Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
wnuczka wręczająca prezent dziadkowi
© Viacheslav Iakobchuk/Adobe Stock
Styl życia

Jaki prezent kupić na dzień dziadka?

Dla wielu osób dziadek jest najważniejszym, zaraz po ojcu, mężczyzną w życiu. Często to on ma znaczący udział w wychowaniu wnuków. Warto, aby pamiętały one o tym, jak wiele dla nich znaczy i okazały to w szczególności 22 stycznia. Właśnie wtedy obchodzony jest bowiem Dzień Dziadka. Jaki prezent kupić dziadkowi, aby sprawił mu radość? Najlepiej taki, który będzie wiązał się z jego zainteresowaniami i hobby albo przypominał mu o najpiękniejszych chwilach spędzonych z wnukami.

Dla wielu osób dziadek jest najważniejszym, zaraz po ojcu, mężczyzną w życiu. Często to on ma znaczący udział w wychowaniu wnuków. Warto, aby pamiętały one o tym, jak wiele dla nich znaczy i okazały to w szczególności 22 stycznia. Właśnie wtedy obchodzony jest bowiem Dzień Dziadka. Jaki prezent kupić dziadkowi, aby sprawił mu radość? Najlepiej taki, który będzie wiązał się z jego zainteresowaniami i hobby albo przypominał mu o najpiękniejszych chwilach spędzonych z wnukami.

 

Kluczową kwestią związaną z prezentem dla dziadka powinien być oryginalny pomysł. Kupno czekoladek lub kosmetyków w supermarkecie w żaden sposób nie podkreśli wyjątkowości tego dnia. Co więcej, może sprawiać wrażenie, że obdarowujący poszedł na łatwiznę i tak naprawdę nie przywiązuje większej wagi do święta dziadka.

Od czego zacząć poszukiwania prezentu na Dzień Dziadka?

W kwestii poszukiwań prezentów na święto dziadka warto kierować się podobnymi zasadami, które poleca się przy okazji kupowania upominków na Mikołajki czy pod choinkę na święta Bożego Narodzenia. Kluczowa jest wiedza na temat zainteresowań osoby, która ma zostać obdarowana. Jeżeli dziadek ma jakieś hobby, to warto się tym zainteresować i kupić mu upominek z danej dziedziny. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto porozmawiać z samym zainteresowanym i zrobić rozeznanie dotyczące tego, co już posiada, czego nie i co jest mu najbardziej przydatne. Niezależnie od tego, z jakiej kategorii chce się kupić prezent, warto poprosić o podpowiedź babcię. Nikt tak dobrze nie będzie wiedział, co można kupić dziadkowi, jak jego życiowa wybranka.

Jeżeli z jakichś względów uzyskanie takich informacji nie jest możliwe, to trzeba wybrać opcję bezpiecznego, uniwersalnego prezentu. Nie oznacza to jednak, że musi być on standardowy i oklepany. Ciekawym i oryginalnym prezentem dla dziadka może być:

 

  • album ze wspólnymi zdjęciami z różnych etapów życia,
  • kalendarz ze wspólnymi zdjęciami,
  • kubek z ciekawym motywem (dostępne są specjalne edycje wypuszczane na Dzień Dziadka),    
  • etui na okulary.

Obecnie wiele firm oferuje tzw. personalizowane prezenty. Możliwość stworzenia upominku ze specjalną, imienną dedykacją sprawia, że nawet najdrobniejszy prezent może dać wiele radości obdarowywanej osobie.

Czego nie kupować dziadkowi?

Jest kilka prezentów, których lepiej nie dawać dziadkowi z okazji jego święta. Poza wspomnianymi czekoladkami i kosmetykami należą do nich:

 

  • krawat,    
  • skarpety,         
  • koszula,    
  • suplementy diety (np. na serce czy pamięć).     

Planując prezent dla dziadka, zawsze trzeba pamiętać o tym, że niezależnie od upominku, dla niego najważniejszy będzie czas spędzony z wnukiem. Jeśli zatem to możliwe, warto tak zaplanować dzień, by móc spędzić z dziadkiem więcej czasu niż zazwyczaj.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jak wybrać elegancki prezent dla mężczyzny?
© artursfoto/Adobe Stock
Fleszstyle
Pomysły na drobne, eleganckie prezenty dla mężczyzn
Znalezienie oryginalnego i eleganckiego prezentu dla mężczyzny często sprawia kobietom sporo trudności. Zwłaszcza, jeśli panie nie chcą wydać na to fortuny. W poszukiwaniach najlepiej kierować się zainteresowaniami konkretnego mężczyzny, a później szukać upominku z danej kategorii. Jeżeli taki rodzaj poszukiwań nie zda egzaminu, warto skorzystać ze sprawdzonych propozycji prezentów, które przydadzą się każdemu stylowemu facetowi.

Znalezienie oryginalnego i eleganckiego prezentu dla mężczyzny często sprawia kobietom sporo trudności. Zwłaszcza, jeśli panie nie chcą wydać na to fortuny. W poszukiwaniach najlepiej kierować się zainteresowaniami konkretnego mężczyzny, a później szukać upominku z danej kategorii. Jeżeli taki rodzaj poszukiwań nie zda egzaminu, warto skorzystać ze sprawdzonych propozycji prezentów, które przydadzą się każdemu stylowemu facetowi.   Znalezienie uniwersalnego prezentu dla mężczyzny tylko pozornie jest trudne. Tak naprawdę istnieje wiele ciekawych propozycji, które sprawdzą się jako upominki zarówno dla ojca czy dziadka, jak i życiowego partnera. Czym kierować się przy zakupie prezentu dla mężczyzny? Często zastanawiając się nad prezentem powiązanym z hobby mężczyzny , dochodzi się do wniosku, że posiada on już wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy czy gadżety. Nawet jeśli tak jest, to czasami warto rozważyć zakup nowszej wersji posiadanej przez niego rzeczy. Przykładowo jednym z prezentów dla biegacza może być najnowszy model butó w czy koszulka z nowej kolekcji. Takie prezenty zazwyczaj są trafionymi.   Hobby wydaje się być jednym z pierwszych skojarzeń związanych z zakupem prezentu . Jest jednak jeszcze kilka innych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu upominku dla faceta. Są to: rodzaj wykonywanej pracy, styl ubierania, codzienne rytuały, używane kosmetyki. Pomysły na eleganckie prezenty dla mężczyzny Jedna z najbardziej popularnych opinii na temat mężczyzn mówi, że są oni gadżeciarzami. Poniżej prezentujemy propozycje prezentów, które powinny sprawdzić się w przypadku każdego eleganckiego mężczyzny: skórzany pasek, portfel, zegarek, pudełko na zegarki, poszetka garniturowa,...

Mężczyzna w stroju mikołaja wychodzi z samochodu z prezentem.
© tverdohlib/Adobe Stock
Styl życia
Pomysły na świąteczne prezenty dla fanów motoryzacji
Kupno trafionego prezentu pod choinkę bez wydawania fortuny może być trudne. Znacznym ułatwieniem jest znajomość zainteresowań i hobby osoby dla której ma być podarunek. W przypadku mężczyzn często jest to motoryzacja. Podpowiadamy, co konkretnie można kupić i czym kierować się przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Kupno trafionego prezentu pod choinkę bez wydawania fortuny może być trudne. Znacznym ułatwieniem jest znajomość zainteresowań i hobby osoby dla której ma być podarunek. W przypadku mężczyzn często jest to motoryzacja. Podpowiadamy, co konkretnie można kupić i czym kierować się przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.   Poszukując prezentu dla fana motoryzacji, można rozważyć dwie opcje – praktyczny podarunek lub gadżet. Tak, jak w każdym przypadku, najwięcej zależy od budżetu, jakim dysponuje się na zakup. Praktyczne prezenty dla fanów motoryzacji Dla osoby poszukującej prezentu ważne i pomocne są wszystkie informacje związane z zakresem zainteresowań osoby dla której ma być prezent. Motoryzacja jest bowiem rozległą dziedziną i jeżeli czyimś hobby są na przykład motocykle, to prezent związany z samochodami raczej nie będzie trafiony. Zasada zakupu prezentu powinna prosta – im mniej informacji na temat hobby się posiada, tym bardziej uniwersalny prezent należy wybrać.   Jeśli chodzi o upominki praktyczne, to nad nimi nie trzeba szczególnie się głowić. Można wybrać coś z poniższych propozycji: voucher do auto spa, kosmetyki do pielęgnacji samochodu czy motocykla, rejestrator jazdy (dla niektórych to gadżet, ale rejestrator jazdy przede wszystkim pomaga w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na drodze), odkurzacz samochodowy, voucher na jazdę sportowym samochodem lub motorem, książki motoryzacyjne , zimowe zestawy (skrobaczka do szyb, szczotka i odmrażacz do szyb), urządzenie diagnostyczne (pozwala odczytywać błędy wysyłane przez komputer pojazdu), alkomat. Gadżety i drobne upominki motoryzacyjne Gadżetów motoryzacyjnych jest całe mnóstwo. Różnego rodzaju breloczki czy produkty z emblematami marek samochodów do...

wnuczka wręczająca prezent babci
© auremar/Adobe Stock
Styl życia
Pomysły na prezenty dla nowoczesnej babci
Kwiatek z kartką lub laurką to prawdopodobnie najpopularniejszy zestaw prezentowy na Dzień Babci. Prawdopodobnie sprawi on radość obdarowywanej osobie, ale jeśli otrzymuje ona go co roku, to może to zwyczajnie źle wyglądać. Zwłaszcza że czasy się zmieniają i obecnie wiele babć nie wpisuje się w obraz starszej osoby, która całymi dniami siedzi w domu i nie ma specjalnych zainteresowań. Mając to na względzie, wnuki powinny dostosować prezenty na Dzień Babci do trybu życia, jaki prowadzi ich ukochana osoba.

Kwiatek z kartką lub laurką to prawdopodobnie najpopularniejszy zestaw prezentowy na Dzień Babci. Prawdopodobnie sprawi on radość obdarowywanej osobie, ale jeśli otrzymuje ona go co roku, to może to zwyczajnie źle wyglądać. Zwłaszcza że czasy się zmieniają i obecnie wiele babć nie wpisuje się w obraz starszej osoby, która całymi dniami siedzi w domu i nie ma specjalnych zainteresowań. Mając to na względzie, wnuki powinny dostosować prezenty na Dzień Babci do trybu życia, jaki prowadzi ich ukochana osoba.   Coraz więcej babć, to tzw. nowoczesne babcie, lubiące spotkania ze znajomymi, wyjścia na wydarzenia kulturalne i mające swoje hobby. Warto wykorzystać ten fakt i przygotować prezent na Dzień Babci, który będzie odpowiadał jej nowoczesnemu stylowi życia. Lista pomysłów na prezenty dla nowoczesnej babci Wydaje się, że czasy, w których babcie tylko dziergały na drutach, siedziały w domu przed telewizorem i gotowały obiady, minęły bezpowrotnie. Promowany zdrowy i aktywny styl życia seniorów sprawił, że wielu z nich zupełnie odmieniło swoje podejście do starości . Zwracając uwagę na to, jak na przestrzeni lat zmieniło się życie seniorów, nie wolno zapominać o tym, że coraz więcej z nich korzysta z technologicznych udogodnień. Poza smartfonami seniorzy korzystają z komputerów i tabletów. Chcąc sprawić radość swojej babci z okazji jej święta, warto obdarować ją czymś, co będzie powiązane z jej zainteresowaniami. Można również wybrać bardziej uniwersalne rozwiązanie i postawić na jedną z poniższych propozycji:   bilety na wydarzenia kulturalne (kino, teatr, opera itp.) , bon podarunkowy do SPA lub na zabiegi kosmetyczne , gadżety do sprzętu elektronicznego (etui, torba, podstawka, lampka do laptopa), wspólne wyjście na zakupy , wspólne wyjście...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner