Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Wywiad z aktorkami serialu "Zawsze warto"
Seriale

Czy kobiety to naprawdę słaba płeć? Wieniawa, Zielińska i Rosati w szczerym wywiadzie! 

Julia Wieniawa, Kasia Zielińska, Weronika Rosati we wspólnym wywiadzie! Co aktorki "Zawsze warto" mówią o kobiecości?

Bycie kobietą daje moc! Tak uważają Weronika Rosati (36), Katarzyna Zielińska (40) i Julia Wieniawa (21), które z okazji Dnia Kobiet wypełniły nasz kwestionariusz. Aktorki wcielają się w główne bohaterki serialu „Zawsze warto” w Telewizji Polsat. Każda z granych przez nie kobiet jest inna, pochodzi z innego świata, środowiska. Los je połączył w wyniku tragicznego splotu wydarzeń. Ale dzięki wzajemnemu wsparciu udaje im się wyjść z wielu opresji.

"Zawsze warto": Ada ma dość szantażowania i boi się o syna! Mąż skrzywdzi Dorotę... Zobacz zwiastun!

Czy lubisz być kobietą? Co daje ci siłę?

Katarzyna Zielińska: Bycie kobietą to zaszczyt. Kobiety mają moc, którą dają im rodzina, dzieci, praca. To ich codzienna motywacja. Obserwuję jednak, że mało w siebie wierzą! Dopiero kiedy na swojej drodze spotkają właściwe osoby, uczą się z tej siły korzystać. Moja rada dla innych dziewczyn: otaczajcie się ludźmi, którzy umieją wykrzesać z każdej z was, że jesteście mądre, dzielne i dobre. Byście poczuły się ważne dla innych. Ja tak robię.

Julia Wieniawa: Lubię być kobietą. Siłę dają mi moja rodzina i praca, która na szczęście jest też moją pasją. Ale dopiero w momencie nagrywania „Zawsze warto” poczułam, że istnieje kobieca solidarność.  Wcześniej w to nie wierzyłam, uważałam, że to chwytliwe hasło. Może dlatego, że w show-biznesie od najmłodszych lat raczej spotykałam się z dziewczynami zawistnymi, zazdrosnymi, nastawionymi tylko na swój sukces. Na planie tego serialu odkryłam, że kobiety potrafią się wspierać, szczerze komplementować. Z Kasią i Weroniką dajemy sobie dużo dobrej energii.

Weronika Rosati: Uwielbiam być kobietą i mam do tego bardzo tradycyjne podejście. Siłę dają mi inne kobiety – moja córka, mama, przyjaciółki, dziewczyny, z którymi pracuję, i moje idolki. Ale żałuję, że jako kobieta nie mam tylu praw i możliwości, ile mają mężczyźni.

Co lubisz w bohaterce, którą grasz w „Zawsze warto”? W czym jesteś do niej podobna, a czym się różnicie?

Katarzyna: Lubię w niej siłę, jaką ma, a której na początku nie była świadoma. Wspaniale dba o dzieci, rodzinę. Myślę, że w tym właśnie jesteśmy podobne, że na pierwszym miejscu stawiamy rodzinę. Pod innymi względami bardzo się różnimy. Jestem większą buntowniczką, bardziej emocjonalną osobą, nie umiem dusić emocji w sobie. Dlatego daleko mi do introwertyczki takiej jak Dorota. I cóż, może jestem bardziej otwarta na modę niż ona (śmiech).

Julia: Lubię w Adzie spontaniczność. Mimo że ona jest dorosła i ma dziecko, w głębi duszy jest dzieciakiem. Podobne jesteśmy w tym, że też zanim pomyślę, to już powiem albo zrobię (śmiech). Może ona jest tylko mniej w tym rozważna i przez to wpada w tarapaty. Nauczyła mnie, by nie oceniać ludzi po pozorach, bo Ada często jest niesprawiedliwie oceniana. Tak łatwo nam przychodzi krytykowanie innych, nie znając ich, tak łatwo można kogoś tym skrzywdzić.

Weronika: Dostałam rolę Marty w ważnym momencie mojego życia, kiedy wywróciło się do góry nogami. Rozumiem ją. Doznała wielkiego rozczarowania i miała bolesne przeżycia, z którymi potrafię się utożsamić. Lubię bardzo jej siłę i solidarność z innymi kobietami oraz walkę o kobiety. W tym jesteśmy podobne. Natomiast w przeciwieństwie do Marty jestem bardziej emocjonalna. Wyrażam swoje uczucia i mówię, co myślę. Marta jest bardziej wyważona i skryta.

Jakie relacje łączą bohaterki serialu i co z tego przeniosłabyś do swojego życia? A może już przeniosłaś?

Katarzyna: Myślę, że im więcej kobiecej solidarności, tym lepiej. Powinnyśmy się wspierać, wyciągać do siebie rękę, rozumieć  nawzajem. W moich mediach społecznościowych zachęcam wszystkie kobiety, aby nie rywalizowały ze sobą, nie oceniały się – tak jak nasze bohaterki. One są z różnych środowisk, mają różny stan posiadania, a odnalazły wzajemne porozumienie.

Julia: Podoba mi się w nich, że nawzajem się od siebie czegoś uczą. Marta i Dorota uczą Adę, jak być dorosłą i brać odpowiedzialność za swoje życie. A Ada uczy je luzu i tego, żeby czasem odpuścić i czerpać radość z życia. Fajne jest to, że często się spotykają, rozmawiają na żywo, a nie wirtualnie. Teraz każdy wie z Instagrama, co się u kogoś dzieje, a to przecież jest tylko kilka minut z czyjegoś życia.

Weronika: Na szczęście ja mam wspaniałe przyjaciółki, które są ze mną od lat. Ostatnio miałam ogromne szczęście do kobiet, bo spotkałam wspaniałe osoby na mojej drodze życiowej.

Która z kobiet obecnych w twoim życiu jest dla ciebie ważna i dlaczego? Powiedz: co w niej podziwiasz?

Katarzyna: To moja mama! Zrezygnowała z pracy, swoich marzeń, ambicji, pasji, by poświęcić się dla mnie i mojej siostry. Wychować nas, dać nam ciepło, czas. To nie były luksusowe czasy, żeby wynająć nianię, by moja mama mogła się realizować. Nigdy nie narzekała i nie żałowała. Teraz, gdy sama jestem matką, żoną i aktywną zawodowo kobietą, wiem, ile to musiało ją kosztować.

Julia: Zawsze mówię, że jest to moja mama, chyba jak dla większości kobiet. Jest wzorem dla mnie od najmłodszych lat. Moja mama ma trójkę dzieci, radzi sobie z nami wszystkimi, jest aktywna zawodowo i pamięta w tym wszystkim o sobie.

Weronika: Najważniejsze kobiety w moim życiu to mama i córka. Dużą inspiracją jest dla mnie Elizabeth Taylor. Ale spotkałam na mojej drodze wiele ważnych kobiet, które zmieniły moje życie.

Czy czasem czujesz się jak „słaba płeć”?

Katarzyna: Czasem tak, szczególnie jeśli chodzi o wynagrodzenie za pracę. Na szczęście mam wokół siebie fantastyczne aktorki, które walczą o to, abyśmy były traktowane równo. Ale nawet mój mąż, który bardzo wspiera nas, kobiety, uświadamia mi, że trzeba o tym mówić. Jeśli zajmujemy w pracy podobne stanowiska jak mężczyźni, to powinnyśmy tyle samo zarabiać.

Julia: Nie… Kobiety nie są słabą płcią, są płcią wrażliwą. A tę wrażliwość mężczyźni powinni pielęgnować i szanować. Poza tym jesteśmy o wiele silniejsze niż mężczyźni. Musimy o wiele więcej znosić, a społeczeństwo wymaga od nas perfekcyjnego wyglądu, zachowania, dbania o wszystkich. Inaczej będziemy źle postrzegane. To okropne, a od facetów czego się wymaga? Zarabiania? Gdyby oni musieli uważać na tyle rzeczy i myśleć o tylu sprawach jednocześnie, to chybaby wyginęli (śmiech).

Weronika: Czuję się tak, gdy wiem chociażby, że kobiety w tych samych zawodach, na tych samych stanowiskach, zarabiają nawet dwa lub trzy razy mniej od mężczyzn. Wiem to ze swojego doświadczenia. To nieuczciwe.

O co kobiety powinny walczyć?

Katarzyna: O podobne płace i stanowiska – w każdej dziedzinie. Szkoda, że musimy ciągle udowadniać, że jesteśmy tyle samo warte, co mężczyźni.

Julia: Powinny walczyć o miłość, powinny wchodzić w związki nie z rozumu, tylko z serca. Bo potem źle się to kończy.

Weronika: Powinny walczyć o siebie nawzajem. Powinny walczyć z wszelką niesprawiedliwością wobec kobiet. Powinny walczyć oczywiście z przemocą domową, mobbingiem, przemocą seksualną, ageizmem i wszystkim, co w jakimkolwiek stopniu krzywdzi kobiety.

Rozmawiała Joanna Rutkowska-Kalińska.

Zawsze warto - będzie drugi sezon

Co w drugim sezonie

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Weronika Rosati na planie Zawsze warto
mat. prasowe
Newsy
Wardecki zaatakuje Martę i oskarży ją o wypadek Antka! Dramatyczne chwile w "Zawsze warto"!
Już dziś wieczorem, 4 marca Polsat wyemituje pierwszy odcinek nowego sezonu "Zawsze warto"!

Już dziś wieczorem, 4 marca Polsat wyemituje pierwszy odcinek nowego sezonu "Zawsze warto"! Co wydarzy się w serialu? Okazuje się, że w pierwszym odcinku produkcji z udziałem Weroniki Rosati, Julii Wieniawy i Katarzyny Zielińskiej nie zabraknie wielkich emocji. Naprawdę trudne chwile czekają serialową Martę, która weźmie udział w sprawie dotyczącej wypadku Antka. Wardecki, który wjechał samochodem w swojego wnuka stwierdzi, że winę za wypadek ponosi również Marta!  Jeżeli ja jestem winien, to Ty również! Bo to Ty zajmowałaś się Antkiem. Interesowała Cię jakaś dz**ka, a dziecko było samopas! –zarzuci Marcie i doda: - Wiesz, ja czasami myślę, że może dobrze, że nie jesteś matką, bo ty się do tego w ogóle nie nadajesz! Zobaczcie szokujący fragment premierowej odsłony "Zawsze warto"! Przypominamy, że serial rusza dziś o godzinie 21:10 w Polsacie! 4 marca rusza drugi sezon "Zawsze warto" Zobacz także:  Będzie druga seria "Zawsze warto". Jak uważnie oglądałaś pierwszą? QUIZ!

Julia Wieniawa na planie serialu Zawsze warto
mat. prasowe
Newsy
Ada odzyska syna? Zobaczcie gorący zwiastun "Zawsze warto"!
Już w najbliższą środę 4 marca Polsat wyemituje premierowy odcinek drugiego sezonu "Zawsze warto"!

Już w najbliższą środę 4 marca o godzinie 21:10 Polsat wyemituje premierowy odcinek drugiego sezonu "Zawsze warto"! Co wydarzy się w życiu Ady (Julia Wieniawa), Doroty (Katarzyna Zielińska) i Marty (Weronika Rosati)? W nowym sezonie hitu Polsatu nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji i wzruszających historii. Dorota awansuje i będzie  zarządzać zespołem programistów. Jerzy (Karol Dziuba) oznajmi Marcie, że dla niej rozstanie się ze swoją żoną. Z kolei Ada przygotowuje się do rozprawy w sądzie, gdzie będzie walczyć o odzyskanie praw do opieki nad synem... Niespodziewanie w życiu Ady pojawi się Kamil (Jakub Wesołowski)!  Zobaczcie, co wydarzy się w nowym sezonie "Zawsze warto"! W pierwszym odcinku będzie się działo! Zobacz także:  Za kilka dni drugi sezon "Zawsze warto"! Jak dużo pamiętasz z pierwszego? Nowy QUIZ! "Zawsze warto" rusza już 4 marca.

Weronika Marczuk-Pazura
Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photo-shop.pl
Newsy
Weronika Marczuk-Pazura: "Jestem tylko i aż kobietą"
„Żyję tym, co dzieje się tu i teraz, a nie przeszłością. Niczego nie żałuję.”, mówi Weronika Marczuk-Pazura.

– Weroniko, powiedz uczciwie, czytałaś wywiad z Cezarym i Edytą w jednym z poprzednich numerów VIVY!? Weronika Marczuk-Pazura: Tak. – Jak się poczułaś, gdy przeczytałaś, że będą mieli dziecko i że będzie ślub? Weronika Marczuk-Pazura: Nie było wielkich emocji. Od naszego rozstania minęło sporo czasu. Każde z nas rozpoczęło nowe życie z nowym partnerem. Życzę Czarkowi jak najlepiej i cieszę się, że dobrze mu się układa. – Mówisz to szczerze czy tylko dlatego że tak wypada? Weronika Marczuk-Pazura: Absolutnie szczerze. Co by mi dało, że mój były mąż nie byłby szczęśliwy? Biorąc pod uwagę nasze zgodne rozstanie, to chyba naturalna reakcja. – To brzmi niewiarygodnie. Ludzie po rozstaniu rzadko kiedy życzą sobie dobrze. Weronika Marczuk-Pazura: To stereotyp. Coraz więcej ludzi ma do tego dojrzałe podejście. Ja nie chowam w sobie złych emocji. Pielęgnuję natomiast dobre. Dbam o czystość wewnętrzną. Chcę być dobrym człowiekiem. Już dawno temu zrozumiałam, że dobro przyciąga dobro, a każdy zły uczynek obraca się przeciwko nam. Przywykłam do prostolinijności. Nie lubię niedomówień, niedopowiedzeń, kluczenia, manipulacji. Nie zamierzam szukać prawdy ukrytej między wierszami i ty też, proszę, nie szukaj jej w moich wypowiedziach. Dostatecznie długo rozmawialiśmy z Czarkiem, żeby wszystko między sobą uzgodnić i załatwić. – Kobiety Cię uwielbiają. Myślę, że nie tylko jako piękną i mądrą kobietę, ale może także dlatego, że lubią ujmować się za kimś porzuconym, skrzywdzonym? Weronika Marczuk-Pazura: Spotykam się z sympatią i życzliwością, ale nie odczułam tego, o czym mówisz – jakichś oznak kobiecej solidarności czy wręcz współczucia. Nie jestem ani porzucona, ani skrzywdzona. Już w pierwszym wywiadzie...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner