Jak zaplanować dzień dziecka?
© Rido/Adobe Stock
Styl życia

Najlepsze pomysły na rodzinne popołudnie z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka jest tym wyjątkowym w roku, który możemy całkowicie poświęcić naszym pociechom. Warto zaplanować go z wyprzedzeniem, aby zapewnić dzieciom długo oczekiwane atrakcje. Jeśli nie możemy poświęcić na wspólne świętowanie całego czasu - piątek jest dniem pracującym, pamiętajmy że w tym roku mamy do dyspozycji jeszcze weekend.

Dzień Dziecka jest tym wyjątkowym w roku, który możemy całkowicie poświęcić naszym pociechom. Warto zaplanować go z wyprzedzeniem, aby zapewnić dzieciom długo oczekiwane atrakcje. Jeśli nie możemy poświęcić na wspólne świętowanie całego czasu - piątek jest dniem pracującym, pamiętajmy że w tym roku mamy do dyspozycji jeszcze weekend.

 

Dzień Dziecka to data, którą pamiętają przede wszystkim najmłodsi i to dla nich organizuje się prezenty i niespodzianki. Każdy rodzic chce, aby jego pociecha poczuła się w tym dniu wyjątkowo. Dlatego zgadzamy się na różne pomysły i zachcianki najmłodszych - wszystko, aby zobaczyć uśmiech na ich twarzach.

Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka z ryżowym makaronem

Jak zaplanować rodzinne popołudnie?

Ponieważ piątek, poza tym, że jest pracujący, oznacza też, że dziecko musi iść do szkoły, daje rodzicom wygodę spokojnego powrotu z pracy i planowania dopiero wspólnego popołudnia. Wcześniejsze atrakcje gwarantuje zwykle szkoła lub przedszkole. W tym czasie zazwyczaj zamiast zajęć organizowane są pikniki, wycieczki np. do kina czy festyny. Nauczyciele również starają się pokazać, że pamiętają o uczniach - dlatego nie musimy dopytywać dziecka, czy odrobiło na ten dzień pracę domową lub przygotowało się do sprawdzianu.

 

Popołudnie to już okazja do wspólnego świętowania w gronie rodziny i warto je tak zaplanować, aby poświęcić dziecku maksimum uwagi. Jeśli pozwoli pogoda, można udać się na wspólny spacer na lody, przejażdżkę rowerami czy wypad na plac zabaw. Jeśli mamy w domu nastolatków - często zadowala ich otwarcie prezentów, a wieczór wolą spędzić w towarzystwie znajomych. Nie zmuszajmy ich na siłę do pozostania w domu.

Weekend z dzieckiem

Jeśli w ostatnim czasie mieliśmy naprawdę mało czasu dla najmłodszych, warto pomyśleć, aby zorganizować weekend specjalnie dla nich. Poza wspólnymi wyjazdami do dziadków czy ulubionych kuzynów, grillowaniem lub wypadem na biwak, może warto zafundować naszym pociechom rozrywkę z serii tych wyjątkowych. Dobrym pomysłem jest wypad do lunaparku, dzień w zoo czy aquapark. Należy wybierać miejsca, w których dziecko będzie dobrze się czuło, a dodatkowo okaże zainteresowanie. Dlatego warto wcześniej wspólnie ustalić plan dnia - przecież dorosłych również nie cieszą nietrafione prezenty lub miejsca odwiedzane z przymusu.

 

W tym dniu dozwolone jest też “naginanie” codziennych zasad i np. przesunięcie godziny pójścia do łóżka czy zakończenia ulubionej gry online.

dziecko otwierające prezent
©olgachan/Fotolia.com
Styl życia
Oryginalny prezent z okazji Dnia Dziecka – nietypowe pomysły
Dzień Dziecka to ważna data, najmłodsi wyczekują jej z utęsknieniem. Warto przygotować wtedy coś wyjątkowego. Najlepiej wcześniej zaplanować wszystkie atrakcje. Klocki, lalka czy gra to prezenty, które można ofiarować na wiele innych okazji. W tym wyjątkowym dniu warto skupić się na tym, by najmłodsi zapamiętali go jako coś niezwykłego.

Dzień Dziecka to ważna data, najmłodsi wyczekują jej z utęsknieniem. Warto przygotować wtedy coś wyjątkowego. Najlepiej wcześniej zaplanować wszystkie atrakcje. Klocki, lalka czy gra to prezenty, które można ofiarować na wiele innych okazji. W tym wyjątkowym dniu warto skupić się na tym, by najmłodsi zapamiętali go jako coś niezwykłego. Prezent jest wyrazem miłości i troski, To również powód do uśmiechu i doskonała okazja do wspólnego spędzenia chwil. Zabawy w gotowanie, wycieczka do kina lub spacer po nieznanych zakątkach miasta to pomysły, które mogą bardzo spodobać się dzieciom. Prezenty na Dzień Dziecka dla najmłodszych Wybierając prezent dla maluszków , można skupić się na zabawkach lub ubrankach. Nietypowe zabawki można przygotować samodzielnie, ale to luksus zarezerwowany dla osób uzdolnionych manualnie. Ręcznie szyte poduszki z wyszytym imieniem pociechy, kocyki, przytulanki z miękkich i naturalnych tkanin to bardzo cenny podarunek. Osoby, które decydują się na zakup prezentu, mogą wybierać spośród szerokiej oferty sklepów internetowych. Najlepsze są te, w których można znaleźć maskotki i przedmioty codziennego użytku wykonane bardzo starannie z materiałów najlepszej jakości. Mogą to być drewniane klocki , kolorowe pacynki oraz pościel przedstawiająca bajkowe postaci. Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaków i uczniów Wybierając podarunek dla przedszkolaka , trzeba wziąć pod uwagę jego temperament i zainteresowania. Konstruktor i wynalazca z pewnością ucieszy się z zestawu „zrób to sam”, ale doceni też wycieczkę do muzeum, w czasie której rodzice opowiedzą mu tajemnicze fakty, np. dotyczące historii miasta. Nawet jeżeli 1 czerwca wypada w środku tygodnia, można wygospodarować kilka godzin na wspólną wycieczkę do...

Jaki prezent na dzień dziecka?
© Konstantin Yuganov/Adobe Stock
Styl życia
Dzień Dziecka - czy spełniać dziecięce zachcianki?
Dzień Dziecka należy do tych wyjątkowych, kiedy pozwalamy pociechom na więcej niż zwykle. Jednak nawet z okazji tego święta nie należy przekraczać granic zdrowego rozsądku. Dzieci nie zawsze mają świadomość, że proszą o zbyt wiele lub ich pomysły mogą się źle skończyć lub są bardzo trudne do zrealizowania.

Dzień Dziecka należy do tych wyjątkowych, kiedy pozwalamy pociechom na więcej niż zwykle. Jednak nawet z okazji tego święta nie należy przekraczać granic zdrowego rozsądku. Dzieci nie zawsze mają świadomość, że proszą o zbyt wiele lub ich pomysły mogą się źle skończyć lub są bardzo trudne do zrealizowania.   Często usprawiedliwieniem rodzica, który np. zgadza się na drogi zakup zabawki, jest stwierdzenie, że “to tylko ten jeden raz”. O ile dobro najmłodszych powinno zawsze leżeć na sercu, to jednak trzeba pamiętać, że o wielkości uśmiechu dziecka, nie zawsze przesądza drogi prezent. Dziecięce zachcianki - jak z nich wybrnąć? Przed zbliżającym się Dniem Dziecka warto przeprowadzić rodzinny wywiad, o czym marzy nasz syn lub córka, np. podpytując rodzeństwo. Jeśli domowy budżet nie jest w stanie udźwignąć takiego wydatku, warto wcześniej porozmawiać z dzieckiem i zaproponować inne rozwiązanie lub obiecać, że otrzyma większy prezent z okazji np. kolejnych świąt. Jeśli jednak bardzo nam zależy, aby najmłodszy z domowników otrzymał, np. upragniony rower, dobrze porozmawiać z najbliższą rodziną - rodzicami chrzestnymi lub dziadkami i uprzedzić, aby nie kupowali osobnych podarunków, a dołożyli się do jednego wspólnego. W ten prosty sposób można uniknąć ryzyka zakupu nietrafionych rzeczy, a przy tym poradzić sobie z dużymi kosztami.   Zdarzają się sytuacje, w których młodzież uparcie próbuje postawić na swoim i nie tylko prosi, ale wręcz domaga się wymyślonego przez siebie prezentu . W takiej sytuacji, no cóż, trzeba zachować się jak rodzic - dzielnie znieść obrażoną minę i tupanie nogami, a z drugiej strony pokazać na swój sposób, że w tym i w każdym innym dniu, dziecko jest dla nas wyjątkowe. Jak spędzić Dzień Dziecka? Dla...

Grupa dzieci bawi się na kinder party.
©Mat Hayward/stock.adobe.com
Styl życia
Kinder party na Dzień Dziecka - jak z pomysłem ugościć najmłodszych?
Na Dzień Dziecka czeka tak naprawdę każdy. Jednak to dla najmłodszych członków rodziny jest on szczególnie wyjątkowy. Dla rodziców to dzień spełniania dziecięcych marzeń. Dlatego warto zastanowić się nad organizacją kinder party - przyjęcia dla najmłodszych gości.

Na Dzień Dziecka czeka tak naprawdę każdy. Jednak to dla najmłodszych członków rodziny jest on szczególnie wyjątkowy. Dla rodziców to dzień spełniania dziecięcych marzeń. Dlatego warto zastanowić się nad organizacją kinder party - przyjęcia dla najmłodszych gości.   Kinder party z okazji Dnia Dziecka można zorganizować z grupą zaprzyjaźnionych rodziców. Wówczas nie tylko rozłożą się koszty przedsięwzięcia, ale też znacznie łatwiej będzie wybrać atrakcje, które trafią w gust najmłodszych gości. Przy okazji również rodzice zyskają nieco czasu na nadrobienie towarzyskich zaległości.   Kinder party - w domu czy na świeżym powietrzu?   Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, najlepszym rozwiązaniem jest zabawa na świeżym powietrzu np. podczas zorganizowanego pikniku dla najmłodszych. Wówczas czas wolny można wypełnić sportowymi konkurencjami, zgodnie z zasadą, że ruch to zdrowie. Równie dobrym rozwiązaniem jest organizacja zabawy dla dzieci w domu z ogrodem. Nawet jeśli pogoda pokrzyżuje nam plany, można przenieść się pod dach domu lub altanki. To świetna okazja do wspólnego grillowania z dziećmi , które mają okazję przygotować zarówno te ulubione, jak i właśnie wymyślone potrawy. Ponadto dzieci nigdy nie nudzą się w towarzystwie rówieśników.   Jeśli kinder party odbywa się w domu u jednego z rodziców, warto pamiętać, aby nie pozostawiać go samego z całą organizacją. Można umówić się np. na wspólne przygotowanie zdrowych przekąsek czy ustalić wcześniej składkę na catering. Trzeba pamiętać, że grupa dzieci to również ryzyko, że jedno z nich ma uczulenie na niektóre pokarmy lub nie toleruje niektórych składników. Dlatego też warto wcześniej przeprowadzić odpowiedni...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik