Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Koronawirus w Polsce. Żabka zapowiada zmiany i apeluje do klientów
East News
Newsy

Żabka sprzedaje najtańsze maseczki jednorazowe. Ile kosztują i czy obowiązuje limit przy zakupie?

Sieć sklepów Żabka wprowadziła do sprzedaży maseczki ochronne dla klientów, na których nie zarobi.

Sieć sklepów Żabka od 15 marca wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne, a ich cena jest zaskakująca! Opakowanie 10 maseczek kosztuje… 16,17 zł. To oznacza, że za jedną maseczkę zapłacimy jedynie 1,62 zł. Co więcej marka zdecydowała się też przekazać pół miliona maseczek ochronnych do polskich szpitali. Czy w związku z niską ceną za opakowanie maseczek jednorazowych został wprowadzony limit zakupu dla jednej osoby?

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić maseczkę ochronną na twarz? Przedstawiamy kilka sposobów! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy w Żabce będzie obowiązywał limit na zakup maseczek ochronnych?

Niska cena maseczek jednorazowych dostępnych w Żabce wynika z całkowitej rezygnacji sieci z  zysku i obejmuje koszt zakupu maseczek i ich dostawę do Polski. Do 16 kwietnia w sklepach znajdzie się aż 8 milionów maseczek dostępnych w ponad 6000 sklepów. Maseczki dostępne w Żabkach przeznaczone są dla dorosłych i są zgodne z normą EN149.

Każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych - mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu firmy Żabka Polska w oświadczeniu, które można przeczytać na oficjalnej stronie sieci.

Sieć sklepów Żabka wprowadziła zasadę limitu zakupu jednego opakowania na osobę, aby zapobiec masowemu wykupowaniu maseczek ochronnych i sprzedawaniu ich z zyskiem. W ten sposób każdy klient ma mieć szansę na ich zakup.

 

Zobacz także: Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa? Tygrysica z zoo zarażona

Maseczki zamówione przez sieć Żabka przyleciały samolotem Boeing 747-400 JumboJet i trafiły w ostatni piątek w nocy na Lotnisko Chopina w Warszawie:

Od 16 kwietnia rząd wprowadził nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, aby minimalizować ryzyko nowych zakażeń koronawirusem.

East News

Bosh opracował super szybki test na koronawirusa. Wynik w mniej niż 2,5 godziny
East News

 

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska

Czy w czasach pandemii koronawirusa w Polsce należy odwołać ślub? Jeśli tak - jak odzyskać zaliczki? Setki narzeczeństw ma ogromny problem - restauracje i lokale zamawiane są przecież na długie miesiące przed, podobnie jak fotografowie czy zespoły. Co na ten temat zdradzi naczelna ekspertka od ślubów  - Izabela Janachowska? Zobacz, co nam zdradziła podczas rozmowy live na Instagramie Party.pl!  Zobacz także:  Marzyła o skromnej sukni ślubnej, ale Janachowska namówiła ją na błysk. Efekt? Babcia popłakała się na widok wnuczki

East News
Newsy
Będzie regulacja cen maseczek ochronnych? Minister zdrowia zdradził plany rządu
Minister zdrowia zdradził, jaka będzie decyzja rządu, jeśli ceny maseczek ochronnych znów pójdzie w górę!

Od 16 kwietnia w całej Polsce zacznie obowiązywać nakaz noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej, aby ograniczyć ryzyko zachorowań na koronawirusa . Jak poinformował Minister zdrowia, Łukasz Szumowski podczas przedświątecznej konferencji maseczki można zastąpić chustą lub szalikiem. Jednak obowiązek zabezpieczania nosa i ust dla wszystkich  może sprawić, że ceny maseczek pójdą w górę. Co w takiej sytuacji? Minister zdrowia zdradził, co zaplanował rząd! Jakie rodzaje maseczek ochronnych są najlepsze? Polski rząd, podobnie, jak w innych krajach zdecydował się na wprowadzenie obowiązku zakrywania ust w przestrzeni publicznej. Obecnie, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa noszenie maseczek wydaje się zasadne, bo osób zarażonych COVID-19 przybywa, a nie każdy wie, o tym, że jest nosicielem. Jak wiadomo niektórzy przechodzą zakażenie bezobjawowo, dlatego teraz wszyscy obowiązkowo muszą nosić maseczki, aby chronić innych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maseczek ochronnych. Łukasz Szumowski powiedział, jakie powinniśmy wybierać, aby były skuteczne: Pamiętajmy, że część zakładów produkuje różne typy maseczek, to są czasami maseczki z materiału, które są droższe i chirurgiczne, które są tańsze. Maseczka maseczce nierówna. Musimy mieć takie maseczki z certyfikatem dla służby zdrowia. W przestrzeni publicznej najlepiej sprawdzają się maseczki materiałowe czy chustki, które można uprać, wygotować, dlatego że te chirurgiczne używamy przez godzinę, dwie i wyrzucamy - powiedział Minister zdrowia w Radiu ZET. Rząd będzie regulował ceny maseczek ochronnych? Czy ceny maseczek będą regulowane przez rząd? Minister zdrowia wprost poinformował, że w sytuacji, kiedy ich ceny znacznie wzrosną rząd jest przygotowany na to, aby wprowadzić ceny odgórnie:...

Obowiązek noszenia maseczek. To jest zwolniony z obowiązku zasłaniania oczu i ust?
East News
Newsy
Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?
Obowiązek noszenia maseczek ochronnych od 16 kwietnia. Są jednak przypadki, w których trzeba będzie odsłonić nos i usta na żądanie. Kto może tego od nas egzekwować? Kto i kiedy jest zwolniony z noszenia maseczki ochronnej?

Od dziś, czyli 16 kwietnia obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Rozporządzenia należy przestrzegać aż do odwołania. Są jednak przypadki, w których trzeba będzie odsłonić nos i usta na żądanie. Kto może tego od nas zażądać? Ministerstwo Zdrowia przewidziało również przypadki osób, które są zwolnione z noszenia maseczek. Kogo i kiedy nie dotyczy przepis?  Zobacz także:  Jak samodzielnie zrobić maseczkę ochronną na twarz? Przedstawiamy kilka sposobów! Obowiązek noszenia maseczek od 16 kwietnia. Kto jest zwolniony z zasłaniania nosa i ust?  Od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Można ją kupić lub wykonać samodzielnie. Ministerstwo Zdrowia uszczegółowiło przepisy o obowiązku zakrywania nosa i ust. Zaakcentowano również przypadki, w których noszenie maseczki nie będzie obowiązywało, jednak to nie będzie zwalniało z zachowania bezpiecznej odległości. Kogo i w jakich sytuacjach nie dotyczy używanie maseczki ochronnej?  Rozporządzenie o konieczności noszenia maseczek ochronnych nie dotyczy :  pojazdu samochodowego, w którym przebywa lub porusza się 1 osoba albo 1 osoba z dzieckiem do 4 roku życia; dziecka do ukończenia 4 roku życia; osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane; osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach), z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów; kierującego środkiem publicznego transportu...

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner