Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Czy wszyscy uczniowie otrzymają promocję z klasy do klasy?
East News
Newsy

Wszyscy uczniowie zdadzą do następnej klasy dzięki koronawirusowi? Minister edukacji zabrał głos

Wszyscy uczniowie zdadzą do następnej klasy dzięki koronawirusowi? Minister edukacji zabrał głos

Czy uczniowie jeszcze wrócą do szkół przed wakacjami? Jak długo jeszcze będą uczyć się w domach? Czy z powodu pandemii wszyscy uczniowie zdadzą do następnych klas? Te pytania spędzają sen z powiek zmartwionym rodzicom. Minister edukacji zabrał głos w sprawie promocji uczniów z klasy do klasy. Czy dzieci i młodzież mogą liczyć na szczególne okoliczności? 

Zobacz także: Ministerstwo edukacji dementuje informacje o zamknięciu szkół do wakacji. Jest nowy termin!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Szkoła w czasie pandemii. Czy wszyscy uczniowie otrzymają promocję z klasy do klasy?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że zamknięte zostały wszystkie ośrodki edukacyjne. Dzieci musiały przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości i zdyscyplinować się do nauki w domach. Na razie nie ma jednoznacznej decyzji rządu na temat tego, czy uczniowie wrócą do szkół jeszcze przed wakacjami. Zajęcia w szkołach na ten moment zawieszone są do 24 maja: 

W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca br. - informuje na stronie ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Nie wiadomo również jak będzie wyglądała nauka po 7 czerwca. Minister edukacji Dariusz Piątkowski zabrał głos, czy w związku z nadzwyczajną sytuacją z powodu epidemii i ograniczonego funkcjonowania szkół wszyscy uczniowie otrzymają promocję z klasy do klasy.

Mamy nadzieję, że tak rzeczywiście będzie. Nie słyszeliśmy chociażby o maturzystach, którzy musieli powtarzać naukę w szkołach średnich. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w odniesieniu do wszystkich uczniów szkół średnich, szkół podstawowych. Ale to już zdecydują nauczyciele. To są kompetencje nauczycieli, mają oni narzędzia do tego aby przeprowadzić klasyfikację. Dodatkowo m.in. dlatego wprowadziliśmy konsultacje, alby ułatwić im wystawianie ocen końcowych. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie skończą ten rok szkolny z pozytywnym wynikiem i będą mogli spokojnie udać się na wakacje. Czego oczywiście im życzymy - powiedział podczas konferencji prasowej. 

Od 18 maja rząd wprowadza konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów z najstarszych klas. Od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen. 

Zobacz także: Kiedy wszystkie dzieci wrócą do szkoły? Padła wstępna data!

Minister edukacji skomentował kwestię promocji uczniów z klasy do klasy. Czy będą problemy? 

Czy dzieci wrócą do szkół przed wakacjami 2020?
East News

 

Szkoły zamknięte do 26 czerwca
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Oficjalne stanowisko resortu edukacji 
Kiedy powrót dzieci do szkół? Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Jest oficjalna decyzja rządu.

Od 18 maja rusza trzeci etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas ostatniej konferencji prasowej od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jednak ogólnie zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 czerwca.  Zobacz także:  Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami  Z najświeższych informacji przekazanych przez resort edukacji wynika, że normalna nauka w szkołach rozpocznie się najwcześniej we wrześniu 2020. Dzieci nie pójdą do szkół przed wakacjami: Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział resort edukacji Natomiast od 25 maja będzie możliwa jedynie opieka nad dziećmi klas 1-3 szkoły podstawowej. Jednak posyłanie dzieci na te zajęcie nie będzie obowiązkowe. Ruszy również nauka w szkołach policealnych oraz praktyki w technikach i indywidualne zajęcia w ośrodkach rehabilitacyjno-dydaktycznych.  Od 18 maja rząd wprowadza także konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów z najstarszych klas. Od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! Dzieci nie wrócą do nauki w szkołach przed wakacjami. Resort edukacji poinformował o zamknięciu szkół do 26 czerwca.   

Szkoła klasa lekcje koronawirus
EastNews
Newsy
Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? 
Już w maju uczniowie klas 1-3 będą mogły wrócić do szkoły!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Od 18 maja swoją działalność wznowią zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje . Z kolei od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jak podkreślił premier rodzice decydują, czy chcą skorzystać z takiej opieki. Dla tych, którzy nie zdecydują się na tę formę nadal dostępny będzie zasiłek opiekuńczy nawet po 24 maja: W klasach od 1 do 3 zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. To rodzice w przypadku dzieci decydują czy skorzystają z tej opieki. Nadal utrzymany jest zasiłek opiekuńczy - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.  Na jakich zasadach będą prowadzone zajęcia? Kto wróci do szkół? Minister edukacji, Dariusz Piontkowski poinformował, że zajęcia w klasach 1-3 będą wyglądały podobnie jak te wprowadzone w przedszkolach. To oznacza, że w szkołach będą świadczone przede wszystkim zajęcia opiekuńcze, a w miarę możliwości ma być realizowana również podstawa dydaktyczna: Rodzice, którzy mają młodsze dzieci, aby miały możliwość posłać dzieci do szkoły. (...) Częściowo będzie realizowana podstawa dydaktyczna, tam gdzie jest to możliwe. Dariusz Piontkowski zapowiedział również, że od 18 maja będą się odbywać również zajęcia praktyczne w szkołach policealnych oraz placówkach rehabilitacyjno–dydaktycznych: Od 18 maja umożliwimy odbycie zajęć praktycznych dla słuchaczy w szkołach policealnych. (...) oraz odbywania indywidualnych zajęć rehabilitacyjno-dydaktycznych. - powiedział minister edukacji. Konsultacje w szkołach dla dzieci! Od 18 maja rząd wprowadza też konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów najstarszych klas. Z kolei od 1...

Kiedy dzieci realnie wrócą do szkół?
East News
Newsy
Dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? To najbardziej prawdopodobny scenariusz 
Dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? To najbardziej prawdopodobny scenariusz 

"Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkoły?" to jedno z pytań, które od kilku miesięcy zadają sobie rodzice. Rząd powoli rozpoczął odmrażanie gospodarki, jednak decyzje w kwestii dalszego sposobu kształcenia jeszcze nie zapadły. Od 6 maja będą mogły wznowić swoją działalność żłobki oraz przedszkola, jednak posyłanie do nich dzieci nie będzie obowiązkowe. Rząd w ramach tarczy antykryzysowej zapewni rodzicom zasiłek opiekuńczy na dziecko do lat 8, który będzie mógł być pobierany do 24 maja. Jednak co dalej? Minister edukacji zabrał głos w sprawie uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Najmłodsze klasy prawdopodobnie będą mogły wrócić do szkoły na ostatni miesiąc roku szkolnego. Minister nie wyklucza również posłania do szkół starszych uczniów. Jednak na razie to nic oficjalnego. Jak sytuacja wygląda w innych krajach?   Zobacz także:  Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos! Powrót dzieci do szkół przed wakacjami. Kiedy uczniowie realnie zaczną chodzić do szkoły?  Rodzice dzieci szkolnych zastanawiają się, również nad sensem otwierania szkół dla uczniów dopiero w czerwcu. Koniec roku szkolnego zaplanowany jest na 26 czerwca, co dałoby dzieciom pełne 4 tygodnie uczęszczania do szkoły, biorąc pod uwagę, że rozpoczęłyby od 1 czerwca. Jednakże w trakcie tego miesiąca zaplanowane są egzaminy zarówno ósmoklasistów, jak i maturalne, które w tym czasie przewidywały dni wolne dla uczniów klas młodszych. 11 czerwca przypada również święto Bożego Ciała, które również przewiduje dzień wolny od zajęć. Kolejną kwestią jest to, czy szkoły zdążą przygotować się na otwarcie, z zapewnieniem wszystkich środków bezpieczeństwa dla...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner