mężczyzna przed komputerem
Flickr/Shane Adams/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Pasja czy zbieranie punktów – sposoby zarabiania przez internet

Są dwa podstawowe sposoby zarabiania przez internet: stworzenie własnej marki i budowanie jej popularności albo systematyczne dokładanie cegiełek do popularności cudzych produktów. Pierwszy sposób jest idealny dla ludzi, którzy mają jakąś pasję i lubią dzielić się nią z innymi. Drugi – dla osób o osobowości zbieracza, którzy spędzają dużo czasu w internecie.

Są dwa podstawowe sposoby zarabiania przez internet: stworzenie własnej marki i budowanie jej popularności albo systematyczne dokładanie cegiełek do popularności cudzych produktów. Pierwszy sposób jest idealny dla ludzi, którzy mają jakąś pasję i lubią dzielić się nią z innymi. Drugi – dla osób o osobowości zbieracza, którzy spędzają dużo czasu w internecie.

Jak zarabiać na prowadzeniu bloga

Do wyobraźni każdego, kto chciałby zarabiać przez internet, z pewnością najbardziej przemawiają przykłady osób, które zarabiają na swojej pasji. Gotowanie, moda, popkultura, wyrazisty światopogląd, nowe technologie – jeśli któryś z tych tematów jest ci bliski, na pewno potrafisz wymienić przynajmniej kilka nicków osób, które piszą o tym lub robią na ten temat filmiki i zamieszczają je w internecie. Jeśli natomiast nie znalazłeś jeszcze bloga, który byłby wart dodania do ulubionych, tym lepiej dla ciebie, istnieje nisza, w której możesz zacząć prowadzić własną działalność blogerską.

 

Prowadzenie bloga pozwala zarabiać przede wszystkim na reklamach i wpisach sponsorowanych. Reklamy zamieszczane są na stronie jako bloczki do kliknięcia. To, ile zarobisz na reklamach, np. w ramach Google AdSense, zależy od wielu czynników, m.in. od:

  • rodzaju reklamy (reklamy mogą być opłacane za kliknięcie lub wyświetlenie),
  • miejsca reklamy na stronie (czy znajduje się w widocznym miejscu, jaki ma ma rozmiar),
  • ceny danej reklamy,
  • tematyki bloga.

Przede wszystkim jednak znaczenie ma liczba kliknięć i wyświetleń danej reklamy przez użytkowników. Orientacyjnie można przyjąć, że za 1000 wyświetleń reklamy na blogu o tematyce „rozrywka” można zarobić ok. 4 zł, a na blogu dotyczącym finansów od 8 do 50 zł.

 

Kwotą, jaką można zarobić na filmach zamieszczanych na YouTube, zależy m.in. od tematyki kanału oraz kraju, z którego pochodzą widzowie. Szacuje się, że w Polsce można zarobić średnio 150 zł za 100 000 wyświetleń filmiku.

 

Blogerzy, którzy zdążyli już wyrobić sobie własną markę, dostają produkty do przetestowania, zaprezentowania i opisania na blogu. Rodzaj przedmiotów zależy od tematyki bloga. Jeśli blog dotyczy mody i urody, blogerka może dostać od producenta kosmetyki, perfumy albo torebkę z nowej kolekcji. Cena za post sponsorowany na blogu jednej z najpopularniejszych polskich blogerek modowych to 8 000 zł.

Jak zarabiać na graniu w gry komputerowe

Innym sposobem zarabiania na swojej pasji jest... granie w gry komputerowe. Można oczywiście prowadzić bloga albo kanał tematyczny na YouTube. To jednak nie wszystko.

 

Niektórzy gracze uczestniczą w pojedynkach za prawdziwe pieniądze. Na najpopularniejszym portalu turniejowym, WorldGaming, można stoczyć pojedynek m.in. w grach takich, jak: FIFA, NHL, Mortal Kombat X oraz Starcraft II. Sam wybierasz, za ile chcesz grać, minimalna stawka to 1$, maksymalna – 1000$.

 

Dużą popularnością cieszą się także transmisje z gier – internauci z całego świata mogą śledzić, jak zaliczasz kolejne poziomy w swojej ulubionej grze. Podstawowym sposobem zarabiania na transmisji są wyświetlenia reklam. 1000 wyświetleń transmisji na portalu streamingowym Twitch.tv to ok. 3,5$ (14 zł).

 

Innym sposobem zarabiania na grach jest tzw. goldfarming – zdobywanie wirtualnej waluty lub przedmiotów z gier i sprzedawanie ich innym za realne pieniądze. Najpopularniejsze na polskich serwisach aukcyjnych są przedmioty z Tibii, World of Warcraft i Diablo II. Zarobek zależy w tym przypadku od ceny, jaką dany przedmiot uzyskuje na aukcji. Przykładowo 1000 sztuk złota z gry World of Warcraft kosztuje 1 zł. Uwaga! Sprzedaż wirtualnych przedmiotów jest opodatkowana. Osoba, która chce sprzedawać przedmioty za realne pieniądze, musi założyć działalność gospodarczą i odprowadzać podatek od przychodów ze sprzedaży. Osoby, które nie chcą zakładać własnej firmy, mogą skorzystać z pomocy pośredników, którzy będą sprzedawali wypracowane przez nich przedmioty.

Jak zarabiać na aktywności w internecie?

Umówmy się jednak, że nie każdy może zarabiać na prowadzeniu bloga czy grach komputerowych. Są to bardzo absorbujące zajęcia, wymagające pewnej medialnej charyzmy, a także ciągłego poszerzania wiedzy i umiejętności. Na szczęście istnieją też inne sposoby zarabiania przez internet, dostępne dla każdego przeciętnego użytkownika sieci.

 

Do najpopularniejszych należą: klikanie w płatne linki, pisanie postów na forach, wypełnianie ankiet w zamian za punkty, które następnie przeliczane są na pieniądze, oraz czytanie maili reklamowych. Jeszcze innym sposobem jest zbieranie punktów za zakupy online dokonywane za pośrednictwem określonych serwisów. Każdą z tych czynności można wykonywać przy okazji innych aktywności w sieci. Wystarczy tylko zarejestrować się na odpowiednim portalu i postępować zgodnie z instrukcjami.

 

Za przeczytanie jednego maila dostaniemy kilka groszy, za kliknięcie w link i otwarcie strony internetowej na jakiś czas – około jednego grosza, pisanie komentarzy na forach to 20 groszy lub więcej, w zależności od długości i jakości komentarza. Nie są to duże sumy, ale kluczem do zarabiania w ten sposób jest systematyczność.  

Klawiatura komputerowa i słuchawki
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Cztery sposoby na pracę w domu
Jak zarabiać w domu? Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, swobodnie poruszasz się po internecie, znasz dobrze język obcy lub np. uwielbiasz gotować możesz w prosty i przyjemny sposób zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.

Jak zarabiać w domu? Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, swobodnie poruszasz się po internecie, znasz dobrze język obcy lub np. uwielbiasz gotować możesz w prosty i przyjemny sposób zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu. Jak zarabiać w domu – granie w gry komputerowe źródłem dochodu Granie w gry komputerowe oprócz przyjemności może być również źródłem dochodu. Istnieje wiele stron ( http://www.zapunktuj.pl/ lub http://www.prizee.com/ ), na których można grać w gry on-line zbierając dzięki temu punkty, które później można wymieniać na nagrody rzeczowe , takie jak sprzęt komputerowy czy różnego rodzaju gadżety. Często wymagana jest znajomość języka angielskiego, ponieważ są to głównie portale zagraniczne. Taki sposób zarabiania pieniędzy bez wychodzenia z domu jest profitem dla osób, które spędzają dużo czasu przez monitorem.   Innym sposobem na zarobienie pieniędzy przez gracza komputerowego mogą być pojedynki, w których gra się o realne pieniądze, w zależności od wybranej przez siebie stawki. Dla przykładu, w popularnym serwisie WorldGaming, kwoty, o które grają zawodnicy wahają się od 1 do 1000 dolarów. Jak zarabiać w domu – artykuły sponsorowane, AdSense Blogi obecnie cieszą się duża popularnością, dlatego może być problem z pomysłem na nowatorski temat, jednak, gdy blog jest prowadzony w ciekawy sposób i przyciąga czytelników, wówczas istnieje szansa, że będzie on dobrym źródłem dochodu. Pieniądze najczęściej są pozyskiwane z reklam oraz pisania artykułów sponsorowanych lub lokowania produktu. Tutaj jest wymagana podstawowa znajomość edytorów tekstu, obsługi internetu oraz bardzo przydaje się wiedza z zakresu marketingu internetowego .   Aby rozpocząć prowadzenie bloga najlepiej założyć go na darmowym serwisie (np. blogspot, lub wordpress) i systematycznie rozwijać. Jeśli uda się zdobyć...

mężczyzna pracuje na laptopie
Pixabay/Kaboompics_com/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Sztuka zarabiana na blogu – odkryj tajemnice terminologii internetowej
Jak zarabiać na blogu, czyli pay per click, cost per mille, subskrypcja i listy mailingowe sposobem na szybką gotówkę.

Jak zarabiać na blogu, czyli pay per click, cost per mille, subskrypcja i listy mailingowe sposobem na szybką gotówkę.   Jeszcze kilka lat temu blog był odpowiednikiem cyfrowego pamiętnika, do którego dostęp mieli internauci. Obecnie jego rola uległa zmianie, stał się popularnym źródłem dochodu i wciąż zdobywa nowych entuzjastów. Autorzy prowadzą blogi wyspecjalizowane. Blogerzy kształcą się w wybranej dziedzinie nawet przez kilka miesięcy, aby stworzyć rzetelną i wiarygodną stronę o profilu opiniotwórczym. Pay per click i cost per mille, czyli zarabianie z reklam Czynnikami determinującymi zarobki z reklam są zwykle: liczba odsłon danej strony internetowej i branża , jakiej strona dotyczy.   Pay per click (PPC) ‒ jest to jedna z form zarabiania pieniędzy z reklam. Wymaga dużej liczby odsłon. Właściciel bloga otrzymuje pieniądze za każdego użytkownika, który kliknie w zamieszczoną na blogu reklamę. Im więcej odwiedzających i klikających, tym więcej zarabia autor. Zarobek na PPC nie zależy jednak wyłącznie od sumy odwiedzających blog. Ważna jest też forma reklamy (atrakcyjność układu baneru) i miejsce usytuowania jej na stronie (środek, boki itp.). Ma to wpływ na zainteresowanie odwiedzającego i zmotywowanie go do kliknięcia w baner reklamy.   Odwiedzający przekierowywany jest w ten sposób na stronę reklamodawcy, który płaci za każdą wizytę.   Inną metodą rozliczania za kliki jest zapłata za konwersję, czyli nie tylko za wejście na reklamowaną na blogu stronę, ale i za dokonanie na niej zakupu, lub innej akcji (np. zapisanie się na newsletter).   Cost per mille (CPM) ‒ w tym przypadku zarabianie na blogu oparte jest na prowizji naliczanej od kolejnego wyświetlenia reklamy. Pieniądze otrzymuje się nie tylko za efekt – czyli za przejście na...

geocaching
© WoGi/Fotolia.com
Styl życia
6 ciekawych hobby, które pozwolą zwalczyć nudę
Ciekawymi hobby dla domatorów są: rękodzieło, ogrodnictwo oraz pisanie bloga. Jeśli wolisz ruch na świeżym powietrzu, wybierz geocaching lub rekonstrukcję historyczną. Ze znajomymi możesz zajmować się grami planszowymi lub RPG.

Ciekawymi hobby dla domatorów są: rękodzieło, ogrodnictwo oraz pisanie bloga. Jeśli wolisz ruch na świeżym powietrzu, wybierz geocaching lub rekonstrukcję historyczną. Ze znajomymi możesz zajmować się grami planszowymi lub RPG.   Ciekawa pasja pomoże zrelaksować się, odstresować i oderwać od codziennych obowiązków. Hobby można zajmować się w domu lub dołączyć do istniejącej grupy pasjonatów. Geocaching: ciekawe hobby dla poszukiwaczy skarbów Geocaching to rodzaj gry terenowej, podczas której szuka się ukrytych skrzynek. Są one zlokalizowane na terytorium całej Polski oraz za granicą. W skrzynkach znajduje się dziennik odwiedzin, do którego należy się wpisać, oraz drobne upominki, na przykład cukierki. Współrzędne geograficzne miejsca skrytek są podane na stronach internetowych poświęconych geocachingowi, a poszukiwań można dokonywać za pośrednictwem nawigacji GPS. Zabawa zyskuje coraz większą popularność, w Polsce istnieje już ponad 32 tysiące skrzynek. Ogrodnictwo: w ogrodzie, na balkonie, w domu Ogrodnictwo nie wymaga dostępu do gruntu, wystarczą donice, rośliny i parapet lub balkon. W domu można hodować kwiaty, zioła, owoce i warzywa. Wystarczy pamiętać o ich regularnym nawadnianiu i nawożeniu. Popularnością cieszy się uprawa truskawek, poziomek, szpinaku, rzeżuchy, marchewki, cebuli, papryki chili i pomidorów. Hodowla roślin staje się coraz bardziej popularna w miastach, w których dostęp do świeżych i ekologicznych roślin jest utrudniony. Gry planszowe: hobby na spotkania towarzyskie Gry planszowe są popularne, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Dzięki tej formie rozrywki można zintegrować się z grupą, zdobyć wiedzę z różnych dziedzin oraz rozwinąć logiczne myślenie i koncentrację. Planszówki to doskonały pomysł na...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak