rumianek
©coulanges/Fotolia

Rozjaśnianie włosów rumiankiem krok po kroku

rumianek
©coulanges/Fotolia

Płukanie włosów przy użyciu rumianku to domowy, zdrowy i sprawdzony sposób na uzyskanie jaśniejszego odcienia. Aby rozjaśnić włosy rumiankiem, należy płukać nim włosy po każdym umyciu.

Czy rumianek rozjaśnia włosy?

Rumianek używany jest do delikatnego rozjaśniania włosów. Aby rozjaśnić włosy rumiankiem, trzeba przygotować napar z rumianku – zalać cztery łyżki ususzonych kwiatów rumianku litrem wrzątku i ostudzić (zamiast suszonych kwiatów rumianku można dodać herbatkę ekspresową – wtedy nie trzeba odcedzać). Ostudzony roztwór odcedzić, a następnie polać naparem rumiankowym świeżo umyte i jeszcze wilgotne włosy, a potem zawinąć włosy w ręcznik i odczekać 20 minut. Płukanki rumiankowe na rozjaśnienie włosów trzeba stosować przy każdym myciu włosów aż do pożądanego efektu. Rozjaśnianie da efekt wyłącznie na jasnych włosach – na ciemnych nie będzie zbyt widoczny.

 

Rumianek nie tworzy na włosach żółtych tonów, odżywia włosy i nadaje im blask oraz dużą objętość. Trzeba pamiętać o tym, że rumianek może wysuszyć włosy – aby temu zapobiec, należy stosować nawilżającą maskę albo odżywkę.


Więcej na temat pielęgnacja włosów zioła
Przeładuj

Co zrobić, by przebić się na Youtubie? Radzi Danny Ferreri!

zobacz 01:05