Party Stories
Zwierzęta a koronawirus
East News
Newsy

Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa? Tygrysica z zoo zarażona

Tygrysica z zoo w Nowym Jorku jest zarażona koronawirusem. Czy to oznacza, że zwierzęta przenoszą COVID-19?

Tygrysica z zoo w Nowym Jorku jest zarażona koronawirusem. Przeprowadzono u zwierzaka test na obecność wirusa SARS-Cov-2, który okazał się pozytywny. Najprawdopodobniej 4-letnia tygrysica malezyjska zaraziła się od swojego opiekuna. Ministerstwo rolnictwa USA już ostrzegło obywateli, aby ograniczyli przebywanie ze zwierzętami. Czy to oznacza, że koronawirus może być przenoszony przez zwierzęta. Co się zmieniło od czasu pierwszego komunikatu WHO?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa?

4-letnia tygrysica malezyjska, Nadia, to pierwszy przypadek, kiedy u zwierzęcia zdiagnozowano COVID-19. Taką informację przekazała agencja informacyjna RT Paul Calle po doniesieniach lekarza weterynarii z nowojorskiego zoo. Okazuje się, że opiekun tygrysicy była zarażony koronawirusem, ale przechodził chorobę bezobjawowo. To on najprawdopodobniej zaraził zwierzę. 

Test u tygrysa zrobiono po tym, jak pracownicy zauważyli, że tygrys ma suchy kaszel i inne objawy choroby układu oddechowego. Oprócz Nadii jeszcze pięć innych zwierząt ma te same objawy. Są pod dobrą opieką, a ich stan zdrowia jest cały czas monitorowany. Jeszcze nie wiadomo, jak zareagują na leczenie.

Obecnie nie ma dowodów na to, że zwierzęta mogą przenosić wirusa na człowieka, ale mogą się od niego zarazić, dlatego w wielu ogrodach zoologicznych opiekunowie noszą maseczki i rękawiczki, aby zapobiec ewentualnemu zarażeniu.

Odpowiedź poznańskiego zoo na informację  o tygrysicy z koronawirusem!

Poznańskie zoo niemal natychmiast odpowiedziało na informację o zarażonej tygrysicy. W komunikacie umieszczonym w mediach społecznościowych potwierdzają oświadczenie, które jakiś czas temu wydało WHO, że nie ma dowodów na to, aby zwierzęta przenosiły koronawirusa na człowieka. Informacje zostały opublikowane w odpowiedzi na panikę wśród właścicieli zwierząt domowych, chcących pozbywać się pupili w obawie przed zarażeniem koronawirusem. 

w związku z informacją o nadkażeniu tygrysicy w zoo w Nowym Jorku koronawirusem odpowiedzialnym za chorobę COVID-19, pragniemy wyjaśnić iż: koty posiadają własny zestaw wirusów typu korona i nie ma żadnych danych o transferze ich na człowieka (część z nich powoduje np. biegunki, część może zmutować w kocią chorobę FIP), ale nie ma jakichkolwiek informacji czy przypadków potwierdzonych naukowo, że mogą one nas zainfekować. - czytamy w komunikacie umieszczonym na oficjalnym koncie  poznańskiego zoo na Facebooku.

 

 

Zwierzęta a koronawirus
East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Beata Tadla padła ofiarą hakera
Newsy
Beata Tadla przeszła drugi test na koronawirusa! Dziennikarka zdradziła wynik! 

Beata Tadla podczas relacji na InstaStories poinformowała swoich fanów, że przeszła kolejny test na koronawirusa. Dziennikarka pokazała rownież, czy test wykazał wynik pozytywny czy negatywny. Beata Tadla zaraziła się groźnym wirusem?  Beata Tadla pokazała wynik testu na koronawirusa Dokładnie tydzień temu syn Beaty Tadli za pośrednictwem Instagrama poinformował, że zaraził się koronawirusem. Jan Kietliński w swojej relacji opublikowanej w sieci przyznał, że najprawdopodobniej do zakażenia doszło na jednej z imprez z Warszawie. Syn dziennikarki opisał wówczas, jakie miał objawy koronawirusa.  Obudziłem się chory. Miałem kaszel, gorączkę i suche gardło. Były to objawy zwykłego przeziębienia, jednak co było niepokojące to fakt, że absolutnie nic nie zanosiło się na chorobę- relacjonował Jan Kietliński. Test wykazał, że syn Beaty Tadli ma koronawirusa i musi przebywać w obowiązkowej kwarantannie. Kwarantanną została również objęta jego mama, która również zdecydowała się wykonać test na COVID-19. Na szczęście test na koronawirusa był negatywny.  Teraz okazuje się, że dziennikarka przeszła kolejny test! Beata Tadla zaraziła się koronawirusem? Na szczęście nie! Ponowny test. Wynik negatywny :) - napisała w relacji na InstaStories. Dziennikarce i jej synowi życzymy dużo zdrowia! Zobacz także:   Viola Kołakowska skrytykowała Beatę Tadlę za pokazanie testu na koronawirusa. Dziennikarka odpowiedziała!  Beata Tadla przeszła kolejny test na koronawirusa. Tydzień temu okazało się, że syn dziennikarki zaraził się koronawirusem.  

Ilona i Adrian z "Rolnik szuka żony" zamieszkali już razem?
Instagram
Newsy
Ilona z "Rolnik szuka żony" o przenoszeniu koronawirusa przez zwierzęta. Apeluje do właścicieli! 
Ilona z "Rolnik szuka żony" postanowiła zareagować na krążący w sieci fake news dotyczący przenoszenia koronawirusa przez zwierzęta!

Ilona z " Rolnik szuka żony " postanowiła zareagować na falę nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w sieci i dotyczą zwierząt! Według fake newsa, który błyskawicznie rozprzestrzenił się w internecie, zwierzęta domowe również miałyby przenosić koronawirusa ! Niektórzy właściciele byli przerażeni tym faktem. Teraz już wiadomo, że to była jedynie nieprawdziwa informacja, ale reakcja w sieci była szokująca! Plotkę zdementowało też Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które jednak zachęca do mycia rąk po kontakcie z pupilami: Fałszywe bądź niepełne informacje dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2 mogą prowadzić do niepotrzebnej paniki, dlatego przypominamy, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że nie ma żadnych dowodów na to, aby SARS-CoV-2 był przenoszony przez zwierzęta domowe (jak psy i koty)" – fake newsa zdementowało też Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W związku z tym Ilona z "Rolnika" opublikowała na Instastories plakat, który jasno wyjaśnia, że zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa i zachęca, aby korzystać jedynie ze sprawdzonych informacji. Zobaczcie, w jaki sposób apeluje do właścicieli zwierząt domowych! Ilona z "Rolnik szuka żony" zachęca do troski o zwierzęta  Ilona już w programie dała się poznać jako wielbicielka zwierząt. Partnerka Adriana sama jest właścicielką psa, a jej największą pasją jest jeździectwo . Uczestniczka "Rolnika" często też bierze udział w akcjach promujących adopcję zwierzaków ze schronisk. Widać, że los psów i kotów nie jest jej obojętny, dlatego z pewnością poruszył ją fake news dotyczący koronawirusa, którego miałyby przenosić zwierzęta domowe. Tylko spójrzcie, jaki apel na swoim Instagramie zamieściła Ilona z...

Adam Małysz
East News
Newsy
Adam Małysz zarażony koronawirusem, szokujące komentarze pod postem mistrza
Adam Małysz poinformował, że jest zarażony koronawirusem! Chorobę przechodzi bezobjawowo.

Adam Małysz , jeden z najpopularniejszych sportowców poinformował w mediach społecznościowych, że jest zarażony koronawirusem. Były skoczek dodał, że czuje się dobrze i dotychczas nie ma objawów choroby. Sportowiec potraktował sprawę bardzo poważnie informując o tym osoby, które miały z nim styczność. Jednak komentarze pod wpisem Adama Małysza mogą szokować! Co piszą niektórzy Internauci? Adam Małysz o zarażeniu koronawirusem Były mistrz w skokach narciarskich opublikował na Facebooku informację, że jest zarażony Covid-19: Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. - napisał Adam Małysz na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Sportowiec dodał, że w związku z jego zarażeniem zostały wdrożone wszelkie procedury, co oznacza kwarantannę dla jego rodziny i osób, które w ostatnich dniach miały z nim kontakt.  Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie. - dodał były skoczek narciarski. Internauci w kontrowersyjny sposób komentują...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner