Zbigniew Wodecki był gotowy na śmierć

Zbigniew Wodecki był gotowy na śmierć... "Staram się zabezpieczyć rodzinę i pozałatwiać wszystko..."

Zbigniew Wodecki był gotowy na śmierć

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w Warszawie. 5 maja miał operacją wszczepienia bypass-ów, następnie 8 maja doznał rozległego udaru mózgu. Artysta miał 67 lat. Okazuje się, że wielki artysta był gotowy na swoją śmierć. Już jakiś czas temu w wywiadzie dla "Twojego Stylu" mówił o tym, że wykupił sobie grób na Cmentarzu Rakowieckim w Krakowie, aby odciążyć rodzinę.

 

Zobacz: Jacek Cygan zdradza, że tuż przed operacją Wodecki pisał z nim piosenkę. "Zbyszku, przecież jest tekst gotowy..."

Zbigniew Wodecki zostanie pochowany w Krakowie

Zbigniew Wodecki zostanie pochowany w Krakowie. Artysta spocznie w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego. Msza żałobna odbędzie się w kościele św. Piotra i Pawła. Wodecki jakiś czas temu zdradził, że ma już wykupione miejsce na cmentarzu:


Staram się zabezpieczyć rodzinę i pozałatwiać wszystko, żeby nie zostawić ich z kłopotem. Bo co potem dzieci ze mną zrobią? Przecież trzeba będzie gdzieś zakopać. No to jest gdzie. Na cmentarzu Rakowickim mam kwaterę, udało mi się wykupić, choć cmentarz już zamknięty. Rodzice tam moi leżą. Dzieci i wnuki nie będą musiały jeździć pod Kraków, żeby świeczkę zapalić - mówił.

 

Zobacz: Kochaliśmy go za poczucie humoru! Anegdoty, żarty i historie z życia Wodeckiego - poznaj je!

Wodecki w wieku 25 lat przeżył nagłą śmierć swojej matki. To doświadczenie mocno na niego wpłynęło:

Miała 52 lata, gdy umarła. Pojechała na pierwsze w swoim życiu wakacje do Rumunii i tam zrobił jej się skrzep. Na szczęście dzień przed śmiercią usłyszała w Rumunii komunikat w radiu, że wygrałem w międzynarodowym festiwalu Schlagerfestival w Rostocku. Myślę, że odeszła spełniona: zarobię na rodzinę, którą wcześnie założyłem. Miałem 25 lat i trójkę dzieci  - wspominał Wodecki.

 

Będzie go nam strasznie brakować...

Zobacz także: Odszedł Zbigniew Wodecki. Przypominamy jego pełen humoru wywiad – takim go zapamiętamy

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja. 

Zbigniew Wodecki nie żyje
Eastnews

Pogrzeb artysty odbędzie się w Krakowie. 

Zbigniew Wodecki
East News

Więcej na temat Zbigniew Wodecki
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30