Jacek Kurski o Klanie

"Klan" jednak nie spadnie z anteny TVP 1? Głos w sprawie w końcu zabrał sam prezes TVP, Jacek Kurski, który w rozmowie z "Faktem" tłumaczy, że jeśli po obcięciu kosztów produkcji, serial zacznie przynosić zyski, nie zniknie z anteny. Podobnie jest z "M jak miłość".

"Klan" nie zniknie z anteny?!

Pogłoski o końcu serialu "Klan" wywołały burzę w sieci. Dziesiątki tysięcy fanów polskiej telenoweli zaczęło protestować i walczyć o dalsze losy rodziny Lubiczów. Prezes TVP, Jacek Kurski, postanowił uspokoić widzów. Tłumaczy słowa swoich współpracowników, którzy zapewniali, że "Klan" zniknie z końcem roku. Zapewnia, że była to próba ratowania sytuacji, kiedy to dwie produkcje, cieszące się ogromną popularnością, nie przynoszą zysków:

To wyłącznie próba rozwiązania chorej, absurdalnej sytuacji. „Klan” i „M jak Miłość” mają wielomilionową widownię i przynoszą wielomilionowe straty. Dawne władze TVP rozdęły do niebotycznych rozmiarów kontrakty i koszty tych seriali. Jeśli jest duża widownia, powinny być zyski. A jest strata - mówi Jacek Kurski.

Kurski zapewnia również, że na miejsce "Klanu" nie wskoczy "Plebania".  Zdradził również, że to właśnie "Klan" był jednym z jego ulubionych seriali jeszcze kilkanaście lat temu:

Nie zamienię. Dla mnie warunkiem pozostania tych seriali, jest urealnienie budżetów. Lubię te seriale i przez pierwsze cztery lata emisji „Klanu” nieźle orientowałem się w fabule. Chyba najbardziej z tych powstających przed laty. Jak zacząłem go oglądać, nie miałem już czasu na inne. Teraz stało się tak, że na każdym odcinku telewizja traci. Chora sytuacja. Chcę żeby i widzowie byli usatysfakcjonowani, i telewizja zarabiała. - tłumaczy Kurski.

Jacek Kurski zdradził również, jaki serial mu się marzy. Tu duże zaskoczenie i wyzwanie dla Telewizji Publicznej, o ile prezes TVP będzie chciał je spełnić:

Marzy mi się film albo serial o Adamie Mickiewiczu - mówi polityk.

My już teraz pytamy, kto powinien zagrać tego wielkiego polskiego poetę. Macie swoich faworytów?

 

Zobacz: Czy aktorzy z „M jak miłość" i „Klanu" będą mniej zarabiać? "Będę grać i za mniejszą gażę!". Kto tak mówi?

 

Jest szansa dla Klanu! Serial nie zniknie z anteny, jeśli zacznie na siebie zarabiać.

Powstał Komitet Obrony Klanu
East News

Jacek Kurski marzy zaś o serialu o Adamie Mickiewiczu!

Jacek Kurski na Gali Mistrzów Sportu

Gwiazdy "Klanu" mogą być spokojne!

Serial
East News

 

 

Więcej na temat Klan Jacek Kurski