Kobieta z ręcznikiem na głowie
©Piotr Marcinski/Fotolia

Maseczka z żółtka odżywia i regeneruje skórę twarzy

Kobieta z ręcznikiem na głowie
©Piotr Marcinski/Fotolia

Do najbardziej skutecznych domowych maseczek nawilżających należy maseczka z żółtka. Żółtko jak kurzych zawiera aminokwasy, kwasy tłuszczowe, witaminy A, E, D oraz witaminy z grupy B, które mają korzystny wpływ na zdrowie i wygląd skóry. Maseczka z żółtka polecana jest szczególnie osobom o cerze suchej i normalnej.

Działanie maseczki z żółtek na skórę

Dzięki zawartości aminokwasów, będących podstawowym budulcem tkanek ludzkiego organizmu, żółtko kurzych jaj doskonale regeneruje skórę, nawet jeśli jest ona podrażniona i przesuszona. Nienasycone kwasy tłuszczowe odżywiają skórę i leczą dolegliwości skórne, takie jak trądzik czy egzema. Również znajdujące się w żółtku witaminy A, E, D oraz witaminy z grupy B, a także fosfor i potas intensywnie odżywiają skórę.

Jak przygotować i stosować maseczkę z żółtka na twarz?

Do przygotowania maseczki z żółtka wystarczy jedno kurze jajo. Należy oddzielić żółtko od białka i lekko je roztrzepać. Takim żółtkiem należy posmarować twarz i po 20 minutach umyć ją letnią wodą.

Intensywnie nawilżająca maseczka do twarzy na bazie żółtka

Żeby maseczka miała jeszcze silniejsze właściwości nawilżające, do żółtka można dodać łyżkę oliwy z oliwek, oleju kokosowego lub olejku z pestek dyni, łyżeczkę miodu i pół łyżeczki soku z cytryny. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, a następnie nałożyć na twarz i po 20 minutach zmyć.

Oczyszczająca i nawilżająca maseczka do twarzy na bazie żółtka

Żeby zrobić maseczkę, która oprócz tego, że nawilży skórę, oczyści ją też z martwego naskórka, 1 żółtko należy zblendować z 2 plastrami świeżego ananasa. Maseczkę należy nałożyć grubą warstwą na twarz i zmyć letnią wodą po 20 minutach. Taka maseczka, dzięki temu, że ananas zawiera enzym zwany bromeliną, działa jak peeling enzymatyczny: rozpuszcza martwy naskórek i zmiękcza skórę. Po takim zabiegu cera stanie się świeża, matowa i gładka.

 

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania maseczki z żółtka jest uczulenie na jaja kurze.

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43