Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Zbigniew Wodecki spogląda poważnym wzrokiem w bok
VIPHOTO/EAST NEWS
Newsy

Zbigniew Wodecki upamiętniony w Krakowie w dniu swoich urodzin. "W dniu urodzin ofiarowujemy mu..."

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 roku. Wczoraj obchodziłby 71 urodziny. Z tej okazji mieszkańcy Krakowa postanowili upamiętnić wspaniałego muzyka, zdobyli się na piękny gest, który zostanie dla kolejnych pokoleń.

Zbigniew Wodecki jest historyczną postacią dla polskiej muzyki. Doskonały artysta, ale także dobry i mądry człowiek, zapisał się w pamięci każdego z nas. Szczególnie zaś w świadomości mieszkańców Krakowa, miasta, które Zbigniew Wodecki kochał, w którym przyszedł na świat i mieszkał w nim przez lata. 71. rocznica urodzin muzyka stała się więc idealną okazją do uczczenia pamięci o artyście. 

Ziółko jako Wodecki zachwycił wszystkich! Jak na ten występ zareagowała córka artysty? "Nie wiedziała co z tym zrobić"

Kraków uczcił Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki uwielbiał Kraków i spacery po tym mieście. Właśnie dlatego 6 maja odbyła się uroczystość na krakowskich Plantach, na wysokości ulicy Św. Marka, w ulubionej przez artystę części Krakowa. Skwer, który się tam znajduje, otrzymał imię muzyka.

Z radością otwieramy skwer Zbigniewa Wodeckiego. W dniu urodzin ofiarowujemy mu piękny zakątek krakowskich Plant wraz z odnowioną altaną muzyczną - mówił w czwartek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski - mówił podczas wczorajszej uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

Na odsłonięciu tabliczki z nazwą skweru była obecna także córka muzyka, która podkreśliła, jak ważny dla jej taty był Kraków:

Tata koncertował w całej Polsce, znał niemal każdą miejscowość, amfiteatr, filharmonię, centrum kultury. Ale to właśnie Kraków był jego domem - mówiła Kasia Wodecka-Stubbs, prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

Faktycznie, ów skwer był dla Zbigniewa Wodeckiego naprawdę ważny. Okazuje się, że młody artysta odprowadzał swoje dzieci, a potem wnuki do szkoły muzycznej, codziennie pokonując trasę ulic św. Marka, Westerplatte, Grodzkiej aż do Rynku Głównego. Potem udawał się na spacer po Plantach, na ulubiony Stary Kleparz czy na kawę z przyjaciółmi. 

Prezydent miasta skomentował to ważne, historyczne wydarzenie nadania imienia krakowskiemu skwerowi także w mediach społecznościowych:

W dniu urodzin Zbigniewa Wodeckiego, ten piękny zakątek krakowskich Plant zyskał w osobie artysty swojego patrona. Nazwy ulic placów czy skwerów to swego rodzaju znaki historii. Skwer w pobliżu altany na wysokości ulicy św. Marka był ulubionym miejscem spacerów Zbigniewa Wodeckiego - napisał na swoim  Facebooku Jacek Majchrowski. 

Mieszkańcy Krakowa pod postem zamieścili wiele podziękowań i gratulacji tej decyzji. Dla wielu z nich skwer im. Zbigniewa Wodeckiego to jedno z najpiękniejszych upamiętnień zmarłego nagle artysty. 

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w 2017 roku. Stwierdzono, że przyczyną śmierci był udar mózgu. Artystę pochowano na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Pośmiertnie odznaczono go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej".

Zobacz także: Kim jest wnuk Zbigniewa Wodeckiego? Czy pójdzie w ślady znanego dziadka? Poznajcie Leo Stubbsa!

Odsłonięciu tabliczki z nazwą skweru towarzyszyły występy muzyczne. 

W dniu urodzin Zbigniewa Wodeckiego, ten piękny zakątek krakowskich Plant zyskał w osobie artysty swojego patrona. Nazwy...

Opublikowany przez Jacek Majchrowski Czwartek, 6 maja 2021

Zbigniew Wodecki zmarł, mając jedynie 67 lat. 

Zbigniew Wodecki udziela wywiadu
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jacek Cygan wspomina Zbigniewa Wodeckiego
Newsy
Jacek Cygan zdradza, że tuż przed operacją Wodecki pisał z nim piosenkę. "Zbyszku, przecież jest tekst gotowy..."
Co to za piosenka?

Jacek Cygan napisał piosenkę dla Zbigniewa Wodeckiego! W poniedziałek po tym jak w mediach pojawiła się smutna informacja o śmierci wybitnego muzyka, w TVN24 pojawiły się osoby, które miały przyjemność z nim pracować. Jedną z tych osób był właśnie tekściarz, Jacek Cygan, który w studiu opowiedział wzruszającą historię. Okazuje się, że Zbigniew Wodecki napisał nową kompozycję i poprosił Jacka Cygana o napisanie tekstu:   Bardzo trudno zamknąć w jednym kadrze czy zdaniu takiego człowieka. Wspaniały kompozytor i człowiek, który na scenie wskrzeszał świat muzyki przez duże M.  Jakoś 6 tygodni temu w Krakowie Zbyszek dał mi utwór, swoją kompozycję do napisania, dość trudną. Ja to pisałem kilka tygodni. Zdzwanialiśmy się jeszcze przed jego operacją. A potem, kiedy ostatnio skończyłem i w nocy chciałem to przepisać mówię "Nie,  zrobię to rano". I rano włączyłem komputer, a tam było napisane, że Zbigniew Wodecki miał udar . Więc to taki dla mnie niezwykły moment, że to się tak połączyło, że ta droga została przerwana tak nagle. Mogę powiedzieć "Zbyszku, przecież jest tekst gotowy, twoja muzyka piękna"... Takie refleksje mam w tym momencie.    Jacek Cygan o Zbigniewie Wodeckim Jacek Cygan zdradził też, jaki to miał być utwór: Typowo Zbyszkowy walc, bardzo piękny utwór z wokaliząm do której prosił żebym napisał słowa, co było bardzo trudne. O czym napisałem? O carpe diem, żeby łapać życie i za Horacym powtarzać "nie przejmuj się swoim finałem i klaruj wina swe"...   Jack Cygan znał się ze Zbigniewem Wodeckim od wielu lat. Cygan napisał kilka tekstów do kompozycji muzyka. Jak Cygan zapamięta wybitnego artystę? Cieszył się życiem. Ostatnio siedzieliśmy na rynku w Krakowie w restauracji, jedliśmy zupę rybną. A potem przeszliśmy się kawałek po rynku i co mi zostanie na zawsze, ci...

Zbigniew Wodecki nie żyje
EastNews
Newsy
Wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego "Zgodnie z wolą najbliższych spocznie w grobie rodzinnym"
Wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego "Zgodnie z wolą najbliższych spocznie w grobie rodzinnym"

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się we wtorek, 30 maja, w Krakowie. Polska Agencja Prasowa informuje, że ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 14:00 na Cmentarzu Rakowickim. Wcześniej zostanie odprawiona msza w kościele św. Piotra i Pawła. Biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa potwierdziło, że Zbigniew Wodecki spocznie w grobie rodzinnym.    Zobacz także:  "Wszystko we mnie krzyczy, wrzeszczy, płacze…" - gwiazdy żegnają Zbigniewa Wodeckiego!   Ostatnie pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego Według doniesień "Wyborczej" władze Krakowa zaproponowały rodzinie Zbigniewa Wodeckiego , aby artysta został pochowany w Alei Zasłużonych. Rodzina legendy polskiej muzyki zdecydowała jednak, że Zbigniew Wodecki spocznie w rodzinnym grobowcu. Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się w przyszły wtorek, 30 maja, na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Artysta zgodnie z wolą najbliższych spocznie w grobie rodzinnym  - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta.  Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek, 22 maja, w jednym z warszawskich szpitali.  W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i starań lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie- pojawiła się wówczas informacja na stronie artysty. Zobacz także:  Zbigniew Wodecki był gotowy na śmierć... "Staram się zabezpieczyć rodzinę i pozałatwiać wszystko..."   Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się 30 maja w Krakowie.   Artysta zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu.

East News
Newsy
Zbigniew Wodecki nie żyje: "Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał..."
Przyczyny śmierci Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki nie żyje. Artysta zmarł 22 maja w Warszawie. Miał 67 lat. Na oficjalnej stronie internetowej artysty pojawiła się informacja o śmierci muzyka. Wcześniej smutną wiadomość światu przekazał Andrzej Piaseczny.  Przyczyny śmierci Zbigniewa Wodeckiego Zbigniew Wodecki 5 maja przeszedł operację bypass-ów. Z kolei 8 maja doznał rozległego udaru mózgu. Kiedy w sieci pojawiła się ta informacja, setki tysięcy fanów i gwiazd mocno wspierała wokalistę w tym czasie. Zobacz:  Gwiazdy komentują smutne informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Wodeckiego Stan Wodeckiego nie poprawiał się. 18 maja w mediach pojawiła się informacja, że pan Zbigniew został  wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W oświadczeniu na oficjalnej stronie czytamy: Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z Warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie. Zbigniew Wodecki do końca mógł liczyć na wsparcie żony, Krystyny oraz dzieci - Pawła, Katarzyny i Joanny. Zobacz:  Kochany przez fanów i gwiazdy... Tak zapamiętamy Zbigniewa Wodeckiego! "Wszystko we mnie krzyczy, wrzeszczy, płacze…" - gwiazdy żegnają Zbigniewa Wodeckiego! Czy pamiętasz największe hity Zbigniewa Wodeckiego? To nie tylko "Pszczółka Maja" czy "Chałupy Welcome" Głosuj na swoją ulubioną piosenkę! Byli ze sobą 46 lat... Wzruszająca historia miłości Zbigniewa i Krystyny Wodeckich Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego? Jeden z ostatnich wywiadów Wodeckiego. Już rok temu planował zakończenie kariery... Zbigniew Wodecki nie żyje. Niecały rok temu mówił: "Dopóki stoję, będę robił karierę!" Piękny WYWIAD Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się w Krakowie. ...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner