Party Stories
Dawid Kwiatkowski w redakcji Party.pl
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Krajobraz burzy z piorunami w małej miejscowości.
©IRIS Productions/stock.adobe.com
Styl życia

Mapa burzowa online - jak sprawdzić gdzie jest teraz burza?

Mapa burzowa online - jak sprawdzić gdzie jest teraz burza?

Jak sprawdzić gdzie w tej chwili jest burza? Mapa burzowa online pozwoli Ci sprawdzić gdzie dokładnie dzisiaj będzie burza. Zła pogoda potrafi zepsuć wszystkie plany. Wiosna i lato to czas kiedy deszcze i burze z piorunami zdarzają się bardzo często. Przebywanie na zewnątrz w czasie burzy czy gradu może być bardzo niebezpieczne. Pogoda potrafi się zmieniać jak w kalejdoskopie, dlatego mapy burzowe live są bardzo przydatne.

Mapy burzowe online - jak sprawdzić gdzie teraz jest burza?

 

Burze.dzis.net - mapa burzowa online

To mapa na której możemy zobaczyć wyładowania atmosferyczne w Polsce i Europie. Mapa jest aktualizowana co pięć minut, dzięki czemu mamy aktualne informacji o występujących burzach w naszym regionie. To zaawansowana aplikacja, która pozwoli nam oznaczyć naszą pozycję, pokazać nazwy miast i województw, a także pokazać kierunek i prędkość przemieszczania się chmur.

 

Polscy Łowcy Burz

Informują na bieżąco o niebezpiecznych warunkach atmosferycznych i rozpowszechniają wiedzę o tym w jaki sposób działają wszelkie zjawiska pogodowe. Chcesz dowiedzieć się więcej o zjawiskach burzowych? Zajrzyj na ich stronę lub fanpage na Facebooku.

 

Mapa burz live

To serwis pokazujący burze i wyładowania atmosferyczne w czasie rzeczywistym. Na tej mapie możesz sprawdzić pogodę na całym świecie. Atutem jest to, że mapa jest aktualizowana w każdej sekundzie, więc widzisz co się aktualnie dzieje w każdym zakątku świata.

Gdzie znajdziemy oficjalne ostrzeżenia pogodowe?

Pogodynka - oficjalne ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Na stronie Pogodynka możemy sprawdzić najnowsze ostrzeżenie pogodowe dla wybranego regionu. Obowiązuje trzy stopniowa skala zagrożenia:

  1. Warunki sprzyjające występowania niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla ludzi.
  2. Wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże szkody materialne oraz zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.
  3. Wystąpienie bardzo groźnych zjawisk meteorologicznych, powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof.

 

Górski ekwipunek
© magdal3na/Fotolia.com
Styl życia
Letnia wycieczka w góry – 7 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć
Nieprzemakalny strój i solidne, wygodne buty to rzeczy, które koniecznie trzeba zabrać na wycieczkę w góry. Przyda się również mapa i apteczka pierwszej pomocy.

Nieprzemakalny strój i solidne, wygodne buty to rzeczy, które koniecznie trzeba zabrać na wycieczkę w góry. Przyda się również mapa i apteczka pierwszej pomocy.   Pogoda w górach bywa bardzo kapryśna, dlatego trzeba się przygotować na jej nagłe zmiany. Nie należy wychodzić w trasę bez prowiantu, wody czy też mapy. Jak się ubrać w góry? 1. Buty górskie – wybór butów powinien być uzależniony od celu wędrówki , ale wszystkie powinny być: wygodne, wodoodporne, stabilne. Niskie półbuty są idealne na wędrówki po łatwiejszych szlakach górskich i leśnych duktach. Powinny być lekkie i wygodne oraz mieć podeszwę, która zapewnia dużą przyczepność i się nie ślizga. Wysokie buty za kostkę nadają się do chodzenia z ciężkim plecakiem po nierównym, trudnym terenie, na którym jest wiele stromych podejść. Wybierając buty nie należy kierować się ich wyglądem i estetyką, a przede wszystkim funkcjonalnością.   2. Strój w góry – latem najlepsze są lekkie i oddychające spodnie . Jeśli upał jest dokuczliwy, można wyjść w krótkich spodenkach, ale do plecaka i tak lepiej włożyć długi dres. Ubranie nie powinno krępować ruchów, ma być wygodne. Jeśli wybierasz się w trudny, skalisty teren, odpowiedniejsze będą spodnie ze wzmocnieniami na kolanach . Nawet latem warto zabrać ze sobą lekką kurtkę membranową , która zmieści się do plecaka, a w razie potrzeby pozwoli się ogrzać.   3. Plecak – nieodłączny element wyposażenia. Najlepsze są plecaki trekkingowe , wykonane z solidnego materiału. Szczególnie przy dłuższych wędrówkach przydaje się pas biodrowy, który odciąża ramiona. Co zabrać w góry? W plecaku nie powinno zabraknąć: 4. Prowiantu i wody – nie można dopuścić do odwodnienia organizmu na trasie. Podczas wędrówki traci się też mnóstwo energii, dlatego należy...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner