Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Ministerstwo edukacji dementuje informacje o zamknięciu szkół do wakacji. Jest nowy termin! 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

18 maja rozpoczyna się III etap odmrażania gospodarki, a co za tym idzie rząd zdecydował, że od 25 maja dzieci z klas 1-3 będą mogły uczęszczać do placówek na tzw. zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Jednak podczas konferencji nie padła konkretna data, kiedy szkoły znów zostaną otwarte dla wszystkich dzieci i wznowią zajęcia dydaktyczne.

Z kolei dzisiaj wiceminister edukacji Maciej Kopeć w rozmowie z dziennikarzem "Wirtualnej Polski' zapowiedział, że szkoły nie będą funkcjonowały do 26 czerwca:

Przedłużymy ograniczenie funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - powiedział wprost wiceminister edukacji Maciej Kopeć w wp.pl.

Teraz MEN wydało oficjalny komunikat, w którym dementuje te informacje. Pojawia się też nowa data, do kiedy szkoły będą funkcjonowały w ograniczonym zakresie, a dzieci uczyły się zdalnie!

Szukasz wyprawki do szkoły dla swojego dziecka? Koniecznie wejdź na te stronę i wykorzystaj 5 10 15 kod rabatowy na wygodną odzież!

Do kiedy będą zamknięte szkoły? Jest nowa data!

Ministerstwo edukacji narodowej wydało komunikat, w którym informuje, że termin ograniczonego funkcjonowania szkół zostaje przedłużony do 7 czerwca:

Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja br. zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca br. - informuje na stronie ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Rzeczniczka podkreśla też, że na chwilę obecną nie podjęto jeszcze decyzji czy po 7 czerwca dzieci wrócą do szkół, czy decyzja o zdalnej formie nauki zostanie znów przedłużona:

Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji czy uczniowie będą się uczyli na odległość czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka w od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS.

 

 

Zobacz takżeDzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Oficjalne stanowisko resortu edukacji

Rodzice dzieci w wieku szkolnym są coraz bardziej zdezorientowani.

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48