Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy

Ministerstwo edukacji dementuje informacje o zamknięciu szkół do wakacji. Jest nowy termin! 

Ministerstwo edukacji dementuje informacje o zamknięciu szkół do wakacji. Jest nowy termin! 

18 maja rozpoczyna się III etap odmrażania gospodarki, a co za tym idzie rząd zdecydował, że od 25 maja dzieci z klas 1-3 będą mogły uczęszczać do placówek na tzw. zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Jednak podczas konferencji nie padła konkretna data, kiedy szkoły znów zostaną otwarte dla wszystkich dzieci i wznowią zajęcia dydaktyczne.

Z kolei dzisiaj wiceminister edukacji Maciej Kopeć w rozmowie z dziennikarzem "Wirtualnej Polski' zapowiedział, że szkoły nie będą funkcjonowały do 26 czerwca:

Przedłużymy ograniczenie funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - powiedział wprost wiceminister edukacji Maciej Kopeć w wp.pl.

Teraz MEN wydało oficjalny komunikat, w którym dementuje te informacje. Pojawia się też nowa data, do kiedy szkoły będą funkcjonowały w ograniczonym zakresie, a dzieci uczyły się zdalnie!

Szukasz wyprawki do szkoły dla swojego dziecka? Koniecznie wejdź na te stronę i wykorzystaj 5 10 15 kod rabatowy na wygodną odzież!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Do kiedy będą zamknięte szkoły? Jest nowa data!

Ministerstwo edukacji narodowej wydało komunikat, w którym informuje, że termin ograniczonego funkcjonowania szkół zostaje przedłużony do 7 czerwca:

Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja br. zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca br. - informuje na stronie ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Rzeczniczka podkreśla też, że na chwilę obecną nie podjęto jeszcze decyzji czy po 7 czerwca dzieci wrócą do szkół, czy decyzja o zdalnej formie nauki zostanie znów przedłużona:

Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji czy uczniowie będą się uczyli na odległość czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka w od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS.

 

 

Zobacz takżeDzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Oficjalne stanowisko resortu edukacji

Rodzice dzieci w wieku szkolnym są coraz bardziej zdezorientowani.

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

 

 

Czy wszyscy uczniowie otrzymają promocję z klasy do klasy?
East News
Newsy
Wszyscy uczniowie zdadzą do następnej klasy dzięki koronawirusowi? Minister edukacji zabrał głos
Wszyscy uczniowie zdadzą do następnej klasy dzięki koronawirusowi? Minister edukacji zabrał głos

Czy uczniowie jeszcze wrócą do szkół przed wakacjami? Jak długo jeszcze będą uczyć się w domach? Czy z powodu pandemii wszyscy uczniowie zdadzą do następnych klas? Te pytania spędzają sen z powiek zmartwionym rodzicom. Minister edukacji zabrał głos w sprawie promocji uczniów z klasy do klasy. Czy dzieci i młodzież mogą liczyć na szczególne okoliczności?  Zobacz także:  Ministerstwo edukacji dementuje informacje o zamknięciu szkół do wakacji. Jest nowy termin! Szkoła w czasie pandemii. Czy wszyscy uczniowie otrzymają promocję z klasy do klasy? Pandemia koronawirusa spowodowała, że zamknięte zostały wszystkie ośrodki edukacyjne. Dzieci musiały przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości i zdyscyplinować się do nauki w domach. Na razie nie ma jednoznacznej decyzji rządu na temat tego, czy uczniowie wrócą do szkół jeszcze przed wakacjami. Zajęcia w szkołach na ten moment zawieszone są do 24 maja:  W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca br. - informuje na stronie ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN. Nie wiadomo również jak będzie wyglądała nauka po 7 czerwca. Minister edukacji Dariusz Piątkowski zabrał głos, czy w związku z nadzwyczajną sytuacją z powodu epidemii i ograniczonego funkcjonowania szkół wszyscy uczniowie otrzymają promocję z klasy do klasy. Mamy nadzieję, że tak rzeczywiście będzie. Nie słyszeliśmy chociażby o maturzystach, którzy musieli powtarzać naukę w szkołach średnich. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w odniesieniu do wszystkich uczniów szkół średnich, szkół podstawowych. Ale to już zdecydują nauczyciele. To są kompetencje nauczycieli, mają oni narzędzia do tego aby przeprowadzić klasyfikację....

koronawirus
East News
Newsy
Szkoły będą zamknięte od 20 października?! Jest odpowiedź Ministerstwa Edukacji Narodowej! 
Szkoły będą zamknięte od 20 października?! Jest odpowiedź Ministerstwa Edukacji Narodowej! 

Czy już za kilka dni czeka nas zawieszenie zajęć w szkołach? Do sieci trafiła niepokojąca grafika z informacją, że rzekomo od 20 października uczniowie nie będą już uczęszczać do placówek oświatowych, a zawieszenie zajęć potrwa aż do końca pandemii koronawirusa ! Ministerstwo Edukacji postanowiło zabrać głos w tej sprawie i ostrzega przed fake newsami.  Zobacz także:  Ministerstwo Zdrowia ogłasza "zero tolerancji" dla osób, które nie będą przestrzegać obostrzeń! Policja ostrzega przed mandatami Ministerstwo Edukacji Narodowej ostrzega przed fake newsami w sieci, dotyczącymi pandemii Od kilku tygodni pandemia koronawirusa w Polsce zdecydowanie nabiera na sile. Każdego dnia przybywa po kilka tysięcy nowych zachorowań, a w czwartek 8. października padł kolejny rekord - aż 4 280 nowych przypadków w ciągu zaledwie jednej doby! Z tego też względu wiele osób zastanawia się, co dalej - czy czeka nas kolejny lockdown i izolacja? Niepewność i strach ludzi niestety jest wykorzystywana przez osoby, które rozsiewają w internecie fake newsy na temat pandemii. Jednym z nich jest ten dotyczący zawieszenia zajęć w szkole. W sieci pojawiła się grafika, która łudząco przypomina twitterowy profil Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dowiadujemy się z niej, że rzekomo od 20 października funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych zostaje zawieszone, aż do końca pandemii w kraju. Oczywiście jest to fake news. Na szczęście MEN bardzo szybko zareagowało na tą fałszywą informację, która krąży po internecie. Dementujemy Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane. Ta grafika to...

Szkoły zamknięte do 26 czerwca
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Oficjalne stanowisko resortu edukacji 
Kiedy powrót dzieci do szkół? Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Jest oficjalna decyzja rządu.

Od 18 maja rusza trzeci etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas ostatniej konferencji prasowej od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jednak ogólnie zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 czerwca.  Zobacz także:  Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami  Z najświeższych informacji przekazanych przez resort edukacji wynika, że normalna nauka w szkołach rozpocznie się najwcześniej we wrześniu 2020. Dzieci nie pójdą do szkół przed wakacjami: Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział resort edukacji Natomiast od 25 maja będzie możliwa jedynie opieka nad dziećmi klas 1-3 szkoły podstawowej. Jednak posyłanie dzieci na te zajęcie nie będzie obowiązkowe. Ruszy również nauka w szkołach policealnych oraz praktyki w technikach i indywidualne zajęcia w ośrodkach rehabilitacyjno-dydaktycznych.  Od 18 maja rząd wprowadza także konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów z najstarszych klas. Od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! Dzieci nie wrócą do nauki w szkołach przed wakacjami. Resort edukacji poinformował o zamknięciu szkół do 26 czerwca.   

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner