Beżowa łazienka
Pixabay/GregoryButler/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Nowoczesna łazienka: Pomysły na białą łazienkę

Beżowa łazienka
Pixabay/GregoryButler/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Nowoczesna łazienka najczęściej projektowana jest na wzór minimalistyczny, w którym dominuje biel oraz mała liczba dodatków. Aby przełamać dość monotonny styl aranżacji wnętrza, designerzy sięgają po zaskakującą kolorystykę, projektując ciekawą posadzkę i wykorzystując walory sufitu.

 

Oto 7 inspiracji na aranżację nowoczesnej łazienki. Są to pomysły, niewymagające dużych nakładów pieniężnych, a skutecznie zmieniające oblicze tego pomieszczenia:

 

  • Przełam biel – pod względem kolorystycznym nowoczesna łazienka to wnętrze, w którym przełamuje się dominującą biel i dodaje się do niej inne, mocne akcenty. Neonowy czerwony, niebieski czy zielony na naściennych kafelkach, na grzejniku czy na szafce sprawią, że nudna łazienka stanie się intrygująca i ciekawa.

 

  • Black&white – odwieczny duet kolorystyczny, dzięki któremu nadasz aranżacji tego pomieszczenia elegancki i wyważony styl. Nietuzinkowym pomysłem jest pomalowanie ściany na biało i dobranie do tego czarnych dodatków (rama lustra, szafka, deska klozetowa). Wtedy kolory się zrównoważą.

 

  • Czarny pokój – inspirując się surowym stylem Japończyków można ściany łazienki pomalować na czarno lub położyć kafelki naścienne w tym kolorze. Dobór białych elementów (ubikacji, szafki, wanny) i zmniejszenie ich liczby do minimum stworzy wyszukany styl tego pomieszczenia. Uroku doda blat łazienkowy wykonany z bardzo jasnego drewna. Takie rozwiązanie nie sprawdza się jednak w małych łazienkach. Czarne kafelki pomniejszają optycznie pomieszczenie, możemy uzyskać efekt przygnębiający i klaustrofobiczny.

 

  • Łazienka z odbiciem – dość nietypowym, a bardzo intrygującym rozwiązaniem jest wykorzystanie sufitu jako lustra. Zamieszczenie tam szkła w jednym lub kilku kawałkach sprawia, że łazienka jest optycznie większa i bardziej przestrzenna.

 

  • Podłoga z drewna – oryginalna aranżacja podłogi jest ciekawą alternatywną dla nudnej łazienki. Nowoczesne łazienki mogą mieć podłogę drewnianą (lapacho, merbau to drewno dobrze sprawdzające się w łazience). Dobrać można do niej jeden element drewniany (np. oprawę lustra), a resztę łazienki pozostawić w białym odcieniu.

 

  • Świecący sufit – aby zagospodarować sufit w inny sposób niż wstawienie lustra, możemy również umieścić tam małe instalacje świetlne, które po włączeniu mogą przypominać gwiazdy.

 

  • Led przy ścianie – innym ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnej łazience może być świecący led pociągnięty wzdłuż ściany od sufitu aż po podłogę, najlepiej obok lustra. Nie dość, że jest praktyczny, ponieważ daje dużo światła, to jeszcze nadaje ciekawy klimat aranżacji. Takich instalacji w łazience nie powinno być więcej niż dwie.

 

Niewątpliwym hitem ostatnich miesięcy jest umywalka nablatowa, która wygląda o wiele lepiej niż klasyczna. Jest to umywalka, która dosłownie „położona” jest na blacie, stoliku lub na powieszonej szafce łazienkowej. Sprawia wrażenie eleganckiego dodatku do łazienki. Innym ciekawym asortymentem łazienkowym jest suszarka na ręczniki, zamocowana na ścianie. Dobrana kolorystycznie (lub przeciwnie – przełamująca kolorystykę całej aranżacji) i powieszona wysoko przy suficie również może być ciekawą dekoracją w łazience.

Więcej na temat budowa domu remont
Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47