Adam Nawałka i Zbigniew Boniek na konferencji prasowej Adam Nawałka i Zbigniew Boniek na konferencji prasowej Adam Nawałka na Mundialu w Rosji Zbigniew Boniek na konferencji prasowej
Adam Nawałka i Zbigniew Boniek na konferencji prasowej
East News
Mocne słowa!
1/4
Adam Nawałka i Zbigniew Boniek na konferencji prasowej
East News

To już pewne! Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Zbigniew Boniek ogłosił, że Adam Nawałka żegna się z Reprezentacją Polski. Trener będzie pełnił swoje obowiązki tylko do 30 lipca, później zastąpi go ktoś inny. Prezes PZPN przyznał przed kamerami, że to sam Adam Nawałka podjął decyzję o zakończeniu współpracy z kadrą.

 

A jak na decyzję Adama Nawałki zareagował Zbigniew Boniek? Były piłkarz nie ukrywa, że według niego trener postąpił słusznie. Boniek ma jednak żal do dziennikarzy, że po Mundialu zaszczuli Nawałkę! Zobaczcie, co powiedział na konferencji prasowej! Padły mocne słowa! 

 

Zobacz także: Boniek stracił cierpliwość po spotkaniu z Japonią! "To nie był mecz. Tysiące niedokładnych podań"

2/4
Adam Nawałka i Zbigniew Boniek na konferencji prasowej
East News

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dziennikarze próbowali dowiedzieć się, czy Zbigniew Boniek jest zawiedziony, że Adam Nawałka zrezygnował z dalszej pracy w kadrze. Prezes PZPN przyznał, że według niego trener podjął słuszą decyzję- przy okazji Boniek uderzył w media! 

Zrobił dobrze. Wydaje mi się, że trochę go zaszczuliście tym nabijaniem się aspektami pozasportowymi, które w tej drużynie nie miały absolutnie miejsca - mówił Zbigniew Boniek. Szukanie polskich afer nie wiadomo z jakiego powodu, troszeczkę czepianie się czy na konferencjach mówi wam to co chce powiedzieć, czy mówi to czego nie chce powiedzieć. Każdy musi mieć komfort psychiczny, żeby jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

Zbigniew Boniek nie ukrywa, że jego zdaniem Adam Nawałka podjął dobrą decyzję. 

Każdy następny mecz, każda następna porażka byłaby dla niego wielkim problemem, bo każdy trener ma na początku kredyt zaufania, każdy trener może na początku coś przegrać bo dopiero coś buduje. Natomiast w przypadku, gdyby to był selekcjoner, który już coś przegrał, byłoby mu dużo trudniej.

Zobaczcie, co jeszcze powiedział o krytycznych artykułach i komentarzach po porażce Polaków na Mundialu!

 

Zobacz także: "ZAWALILIŚMY" Adam Nawałka i Robert Lewandowski pod ostrzałem dziennikarzy!

3/4
Adam Nawałka na Mundialu w Rosji
East News

Zbgniew Boniek podczas spotkania z mediami stwierdził, że do tej pory w zasadzie nidzie nie przeczytał jakie były prawdziwe, sportowe powody porażki Polaków na Mundialu w Rosji. Prezes PZPN wytknął, że dziennkarze zamiast dokładnej analizy skupili się na szukaniu afer. 

My pod tym względem jako naród jesteśmy bardzo wymagający. Lubimy dokuczać, lubimy wyszydzać- mówił na konferencji prasowej. 

4/4
Zbigniew Boniek na konferencji prasowej
Eastnews

Zgadzacie się z prezesem PZPN? A może Zbigniew Boniek przesadził w swojej mocnej ocenie? 

Więcej na temat Zbigniew Boniek Adam Nawałka