Zuzanna Bijoch właśnie wydała książkę "Modelka", w której opisuje sekrety świata wielkiej mody i bezwzględne prawa, które nim rządzą. Zdradza też, jak utrzymać się na światowym topie, a to... wcale nie jest takie łatwe! Jak jej udało się pokonać konkurencję i utrzymać na szczycie? To modelka opowiedziała w rozmowie z magazynem "Flesz".

Reklama

Zuzanna nie ukrywa, że oprócz szczęścia i urody w tym zawodzie liczy się przede wszystkim wzrost i waga! Czy usłyszała kiedyś, że jest za gruba?

Wagę modelki zawsze weryfikuje kreacja, w której ma wystąpić na wybiegu. Bohaterka mojej książki też wchodzi w każdy sezon szczuplejsza o kilka kilogramów, bo wymiary 90-60-90 często okazują się zbyt obfite. Na światowych wybiegach nikt nie przerabia sukni pod modelkę. Łatwiej jest wymienić dziewczynę na inną, szczuplejszą, więc stres przed przymiarkami jest ogromny. Każda modelka wie, że to, czy wystąpi w danym pokazie, przekłada się na późniejsze kontrakty i zarobki rzędu kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Dlatego, kiedy słyszysz, że masz tydzień, żeby "zdrowo" zgubić kilka kilogramów, by pójść w wymarzonym pokazie, zaczyna się szaleńczy pęd do oczekiwanej wagi – przyznaje Zuza.

Modelki naprawdę łykają waciki nasączone octem?

Jak schudnąć kilka kilogramów w krótkim czasie? Zuza Bijoch twierdzi, że modelki mają różne sposoby na utrzymanie idelanej wagi, ale nigdy nie słyszała, żeby łykały waciki nasączone octem.

Ja się nigdy z tym nie spotkałam. Ale wiadomo, że nie da się zdrowo schudnąć w tydzień, więc dziewczyny często się głodzą albo łykają tabletki przeczyszczające. Zdarza się, że sięgają po narkotyki i specyfiki, po których nie czuje się łaknienia. Ręczę ci jednak, że modelki które znam i z którymi współpracuję, są zdrowe. Zasuwają po kilka godzin dziennie na siłowni, żeby móc jeść normalnie, mieć siłę i zachować idelaną figurę – mówi Zuza.

Zobacz także

Polecamy: Zuzanna i Julia Bijoch szczerze o siostrzanych relacjach w programie "Azja Express"2.

Czy dziewczyny dostają niemoralne propozycje? Dlaczego agencje często aranżują spotkania modelek z hollywodzkimi gwiazdorami? Jak Zuzannie udało się uniknąć błędów i jak jej chłopak Greg znosi częste rozstania? Przeczytasz w nowym "Fleszu".

Zuzanna Bijoch z siostrą Julią były gwiazdami show"Azja Express" 2.

ONS.pl

Reklama

Zuzanna Bijoch gościła na okładkach najważniejszych modowych pism i była twarzą wielu kampanii światowych marek.

ONS
Dolce & Gabbana
Reklama
Reklama
Reklama