Pomysły na edukacyjne prezenty dla małych dzieci
© jos_persona/Adobe Stock

Wręczanie prezentów małym dzieciom bez okazji stało się powszechne. Największą popularnością wciąż cieszą się różnego rodzaju pluszowe misie i proste zabawki. Osoby, którym zależy na bardziej oryginalnych oryginalnych podarunkach mogą zdecydować się na zakup zabawek z serii edukacyjnych. Poza tym, że powinny one zaciekawić dziecko, to również będą pełniły funkcję rozwojową malucha.

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiele zabawek edukacyjnych jest przeznaczonych nawet dla kilkutygodniowych dzieci. Mimo że na tym etapie życia mogą być one mało aktywne i głównie spać, to jednak od pewnego etapu odbierają bodźce, które są istotne dla ich rozwoju.

Dlaczego zabawki edukacyjne są dobrymi prezentami dla dzieci?

Każda zabawka edukacyjna powinna być interesująca dla malucha, angażować go do zabawy, uczyć, a nawet wpływać na jego rozwój fizyczny. Najwięcej zależy oczywiście od wieku dziecka. Zabawki dla kilkutygodniowych niemowląt będą bowiem w mniejszym stopniu wpływały na rozwój fizyczny aniżeli zabawki dla kilkulatków.  

 

Warto podkreślić, że większość zabawek edukacyjnych jest bardzo funkcjonalna i daje możliwość różnego rodzaju zabaw dziecku. Popularne w ostatnim czasie maty edukacyjne pozwalają niemowlętom nie tylko bawić się poprzez dotyk, ale poprzez podświetlane elementy angażują ich wzrok, a muzyka wyostrza słuch. Tym samym jedna zabawka może zastąpić wiele innych, na które często po prostu nie ma miejsca w mieszkaniu.

Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla małych dzieci?

Poza wspomnianą już matą edukacyjną w sklepach z zabawkami dziecięcymi można znaleźć wiele innych funkcjonalnych produktów wpływających na rozwój maluszków. Takich jak:

  • tablica edukacyjna – ma na celu naukę cierpliwości poprzez zabawę. Dostępne są różne wersje tematyczne;
  • kostka interaktywna – posiada wiele elementów do wciskania i przesuwania. Pomaga rozwijać zdolności motoryczne dziecka;
  • kula edukacyjna – może zawierać różne kolorowe elementy, lusterka, piszczałki i grzechotki. Poprawia zdolności manualne;
  • edukacyjne klocki drewniane – mają za zadanie wpływać na koncentrację malucha oraz poprawiać jego umiejętności manualne.

 

Powyższe propozycje są dedykowane dzieciom w różnym wieku. Chcąc kupić prezent odpowiedni dla konkretnego malucha, należy kierować się oznaczeniami wiekowymi, które znajdują się na opakowaniach wszystkich produktów.