Mężczyzna przytula kobietę w zatłoczonym miejscu
Flickr/Aaron Guy Leroux/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Styl życia

Czy związek na odległość jest możliwy?

Związek na odległość jest trudniejszy od innych związków partnerskich. Miłość na odległość jest możliwa, ale wymaga wielu poświęceń i cierpliwości. Jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać, aby związek na odległość był zgodny i miał sens.

Związek na odległość jest trudniejszy od innych związków partnerskich. Miłość na odległość jest możliwa, ale wymaga wielu poświęceń i cierpliwości. Jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać, aby związek na odległość był zgodny i miał sens.

Jak przetrwać w związku na odległość?

1. Kontakt – najważniejszy w związku na odległość jest kontakt. Warto porozumiewać się ze swoim partnerem codziennie, nie tylko rozmawiając przez telefon czy pisząc SMSy. Pomocne mogą być kontakty poprzez kamerkę internetową, która pozwala widzieć się nawzajem podczas rozmów.

 

2. Regularność rozmów – bywa tak, że nie ma czasu na długie rozmowy przez telefon. Ważniejsza jest jednak ich regularność, dlatego trzeba dbać o to, aby kontaktować się ze swoim ukochanym przynajmniej raz dziennie.

 

3. Listy miłosne – na papier można przelać wiele miłosnych słów i odczuć, które ciężko jest wyjawić przez telefon czy komunikator internetowy. Listy miłosne będą pamiątką na całe życie, a co więcej są doskonałą formą składania życzeń urodzinowych czy imieninowych.

 

4. Pozytywne myśli – związek na odległość przynosi ze sobą wiele pozytywów, takich jak: więcej czasu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, czy większa zażyłość pomiędzy partnerami żyjącymi na odległość. Partnerzy mający ograniczony kontakt starają się wykorzystać czas na rozmowy, najlepiej jak tylko potrafią.

 

5. Wspólne zajęcia – razem ze swoim ukochanym można znaleźć wspólne zajęcie i dzielić się wrażeniami. Obejrzeć ten sam film, przeczytać tę samą książkę, a potem podzielić się swoimi opiniami.

 

6. Zaufanie – nie kontroluj swojego partnera, gdyż każdy ma prawo do wolności. Jeśli zdecydowaliście się budować wspólne relacje powinnaś ufać partnerowi. Kiedy jesteś bardzo ciekawa, jak spędził dzień, czy gdzie teraz jest to go wprost o to spytaj, ale nie weryfikuj jego wersji. Ciągłe zainteresowanie partnera twoją osobą świadczy o tym, że zależy ma na związku. Dlatego trzeba panować nad zazdrością, a jeśli będzie inaczej może to doprowadzić do rozpadu związku.

 

7. Odwiedzanie – związek partnerski nie może opierać się cały czas na telefonach i rozmowach przez internet. Ludzie potrzebują wzajemnego kontaktu, a każdy potrzebuje się przytulić i poczuć bliskość drugiej osoby.

 

8. Pielęgnowanie uczucia – w czasie rozłąki trzeba pielęgnować uczucie. Jest to trudne zadanie, ale nie niemożliwe. Nie ma sensu kontrolować partnera. Wystarczy spytać jak spędził dzień i uwierzyć mu na słowo. Rozmawiać z nim na temat przyszłości i planować wspólne wakacje czy zamieszkanie razem.

 

9. Dążenie do zmniejszenia odległości – nie trzeba od razu zamieszkać w jednym mieszkaniu, ale stopniowo zbliżać się do siebie. W sprawach miłosnych wszystko należy załatwiać powoli. 

Kobieta siedzi samotnie na molo i tęskni za swoim chłopakiem.
©ProstoSvet/stock.adobe.com
Styl życia
Jak wzmocnić związek na odległość?
Często mówi się, że związek na odległość może przetrwać tylko prawdziwa miłość. Warto jednak mieć świadomość, że podczas, gdy nikt do końca nie wie, co kryje się za tym określeniem, istnieją praktyczne sposoby odnośnie tego jak utrzymać taki związek.

Często mówi się, że związek na odległość może przetrwać tylko prawdziwa miłość. Warto jednak mieć świadomość, że podczas, gdy nikt do końca nie wie, co kryje się za tym określeniem, istnieją praktyczne sposoby odnośnie tego jak utrzymać taki związek.   Dlaczego związek na odległość może wywołać kryzys w związku?   Związek na odległość jest nie lada wyzwaniem nawet dla osób, które uważają, że odnalazły swoją prawdziwą miłość. Ograniczone możliwości kontaktu często sprawiają, że partnerzy dają się ponieść wyobraźni. Czasami prowadzi to do wybuchów zazdrości i podejrzeń, które mogą zniszczyć relację. Bywa też zupełnie przeciwnie – zaczyna się tak bardzo idealizować ukochaną osobę, że gdy wreszcie nadchodzi czas spotkania, można przeżyć silne rozczarowanie .   Sporą przeszkodą jest też fakt, że każda za stron uczy się samodzielnie sobie radzić i realizować swoje potrzeby. Z czasem może okazać się, że coraz mniej siebie nawzajem potrzebują, a współzależność była tym, co trzymało związek razem.   Miłość i zaufanie w związku podstawą udanego związku na odległość   Podstawą udanego związku na odległość jest miłość i zaufanie w związku . Brzmi to jak truizm, nie jest jednak wcale takie łatwe. Decydując się na dłuższe rozstanie, warto najpierw zastanowić się co zrobimy, jeżeli partner zacznie się rzadziej kontaktować lub zapomni zadzwonić, żeby powiedzieć dobranoc. Czy będziemy wówczas potrafili podejść do tej sytuacji z otwartością i empatią, czy może wypuścimy własne demony zazdrości?   Praktyczne sposoby jak utrzymać związek na odległość   Jeszcze przed rozpoczęciem związku na odległość warto jasno przedyskutować wiele kwestii. Należą do nich między innymi:...

para siedząca na ławce
Pixabay/Takmeomeo/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Zdrada emocjonalna początkiem końca związku
Zdrada emocjonalna to szczególny rodzaj silnej relacji jednego z partnerów z osobą spoza związku. Najczęściej jest to dobry kolega z pracy lub ktoś z kręgu znajomych, z którym utrzymuje się ciągły kontakt. Długie, wieczorne rozmowy przez telefon, SMS-y czy spotkania to pierwszy symptom tego, że zaczyna dziać się coś złego w twoim związku.

Zdrada emocjonalna to szczególny rodzaj silnej relacji jednego z partnerów z osobą spoza związku. Najczęściej jest to dobry kolega z pracy lub ktoś z kręgu znajomych, z którym utrzymuje się ciągły kontakt. Długie, wieczorne rozmowy przez telefon, SMS-y czy spotkania to pierwszy symptom tego, że zaczyna dziać się coś złego w twoim związku.    Masz lepszy kontakt z przyjacielem niż z własnym partnerem i częściej jemu powierzasz swoje sekrety. Na pytania zaniepokojonych koleżanek odpowiadasz: to tylko kolega. Gdy tylko zostajesz sama, od razu wykonujesz „telefon do przyjaciela” i wymieniasz się z nim SMS-ami przez całą noc. Uważaj – pomimo tego, że starasz być fair wobec partnera – nieświadomie go zdradzasz. Nie bezpośrednio, a psychicznie. Zdrada emocjonalna to… też zdrada.   Zdrada emocjonalna odbywa się tylko i wyłącznie na poziomie emocji, myśli i odczuć. Jest też dużą pokusą do działania. Kierując się zasadą, że przyjaciel zawsze mnie wysłucha, troszczy się o moje sprawy – będzie powodować myśli w twojej głowie: po co mi związek? W dodatku możesz zacząć porównywać go do wiecznie zabieganego partnera, który całe wieczory spędza przed telewizorem, kompletnie nie zwracając uwagi na ciebie. Objawy zdrady emocjonalnej Jeżeli znajomi zauważają, że spędzasz z przyjacielem wiele czasu, a wasza relacja jest rzeczywiście bardzo intensywna i jesteś tego świadoma, zacznij zastanawiać się, czy ta znajomość nie idzie w złym kierunku. Silne powiązanie emocjonalne z osobą spoza związku z czasem przyniesie za sobą myśli, czy ten związek, w którym jesteś, ma rację bytu!   Kolejnym dowodem na to, że możesz emocjonalne zdradzać swojego partnera są powtarzające się myśli, że jesteście ze swoim przyjacielem dobrze dobranymi ludźmi pod względem...

mężczyzna z kobietą
©tatyana_k/Fotolia
Styl życia
Związek na odległość. Czy wirtualna miłość ma szanse na przetrwanie?
Miłość na odległość wydaje się czymś bardzo trudnym, a może nawet wręcz niemożliwym. Czasami zmuszają nas do zwiększenia dystansu okoliczności zewnętrzne – studia, zmiana pracy, delegacja, a czasami związek rozpoczyna się już z założeniem, że przez jakiś czas pozostanie kontakt wirtualny.

Miłość na odległość wydaje się czymś bardzo trudnym, a może nawet wręcz niemożliwym. Czasami zmuszają nas do zwiększenia dystansu okoliczności zewnętrzne – studia, zmiana pracy, delegacja, a czasami związek rozpoczyna się już z założeniem, że przez jakiś czas pozostanie kontakt wirtualny. Jak przetrwać? 1. Miejcie ze sobą stały kontakt – w dzisiejszych czasach nie jest to trudne, nawet jeśli jesteście na różnych krańcach świata. Jeśli macie smartfony, a w nich dostęp do internetu, możecie wysyłać do siebie wiadomości, używając takich popularnych programów jak WhatsApp, Viber czy Messenger. Oprócz rozmów telefonicznych możecie także prowadzić wideorozmowy, które można prowadzić m.in. przez Skype . Jeśli wasz internet w telefonie jest na tyle dobry, by utrzymać dobrą jakość rozmowy z kamerą, możecie sobie towarzyszyć niemal w każdej sytuacji – możecie wspólnie wybrać się na zakupy czy spacer do parku.   2. Róbcie sobie niespodzianki – myślicie, że to niemożliwe na odległość? Jedno z was może na przykład odwiedzić bez zapowiedzi drugą osobę – trzeba się jednak wcześniej upewnić, że nie trafi się na nieodpowiedni moment, np. najgorętszy okres w pracy. Możecie wysłać drobny upominek, pocztówkę, wysłać czułego lub pikantnego smsa, a do wieczornej rozmowy z kamerką zrobić pełny makijaż.   3. Wykorzystujcie czas razem – jeśli nie możecie rozmawiać codziennie, starajcie się, żeby te rozmowy, na jakie jesteście w stanie sobie pozwolić, miały jak najwyższą jakość. Zadbajcie o to, by nikt wam nie przeszkadzał i cieszcie się tą chwilą .   4. Nie ukrywajcie rzeczy, o których druga osoba wiedziałaby, gdyby nie odległość – każdy związek rządzi się tymi samymi prawami. Jeśli zdarzyło się coś, czego druga osoba by nie pochwaliła, oczywiście można udać, że nic się nie stało, ale...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak