Jacek Kurski o Klanie
Seriale

"Klan" nie zniknie z telewizji?! Prezes TVP zapowiada oszczędności i zdradza, o jakim serialu marzy. Nie zgadniecie...

"Klan" nie zniknie z telewizji?! Prezes TVP zapowiada oszczędności i zdradza, o jakim serialu marzy. Nie zgadniecie...

"Klan" jednak nie spadnie z anteny TVP 1? Głos w sprawie w końcu zabrał sam prezes TVP, Jacek Kurski, który w rozmowie z "Faktem" tłumaczy, że jeśli po obcięciu kosztów produkcji, serial zacznie przynosić zyski, nie zniknie z anteny. Podobnie jest z "M jak miłość".

Tak dziś wygląda Ola Lubicz z „Klanu". Zmieniła się nie do poznania!

"Klan" nie zniknie z anteny?!

Pogłoski o końcu serialu "Klan" wywołały burzę w sieci. Dziesiątki tysięcy fanów polskiej telenoweli zaczęło protestować i walczyć o dalsze losy rodziny Lubiczów. Prezes TVP, Jacek Kurski, postanowił uspokoić widzów. Tłumaczy słowa swoich współpracowników, którzy zapewniali, że "Klan" zniknie z końcem roku. Zapewnia, że była to próba ratowania sytuacji, kiedy to dwie produkcje, cieszące się ogromną popularnością, nie przynoszą zysków:

To wyłącznie próba rozwiązania chorej, absurdalnej sytuacji. „Klan” i „M jak Miłość” mają wielomilionową widownię i przynoszą wielomilionowe straty. Dawne władze TVP rozdęły do niebotycznych rozmiarów kontrakty i koszty tych seriali. Jeśli jest duża widownia, powinny być zyski. A jest strata - mówi Jacek Kurski.

Kurski zapewnia również, że na miejsce "Klanu" nie wskoczy "Plebania".  Zdradził również, że to właśnie "Klan" był jednym z jego ulubionych seriali jeszcze kilkanaście lat temu:

Nie zamienię. Dla mnie warunkiem pozostania tych seriali, jest urealnienie budżetów. Lubię te seriale i przez pierwsze cztery lata emisji „Klanu” nieźle orientowałem się w fabule. Chyba najbardziej z tych powstających przed laty. Jak zacząłem go oglądać, nie miałem już czasu na inne. Teraz stało się tak, że na każdym odcinku telewizja traci. Chora sytuacja. Chcę żeby i widzowie byli usatysfakcjonowani, i telewizja zarabiała. - tłumaczy Kurski.

Jacek Kurski zdradził również, jaki serial mu się marzy. Tu duże zaskoczenie i wyzwanie dla Telewizji Publicznej, o ile prezes TVP będzie chciał je spełnić:

Marzy mi się film albo serial o Adamie Mickiewiczu - mówi polityk.

My już teraz pytamy, kto powinien zagrać tego wielkiego polskiego poetę. Macie swoich faworytów?

 

Zobacz: Czy aktorzy z „M jak miłość" i „Klanu" będą mniej zarabiać? "Będę grać i za mniejszą gażę!". Kto tak mówi?

 

Jest szansa dla Klanu! Serial nie zniknie z anteny, jeśli zacznie na siebie zarabiać.

Powstał Komitet Obrony Klanu
East News

Jacek Kurski marzy zaś o serialu o Adamie Mickiewiczu!

Jacek Kurski na Gali Mistrzów Sportu

Gwiazdy "Klanu" mogą być spokojne!

Serial
East News

 

 

"Ojciec Mateusz" zniknie z TVP?
East News
Newsy
Kolejne rewolucje w TVP! "Ojciec Mateusz" również zniknie z anteny?!
Kolejne rewolucje w TVP! "Ojciec Mateusz" również zniknie z anteny?!

Serial "Ojciec Mateusz" zniknie z anteny TVP? Nowe władze Telewizji Publicznej nie są ponoć zainteresowane emisją kolejnych odcinków wielkiego hitu. Producent "Ojca Mateusza" w rozmowie z Super Expressem przyznał, że serial, który ogląda średnio 4,31 mln widzów, prawdopodobnie nie będzie kontynuowany. Okazuje się, że Krzysztof Grabowski wysłał w tej sprawie pismo do TVP, jednak do tej pory nie otrzymał odpowiedzi. Niestety, nic oficjalnego nie wiadomo w sprawie możliwości kontynuacji serialu "Ojciec Mateusz" w roku 2017. Nie są prowadzone żadne rozmowy. Na wysłane do TVP SA w tej sprawie pismo nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi i nie odbyło się też żadne spotkanie z władzami TVP - powiedział producent, Krzysztof Grabowski. Sprawę skomentowała również Tamara Arciuch, jedna z gwiazd serialu "Ojciec Mateusz": Na pewno decyzję o zakończeniu serialu najmocniej odczują widzowie, a jest ich blisko 5 mln. Cieszę się jednak, że wkrótce  rozpoczną się zdjęcia do kolejnego, może ostatniego sezonu. Ponownie spotkam się z jedną z najsympatyczniejszych ekip, z którą pracuję.   Wygląda więc na to, że dalsze losy "Ojca Mateusza", podobnie jak serialu "Klan" , są bardzo niepewne. Jarosław Kurski w jednym z ostatnich wywiadów przekonywał, że wciąż nie są podjęte ostateczne decyzje w sprawie seriali, które pojawiają się na antenie TVP. Nowy prezes przekonuje, że wszystko uzależnione jest od tego, czy telenowele zaczną przynosić zyski. To wyłącznie próba rozwiązania chorej, absurdalnej sytuacji. „Klan” i „M jak Miłość” mają wielomilionową widownię i przynoszą wielomilionowe straty. Dawne władze TVP rozdęły do niebotycznych rozmiarów kontrakty i koszty tych seriali. Jeśli jest duża widownia, powinny być zyski. A jest strata - mówił wówczas Jacek Kurski. Oglądacie serial z Arturem Żmijewskim? Myślicie, że "Ojciec...

Aktorzy o niższych zarobkach w serialach
Seriale
Czy aktorzy z „M jak miłość" i „Klanu" będą mniej zarabiać? "Będę grać i za mniejszą gażę!". Kto tak mówi?
Czy aktorzy z „M jak miłość" i „Klanu" będą mniej zarabiać? "Będę grać i za mniejszą gażę!". Kto tak mówi?

Czy aktorów z „Klanu"  i „M jak miłość" czekają obniżki pensji?  "Klan" spada z anteny TVP, "M jak miłość" na razie zostaje, ale aktorzy występujący w tych serialach już zastanawiają się, czy ich gaże zostaną obcięte. Prezes TVP Jacek Kurski tłumaczy bowiem, że seriale nie przynoszą telewizji zysków i zapowiedział zmiany w produkcji. Na razie TVP chce obniżyć koszty obu seriali. Wszyscy spodziewają się, że na pierwszy ogień pójdą aktorskie honoraria. Mniejsze zarobki aktorów w TVP? Czy aktorzy będą chcieli grać po obniżce zarobków? Paulina Holtz z Klanu w rozmowie z "Twoim Imperium" przyznała, że zarówno ona, jak i jej koledzy, o cięciach nic nie wiedzą i zostaną o nich poinformowani na końcu: Aktorzy będą ostatnimi, którzy dowiedzą się o obcięciu stawek. - mówi aktorka. Barbara Bursztynowicz, czyli słynna Elżunia z Klanu, która zaznaczyła już, że nie będzie miała po co żyć, jeśli zniknie z anteny, również mówi, że nic nie wie o warunkach finansowych: Nie mam pojęcia , jakie będą warunki finansowe - mówi w rozmowie z "Twoim Imperium". Wszystkich fanów "M jak Miłość" powinna pocieszyć wypowiedź serialowego Marka Mostowiaka. Kacper Kuszewski tłumaczy, że  w "M jak miłość", będzie grał ciągle, nawet za mniejszą stawkę: Nawet gdyby gaże miałaby być obcinane, producenci mogą na mnie liczyć. Jestem chętny, by nadal grać tę rolę - mówi aktor. Myślicie, że inni aktorzy też zgodzą się na gorsze warunki finansowe?   Zobacz także: Dziewictwo Bożenki, śmierć Ryśka, sucha herbata... Takich kultowych scen z "Klanu" będzie brakować   Paulina Holtz nie boi się mniejszych...

M jak Miłość odc.1205
MTL Maxfilm
Newsy
"M jak miłość" znika z anteny?! Jest decyzja w sprawie serialu!
Co dalej w sprawie Mostowiaków?

"M jak miłość" nie zniknie z ramówki TVP2! Według informacji Super Expressu jeden z najchętniej oglądanych polskich seriali będzie miał kontynuację. Fani telenoweli będą więc mogli dalej śledzić losy rodziny Mostowiaków. Niestety, według doniesień tabloidu, aktorzy występujący w hicie Telewizji Publicznej muszą liczyć się z mniejszymi zarobkami. Według nowej umowy zostaną zmniejszone koszty produkcji, a to oznacza, że aktorzy dostaną o ok. 20 procent mniejsze wynagrodzenie. Wygląda więc na to, że nowy prezes TVP zmienił zdanie w kwestii serialu. Ostatnio Jacek Kurski w swoim oświadczeniu stwierdził, że "M jak miłość" nie przynosi telewizji żadnych dochodów. Liczę, że negocjacje prowadzone z producentami zakończą się pozytywnie i seriale staną się opłacalne, zaczną na siebie zarabiać, dzięki czemu będą mogły pozostać na antenie. Dotychczasowy model stopniowo zastąpimy nowym, bardziej efektywnym dla TVP. Otwieramy się na kontakty z twórcami, aby pozyskać z rynku najlepsze projekty. Procesem produkcji i jego kosztami w większym stopniu niż dotąd zarządzać będzie TVP. Nie może być tak, żeby wielomilionowe produkcje przekładały się na wielomilionowe straty. Ciekawe więc, czy Jacek Kurski zmieni również zdanie w kwestii "Klanu" . Dyrektor TVP1 przyznał ostatnio, że serial będzie pojawiać się na antenie tylko do końca roku. Z tą decyzją nie zgadzają się fani telenoweli, którzy w sieci założyli Komitet Obrony Klanu.   Cieszycie się, że serial M jak miłość nie zniknie z TVP2?   Zobacz także: Barbara Bursztynowicz załamana informacjami o końcu "Klanu", obawia się o przyszłość, bo bez pracy... "Nie ma sensu żyć"   M jak miłość nie zniknie z anteny!   Serial będzie kontynuowany.  

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik