Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Jak wyczyścić białe buty?
© NorGal/Fotolia.com
Styl życia

Metody na to, jak wyczyścić białe buty: pasta do zębów, soda, szare mydło, cytryna

Wystarczą pasta do zębów, soda, sok z cytryny lub szare mydło, żeby dokładnie wyczyścić białe buty. Do czyszczenia i pielęgnacji skórzanych przyda się także bezbarwna pasta do butów. Trudne zabrudzenia można usunąć dzięki szczoteczce do rąk, a zakamarki doczyszcza się szczoteczką do zębów.

Wystarczą pasta do zębów, soda, sok z cytryny lub szare mydło, żeby dokładnie wyczyścić białe buty. Do czyszczenia i pielęgnacji skórzanych przyda się także bezbarwna pasta do butów. Trudne zabrudzenia można usunąć dzięki szczoteczce do rąk, a zakamarki doczyszcza się szczoteczką do zębów.

 

Białe buty – przeważnie trampki lub adidasy – można nosić do stylizacji casualowych. Niektórzy noszą je nawet do garnituru, ale wydaje się, że to przemijająca moda. Białe trampki są proste, wygodne i zwracają uwagę, najlepiej pasują do outfitów na wiosnę i lato. Białe adidasy niektórzy noszą przez cały rok i na różne okazje.

Jak wyczyścić białe trampki? Sodą, pastą do zębów, szarym mydłem i sokiem z cytryny

Białe trampki można wyczyścić na kilka sposobów, a w każdym z nich potrzebna jest woda, przydadzą się też szczoteczki: do zębów oraz do rąk. Jak wyczyścić białe buty, by wyglądały jak nowe?

 

Szare mydło w płynie (dobrze się rozpuści w ciepłej wodzie i nie pozostawi osadu na butach w przeciwieństwie do mydła w kostce) należy wymieszać z ciepłą wodą. Następnie z trampków wyjmuje się sznurówki. Szczoteczkę do rąk wystarczy zamoczyć w przygotowanym płynie i przetrzeć nią buty, rozpoczynając od części materiałowej i na gumowej kończąc. W trudno dostępnych miejscach można użyć szczoteczki do zębów. Po upraniu butów należy je przetrzeć czystą zwilżoną ściereczką albo opłukać pod bieżącą wodą. Uwaga! Woda do prania i płukania trampków nie może być gorąca.

 

Na trudne zabrudzenia działa też pasta z sody oczyszczonej. Należy zmieszać sodę z wodą w takich proporcjach, by uzyskać gęstą pastę, a następnie przy pomocy szmatki wyczyścić nią buty. Po wyschnięciu obuwia wystarczy je tylko wytrzepać.

 

Pasta do zębów jest skuteczna szczególnie na trudne zabrudzenia. Niewielką ilość pasty nanosi się na szczoteczkę do rąk lub do zębów i szoruje brudne miejsca, w tym gumy. Potem należy przetrzeć buty wilgotną szmatką, by usunąć resztki pasty.

 

Sok z cytryny rozpuszcza zabrudzenia i nie niszczy butów. Wystarczy zmieszać go w proporcjach 1 część soku i 3 części wody i przy pomocy ściereczki wyczyścić obuwie tym roztworem.

 

Białe buty najlepiej czyścić regularnie i nie doprowadzać do powstawania silnych zabrudzeń.

Jak wyczyścić białe buty ze skóry? Pastą do zębów, szarym mydłem i pastą do butów

Białe skórzane buty można wyczyścić przy pomocy szarego mydła. Należy przygotować roztwór z szarego mydła i ciepłej wody, a następnie przy pomocy miękkiej ściereczki, np. z mikrofibry, umyć buty, nie przemaczając ich przy tym. Na trudniejsze zabrudzenia można użyć samego mydła i szczoteczki do rąk albo do zębów, a potem buty przetrzeć wilgotną szmatką do czysta.

 

Sposobem na to, jak wyczyścić białe buty z trudnych zabrudzeń, jest też użycie pasty do zębów. Niewielką ilość pasty nanosi się na zwilżoną szczoteczkę do rąk lub do zębów, a następnie szoruje delikatnie zabrudzoną powierzchnię. Po wyczyszczeniu butów wystarczy je przetrzeć czystą wilgotną ściereczką i zostawić do wyschnięcia.

 

Po czyszczeniu białe buty ze skóry należy zabezpieczyć przed ponownym zabrudzeniem i odświeżyć oraz zmiękczyć skórę. W tym celu używa się szczotki do butów i bezbarwnej pasty. Pastuje się jak każde inne buty skórzane.

 

Białe buty Superstar są na wyciągnięcie ręki – wystarczy Ci do tego adidas kod rabatowy.

długopis i atrament
Pixabay/Snufkin/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Jak wywabić plamę z atramentu domowym sposobem?
Plamy z atramentu najczęściej pojawiają się na ubraniach i rękach dzieci w wieku szkolnym. Poplamiony może zostać również dywan. W tej sytuacji sprawdzą się domowe sposoby z użyciem produktów, które znajdują się w każdym domu. Co ważne, nie należy prasować materiałów, z których plamy jeszcze całkowicie nie zostały usunięte, ponieważ wysoka temperatura utrwali zabrudzenia.

Plamy z atramentu najczęściej pojawiają się na ubraniach i rękach dzieci w wieku szkolnym. Poplamiony może zostać również dywan. W tej sytuacji sprawdzą się domowe sposoby z użyciem produktów, które znajdują się w każdym domu. Co ważne, nie należy prasować materiałów, z których plamy jeszcze całkowicie nie zostały usunięte, ponieważ wysoka temperatura utrwali zabrudzenia. Usuwanie plam z atramentu z powierzchni ciała Plamę z atramentu na skórze można usunąć, pocierając zabrudzone miejsce pumeksem. Warto również wykorzystać sok z pomidora lub z cytryny. Brudne miejsce na ciele należy pocierać szmatką zwilżoną sokiem z tego warzywa lub owocu do momentu, gdy plama zniknie. Usuwanie plam z atramentu z dywanu Plamę na dywanie ze sztucznej tkaniny należy zasypać dużą ilością soli i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie dywan trzeba odkurzyć. Aby usunąć ewentualne pozostałości po atramencie, miejsce, w którym była plama, można dodatkowo przetrzeć szmatką zamoczoną w wodzie z mydłem.   Plama z atramentu na wełnianym dywanie wymaga zastosowania kilku etapów oczyszczania i trzech produktów do wywabiania tego typu zabrudzeń. Na początek należy zebrać nadmiar atramentu przy pomocy bibuły lub waty . Następnie plamę trzeba pocierać szmatką zwilżoną octem . Drugi krok to przecieranie zabrudzonego miejsca ściereczką zamoczoną w ciepłym mleku. Na koniec plamę z atramentu należy przetrzeć ściereczką namoczoną w spirytusie.   Plamy z atramentu na wykładzinie można usunąć, polewając je ciepłym mlekiem i posypując garścią soli kuchennej. Pod spód należy ułożyć miękką ściereczkę. Należy odczekać godzinę, a potem zetrzeć sól wilgotną szmatką. Usuwanie plam z atramentu z ubrań Aby usunąć plamę z atramentu na sztucznym materiale, należy moczyć ją w ciepłym mleku przez 10 minut, a następnie wyprać ubranie w...

czerwona, błyszcząca kuchnia
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Najlepsze domowe sposoby w walce z brudnymi fugami
Przy czyszczeniu fug domowymi sposobami można wykorzystać: wodę z octem, sok z cytryny, sodę oczyszczoną, proszek do pieczenia czy wybielającą pastę do zębów.

Przy czyszczeniu fug domowymi sposobami można wykorzystać: wodę z octem, sok z cytryny, sodę oczyszczoną, proszek do pieczenia czy wybielającą pastę do zębów. Jak przygotować się do skutecznego czyszczenia fug Aby zbyt szybko nie wymieniać fug na nowe lub ich nie przemalowywać, należy je systematycznie czyścić. Nie jest to łatwe zadanie, zbyt intensywnym szorowaniem można dość szybko uszkodzić fugę czy porysować płytki. Najlepiej przeznaczyć do innego celu wszelkie twarde szczoteczki o sztywnym włosiu, a zamiast nich wybrać miękkie szczotki, gąbki, ścierki bez ostrej powłoki, a ręce ochronić parą gumowych rękawic . Skuteczne czyszczenie fug domowymi sposobami Domowe sposoby na odświeżenie fug, które nie wymagają stosowania środków chemicznych o intensywnych zapachach czy o szkodliwym działaniu na skórę rąk to: ocet – do rozcieńczania z wodą w proporcji 1:2, na większy brud i osad można bezpośrednio położyć nasączoną ściereczkę i pozostawić na kilkanaście minut, następnie wyszorować gąbką; sok z cytryny – pozostawiony na co najmniej 10 minut wybieli jasne fugi, usunie kamień, nalot z mydła czy rdzy i wszelkie zabrudzenia; soda oczyszczona – przygotowuje się papkę w miseczce w proporcji 1:1 z wodą i nakłada na kilkanaście minut, po czym szoruje moczoną co chwilę szczoteczką aż do usunięcia osadów; proszek do pieczenia – wilgotną ściereczką nanosi się na około 30 minut (do rozpuszczenia) i szoruje, po czym myje płytki - świetny na tłuste plamy; wybielająca pasta do zębów – idealna do szorowania białych fug.

pan w koszuli i musze
Pixabay/SplitShire/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Jak usunąć plamy z potu za pomocą sody i spirytusu?
Na pocenie się człowiek nie ma większego wpływu, ponieważ jest to odruch bezwarunkowy, który zapobiega przegrzaniu organizmu w czasie wysokich temperatur. Pot wpływa niekorzystnie na wygląd i stan ubrań. Istnieją jednak sposoby, które pomogą pozbyć się plam z potu.

Na pocenie się człowiek nie ma większego wpływu, ponieważ jest to odruch bezwarunkowy, który zapobiega przegrzaniu organizmu w czasie wysokich temperatur. Pot wpływa niekorzystnie na wygląd i stan ubrań. Istnieją jednak sposoby, które pomogą pozbyć się plam z potu.   Przed zastosowaniem danej metody warto wykonać próbę na mało widocznym miejscu.   Spirytus i ocet na plamy z potu Do większości typów tkanin można wykorzystać roztwór wody i spirytusu przygotowany w proporcjach 1 do 1. Plamę z potu należy przecierać szmatką zamoczoną w takim roztworze. Po tej czynności ubranie trzeba przepłukać w letniej wodzie i uprać jak zazwyczaj.   Na plamy z potu na kolorowych ubraniach wykonanych z wełny i bawełny stosuje się roztwór z octu i wody. Do jego przygotowania wykorzystuje się 3 łyżki octu i litr wody. Plamę należy przecierać szmatką zwilżoną tym roztworem, potem wypłukać i uprać. Amoniak na żółte plamy z potu Tkaniny syntetyczne można oczyścić wodą z amoniakiem i wodą utlenioną w proporcjach 1 do 1. Amoniak można zamienić na sodę oczyszczoną. Miejsca z plamami z potu należy przecierać szmatką nasączoną tym roztworem, a potem pozostawić na 15 minut. Po tym czasie ubranie trzeba ręcznie wypłukać, a następnie uprać w pralce.   Białe i bawełniane ubrania można oczyścić roztworem z pół litra wody z łyżeczką mydła i amoniaku, który trzeba wcierać w poplamione miejsce. W takim stanie należy pozostawić ubranie na kwadrans. Następnie trzeba wyprać odzież ręcznie, a na koniec w pralce. Soda, cytryna i woda utleniona na plamy z potu Na plamy z potu na jedwabnych ubraniach stosuje się sodę oczyszczoną. Poplamione miejsce należy przecierać szmatką zwilżoną w roztworze z pół litra wody i łyżki sody. Drugą czystą ściereczką trzeba...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner