Pomysły na edukacyjne prezenty dla małych dzieci
© jos_persona/Adobe Stock
Styl życia

Pomysły na edukacyjne prezenty dla małych dzieci

Wręczanie prezentów małym dzieciom bez okazji stało się powszechne. Największą popularnością wciąż cieszą się różnego rodzaju pluszowe misie i proste zabawki. Osoby, którym zależy na bardziej oryginalnych oryginalnych podarunkach mogą zdecydować się na zakup zabawek z serii edukacyjnych. Poza tym, że powinny one zaciekawić dziecko, to również będą pełniły funkcję rozwojową malucha.

Wręczanie prezentów małym dzieciom bez okazji stało się powszechne. Największą popularnością wciąż cieszą się różnego rodzaju pluszowe misie i proste zabawki. Osoby, którym zależy na bardziej oryginalnych oryginalnych podarunkach mogą zdecydować się na zakup zabawek z serii edukacyjnych. Poza tym, że powinny one zaciekawić dziecko, to również będą pełniły funkcję rozwojową malucha.

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiele zabawek edukacyjnych jest przeznaczonych nawet dla kilkutygodniowych dzieci. Mimo że na tym etapie życia mogą być one mało aktywne i głównie spać, to jednak od pewnego etapu odbierają bodźce, które są istotne dla ich rozwoju.

Dlaczego zabawki edukacyjne są dobrymi prezentami dla dzieci?

Każda zabawka edukacyjna powinna być interesująca dla malucha, angażować go do zabawy, uczyć, a nawet wpływać na jego rozwój fizyczny. Najwięcej zależy oczywiście od wieku dziecka. Zabawki dla kilkutygodniowych niemowląt będą bowiem w mniejszym stopniu wpływały na rozwój fizyczny aniżeli zabawki dla kilkulatków.  

 

Warto podkreślić, że większość zabawek edukacyjnych jest bardzo funkcjonalna i daje możliwość różnego rodzaju zabaw dziecku. Popularne w ostatnim czasie maty edukacyjne pozwalają niemowlętom nie tylko bawić się poprzez dotyk, ale poprzez podświetlane elementy angażują ich wzrok, a muzyka wyostrza słuch. Tym samym jedna zabawka może zastąpić wiele innych, na które często po prostu nie ma miejsca w mieszkaniu.

Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla małych dzieci?

Poza wspomnianą już matą edukacyjną w sklepach z zabawkami dziecięcymi można znaleźć wiele innych funkcjonalnych produktów wpływających na rozwój maluszków. Takich jak:

  • tablica edukacyjna – ma na celu naukę cierpliwości poprzez zabawę. Dostępne są różne wersje tematyczne;
  • kostka interaktywna – posiada wiele elementów do wciskania i przesuwania. Pomaga rozwijać zdolności motoryczne dziecka;
  • kula edukacyjna – może zawierać różne kolorowe elementy, lusterka, piszczałki i grzechotki. Poprawia zdolności manualne;
  • edukacyjne klocki drewniane – mają za zadanie wpływać na koncentrację malucha oraz poprawiać jego umiejętności manualne.

 

Powyższe propozycje są dedykowane dzieciom w różnym wieku. Chcąc kupić prezent odpowiedni dla konkretnego malucha, należy kierować się oznaczeniami wiekowymi, które znajdują się na opakowaniach wszystkich produktów.

 

Grupa małych dzieci bawi się przy wspólnym stole.
©Andrey Kuzmin/stock.adobe.com
Styl życia
Zabawki, które uczą
Zabawki edukacyjne są tajemniczą nazwą na takie produkty, które mają w jak najlepszy sposób stymulować rozwój dziecka. Projektowane przez specjalistów, wykonywane z najbezpieczniejszych materiałów, przeznaczone do wpływania na konkretne obszaru mózgu dziecka, często wydają się być najlepszym rozwiązaniem.

Zabawki edukacyjne są tajemniczą nazwą na takie produkty, które mają w jak najlepszy sposób stymulować rozwój dziecka. Projektowane przez specjalistów, wykonywane z najbezpieczniejszych materiałów, przeznaczone do wpływania na konkretne obszaru mózgu dziecka, często wydają się być najlepszym rozwiązaniem.   Siła zabawek edukacyjnych często polega na ich odpowiednim przygotowaniu i dopasowaniu do etapu rozwojowego dziecka , co czasem bywa trudne dla rodzica. Warto jednak pamiętać, że dziecko potrzebę, żeby się rozwijać ma w sobie i będzie to robić niezależnie od ilości i jakości zabawek, które posiada.   Czym są zabawki edukacyjne?   Określenie “zabawka edukacyjna” w zasadzie nic nie oznacza. Może ono dotyczyć przedmiotów naprawdę solidnie wykonanych, takich które zaprojektowali specjaliści z zakresu rozwoju dziecięcego, ale równie dobrze pod tym szyldem można znaleźć kolejny grająco-świecący, plastikowy grat. Chcąc wybrać zabawkę, która naprawdę jest edukacyjna i która rzeczywiście będzie wspierać rozwój dziecka , najlepiej sięgać po takie, które pochodzą z atestowanych firm i posiadają opis tego, jak z nimi pracować i w jaki konkretny sposób wspierają rozwój dziecka.   Myśląc o przedszkolakach i starszych dzieciach, warto też zwrócić uwagę, że w dzisiejszych czasach coraz bardziej przesuwa się akcent z zabawek na aplikacje dostępne na smartfony, tablety i komputery. Często, zamiast kupować kolejny elektroniczny gadżet , warto po prostu poszukać aplikacji, która może pełnić jego funkcję.   Wszystkie zabawki czegoś uczą   Wiele zabawek, takich jak klocki, pluszaki czy małe figurki , nie posiada etykietki “edukacyjnych”. Tymczasem często jest tak, że...

Zabawki dla dzieci
© Oksana Kuzmina/Fotolia.com
Styl życia
Zabawki dla dwulatka powinny rozwijać jego zdolności motoryczne i wyobraźnię
Idealne zabawki dla dwulatka to piłki, klocki, ciastolina. Takie zabawki nie tylko bawią, ale również wspierają rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny.

Idealne zabawki dla dwulatka to piłki, klocki, ciastolina. Takie zabawki nie tylko bawią, ale również wspierają rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny.   Po skończeniu roku dziecko coraz szybciej uczy się nowych rzeczy i poznaje otaczający je świat, a odpowiednio dobrane zabawki je w tym wspierają. Zabawki dla dwulatka powinny rozwijać i uczyć Dwuletnie dziecko jest bacznym obserwatorem i naśladowcą, lubi bawić się w dorosłego. Na tym etapie rozwoju chętnie powtarza czynności wykonywane przez rodziców, dziadków czy innych dorosłych, z którymi ma styczność. Odgrywanie ról rozwija wyobraźnię malca i zdolności wchodzenia w interakcję z innymi ludźmi, a zatem wspiera rozwój społeczny.   Poza tym dwulatek chłonie świat wszystkimi zmysłami , uczy się dopasowywać kształty, kolory, znacznie rosną jego zdolności motoryczne. Dziecku w tym wieku trzeba dostarczyć odpowiedniego materiału do nauki, np. zabawek z różnych materiałów .   Jednocześnie wyobraźnię i zdolności dwulatka rozwija różnego rodzaju malowanie i konstruowanie. Edukacyjne, zręcznościowe, manualne - rodzaje i przykłady zabawek dla dwulatka Zabawki dla dwulatka rozwijające ogólne zdolności motoryczne to piłki, huśtawki i specjalnej wielkości i konstrukcji rowerki trzykołowe. Małe rączki i paluszki wyćwiczą klocki, elementy do układania, wkładania i wyjmowania , puzzle dostosowane do wieku, zabawki z przyciskami i pozwalające tworzyć różne kształty, np. ciastolina. Wszystkie te zabawki dla dwulatka są atrakcyjne i wspierają jego rozwój fizyczny i intelektualny .   Wyobraźnię rozwijają szczególnie te zabawki, które służą do odgrywania scenek, ale też te do tworzenia własnych arcydzieł. Najbardziej atrakcyjne zabawki dla dwuletniej dziewczynki...

Mata edukacyjna dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
© megustadesign/Adobe Stock
Styl życia
Kiedy kupić matę edukacyjną dla dziecka i jak wybrać najlepszą?
Maty edukacyjne cieszą się sporą popularnością wśród rodziców mniejszych i większych dzieci. Chcąc zapewnić maluszkowi możliwie najlepsze warunki do rozwoju dobrze korzystać z tego typu rozwiązań. Maty edukacyjne mają na celu zaangażowanie dziecka i rozwijanie wielu jego zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze maty i w jakim wieku dziecko powinno rozpocząć tego rodzaju zabawę połączoną z edukacją.

Maty edukacyjne cieszą się sporą popularnością wśród rodziców mniejszych i większych dzieci. Chcąc zapewnić maluszkowi możliwie najlepsze warunki do rozwoju dobrze korzystać z tego typu rozwiązań. Maty edukacyjne mają na celu zaangażowanie dziecka i rozwijanie wielu jego zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze maty i w jakim wieku dziecko powinno rozpocząć tego rodzaju zabawę połączoną z edukacją.   Stosowanie mat edukacyjnych jest polecane w przypadku dzieci od trzeciego miesiąca życia. Wtedy bowiem dzieci wykazują dużo większą aktywność i ciekawość otoczenia aniżeli we wcześniejszych miesiącach życia. Nie oznacza to jednak, że nie można kupić maty dziecku wcześniej. Na pewno mu to nie zaszkodzi, a może nawet pozwoli na szybszy rozwój. Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu maty edukacyjnej? Ceny mat edukacyjnych są uzależnione od wielu kwestii, począwszy od wyposażenia, przez rozmiar, producenta aż po materiały z jakich są wykonane. Najprostsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych, najdroższe nawet kilkaset. Niezależnie od ceny rodzice zawsze powinni wybierać produkty, zwracając uwagę na: bezpieczeństwo – renomowane firmy praktycznie są gwarancją najwyższej jakości i trwałości wypuszczanych produktów. W kwestii bezpieczeństwa warto sprawdzać grubość maty, ponieważ odpowiada ona za zabezpieczenie dziecka przed uderzeniem się dziecka o twardą podłogę; rozmiar – powinien być na tyle duże, aby dziecko miało sporo miejsca i czuło się swobodnie. Nie należy kupować mat idealnie dopasowanych również z uwagi na to, że niemowlaki potrafią bardzo szybko rosnąć; materiał – należy wybierać maty wykonane z naturalnych materiałów. Żadne elementy maty nie powinny zawierać groźnych dla zdrowia substancji...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik